breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter خروج فاز AT&T DSL کاربران فقیر و روستایی را پشت سر گذاشته است
ارتباطات

خروج فاز AT&T DSL کاربران فقیر و روستایی را پشت سر گذاشته است

مهر 16, 1399 3066

AT&T اینترنت فیبر به خانه را برای کمتر از 30 درصد از خانوارهای خود مستقر کرده است قلمرو 21 ایالت، بر اساس گزارش جدید که می گوید AT&T مناطق ثروتمند و غیر روستایی را در ارتقاء فیبر خود هدف قرار داده است.

این گزارش که توسط اتحادیه کارگران AT&T و یک گروه مدافع نوشته شده است، به موقع است و تنها چند روز پس از تأیید کرد اتصال مشتریان جدید به شبکه DSL قدیمی آن این بدان معنا نیست که مشتریان در مناطق DSL فیبر دریافت خواهند کرد، زیرا AT&T سال گذشته گفت بیشتر با گسترش خدمات فیبر خود انجام شده است. AT&T در آن زمان گفت که فیبر را به صورت تدریجی گسترش خواهد داد، اما فقط در مناطقی که انجام این کار برای AT&T منطقی باشد. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری در مورد قطع DSL ارائه خواهیم کرد—به طور خلاصه، فیبر/مس هیبریدی معروف به اینترنت AT&T هنوز به مشتریان جدید ارائه می شود، اما محصول کندتر که AT&T آن را تحت نام DSL می فروشد به جز برای مشتریان فعلی متوقف می شود.

با استناد به داده هایی که ISP ها هستند مورد نیاز برای ارائه به کمیسیون ارتباطات فدرال، گزارش منتشر شده در این هفته گفت که AT&T تا 30 ژوئن 2019، فیبر به خانه را برای 28 درصد از خانواده‌ها ساخته بود. اتحاد گنجاندن دیجیتال (NDIA)، الف n گروه حمایتی که سال ها استقرار پهنای باند AT&T را ردیابی کرده است. این گروه ها می گویند که AT&T مناطق روستایی و افراد کم درآمد را با خدمات باند پهن قدیمی و ناکافی رها کرده است.

52.97 میلیون خانوار در منطقه خدمات خانگی-اینترنتی AT&T و 14.93 میلیون خانوار وجود دارد. CWA به Ars گفت که آنها دسترسی فیبر به خانه دارند. گزارش CWA/NDIA گفت که درصد فیبر به ویژه در برخی ایالت‌ها بد بود، با نرخ‌های 14 تا 16 درصد در میشیگان، ایلینویز، می‌سی‌سی‌پی و آرکانزاس، گزارش CWA/NDIA گفت.

“عمدتاً در سراسر جهان. در این گزارش آمده است که شهرستان‌های روستایی در ردپای ملی AT&T، تنها 5 درصد از خانوارها (217284 از 4442675) به فیبر دسترسی دارند. در مناطق شهری وضعیت بهتر است اما بدون مشکل نیست. در این گزارش آمده است: «هفتاد درصد خانوارها در شهرستان‌های شهری هنوز به فیبر AT&T دسترسی ندارند، زیرا این شرکت فیبر را تنها برای 14.7 میلیون خانوار از 48.4 میلیون خانوار در این شهرستان‌ها در دسترس قرار داده است.

ارتقاء AT&T افراد فقیر را پشت سر می گذارد

تحقیقات NDIA در سال های گذشته توجه را به “Redlining Digital” در شهرهایی مانند کلیولند و دیترویت، که در آنها ثروتمندترین ساکنان شهرها برای ارتقاء فیبر اولویت دارند. گزارش جدید نیز تقریباً همین را نشان می‌دهد.

“AT&T ارتقاء شبکه به مناطق ثروتمندتر را در اولویت قرار می‌دهد و جوامع کم‌درآمد را با فناوری‌های منسوخ باقی می‌گذارد – خانوارهایی که فیبر در دسترس دارند، درآمد متوسطی 34 درصد بیشتر از آن‌ها دارند. در این گزارش آمده است که فقط با DSL.

AT&T می‌تواند سرعت پهنای باند مناسبی را بدون ایجاد فیبر در تمام خانه‌ها فراهم کند، با رویکرد فیبر به گره که استفاده را به حداقل می‌رساند. از کابل های مسی تلفن اما هنوز مناطق زیادی وجود دارد که AT&T خدماتی را با استاندارد FCC یعنی 25 مگابیت در ثانیه در پایین دست و 3 مگابیت در ثانیه در بالادست ارائه نمی دهد. تقریباً 6 ساله -استاندارد قدیمی 25/3 مگابیت بر ثانیه توسط طرفداران مصرف کننده به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، که می گویند دیگر آنقدر سریع نیست که بتوان باند پهن مدرن را در نظر گرفت، اما برای بسیاری از افراد در قلمرو AT&T یک گام بزرگ خواهد بود.

گزارش CWA/NDIA می‌گوید: «برای 28 درصد از خانواده‌های موجود در شبکه، سرویس اینترنت AT&T از معیار 25/3 مگابیت بر ثانیه FCC برخوردار نیست تا پهنای باند در نظر گرفته شود.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×