breadcrumbs_delimiter سیاست breadcrumbs_delimiter آیا استرالیا می تواند گوگل و فیسبوک را مجبور به پرداخت برای اخبار کند؟
سیاست

آیا استرالیا می تواند گوگل و فیسبوک را مجبور به پرداخت برای اخبار کند؟

شهریور 9, 1399 2056

این قیمت فقط حاصل مذاکرات بین پلتفرم های آنلاین و شرکت های رسانه ای است. در صورت عدم توافق، طرفین “پیشنهادات نهایی” را به هیئت داوران ارائه می دهند که باید یکی یا دیگری را انتخاب کنند. قانون پیشنهادی همچنین ملزم می‌کند که گوگل و فیس‌بوک 28 روز به خبرگزاری‌ها اطلاع دهند که تغییراتی را در الگوریتم‌هایشان ایجاد می‌کند که به کسب‌وکارهای خبری آسیب می‌رساند، مانند حذف قطعه‌ها، رتبه پایین ناشران، یا بستن Google News در کشور. این شرکت می‌گوید که نقض‌ها، از جمله الزام عدم تبعیض، می‌تواند منجر به جریمه‌هایی تا 10 درصد از درآمد سالانه پلتفرم در استرالیا برای هر تخلف شود.

سیلوا، مدیر اجرایی Google، این شرکت می‌گوید: به برخی از ناشران برای محتوای آنها، از طریق قرارداد مجوزی که در ماه ژوئن با چند ناشر استرالیایی، برزیلی و آلمانی اعلام شد، پول می دهد و به دنبال انجام این کار بیشتر است، اما پیش نویس کد “غیرقابل اجرا” است. گوگل می گوید تغییرات مداوم در الگوریتم خود، شناسایی تغییراتی را که ممکن است بر کسب و کارهای خبری تاثیر بگذارد غیرعملی می کند.

سیلوا در بیانیه ای گفت: این پیشنهاد، “ارزش قابل توجهی را که گوگل برای اخبار ارائه می دهد نادیده می گیرد. ناشران.” او گفت که به اشتراک گذاشتن جزئیات در مورد این الگوریتم “مزیت ناعادلانه ای برای کسب و کارهای خبری ایجاد می کند و به آنها کمک می کند تا در نتایج جستجوی ارگانیک به ضرر سایر مشاغل، سازندگان و صاحبان وب سایت برجسته تر ظاهر شوند.” و افزود که این پیشنهاد همچنین شامل نمی شود. حفاظتی برای داده های به اشتراک گذاشته شده با کسب و کارهای خبری.

، گوگل استدلال می کند که این شرایط با هم، خدمات آن در استرالیا را در معرض خطر قرار می دهد. سیلوا در نامه سرگشاده ای به استرالیایی ها نوشت: «ما هر کاری که ممکن است انجام خواهیم داد تا این پیشنهاد تغییر کند. سیلوا در ماه جولای در پاسخ به این سوال که آیا این می‌تواند به معنای حذف اخبار استرالیا از سرویس‌هایش باشد، پاسخ داد: “همه گزینه‌ها روی میز هستند.” قانون ویل ایستون، مدیر عامل این شرکت در استرالیا و نیوزلند، در بیانیه‌ای هنگام انتشار این پیشنهاد در ماه ژوئیه گفت: «ما در حال بررسی پیشنهاد دولت برای درک تأثیر آن بر صنعت، خدمات و سرمایه‌گذاری ما در صنعت هستیم. اکوسیستم خبری در استرالیا.”

آتش سوزی، یک بیماری همه گیر، و 8 خبرنگار

صنعت رسانه های خبری استرالیا با بسته شدن عناوین و از دست دادن شغل خبرنگاران در سراسر کشور رو به انقباض بوده است. کشور. فلو می‌گوید شرکت‌های رسانه‌ای در تنگنا هستند. آنها نمی توانند در فیس بوک و گوگل حضور نداشته باشند، اما توزیع اخبار در پلتفرم ها توانایی شرکت های رسانه های خبری را برای کسب درآمد از محتوای خود و ایجاد برند تضعیف می کند. کمیسیون رقابت در تحقیقات خود دریافت که پس از مشاهده تکه‌های خبری، برخی از مصرف‌کنندگان به سایت خبری که در آن ناشر می‌تواند درآمد تبلیغاتی ایجاد کند، کلیک نمی‌کنند. گوگل و فیس بوک 71 درصد از 6.5 میلیارد دلار (ایالات متحده) هزینه سالانه در استرالیا را تشکیل می دهند.

اما کمیسیون پیشنهاد خود را بر اساس درآمد از دست رفته تبلیغاتی قرار نداد. بلکه استدلال می‌کند که خود محتوا برای پلتفرم‌ها ارزش ذاتی دارد و بنابراین آنها باید هزینه آن را بپردازند.

یکی از بزرگترین شرکت‌های رسانه‌ای کشور، Nine، که توسط خزانه‌دار سابق فدرال اداره می‌شود. ، به دو شرکت پیشنهاد داده است به شرکت‌های رسانه‌ای تا سقف 432 میلیون دلار (آمریکا) برای استفاده از محتوایشان غرامت می‌دهد.

برای فروشگاه های کوچکتر، هر گونه جبرانی قابل قبول است. تیم هشت روزنامه نگار بروس الن در روزنامه Latrobe Valley Express که منطقه ای در شرق ملبورن را پوشش می دهد، سال شلوغی را پشت سر گذاشته است. آتش‌سوزی‌های تابستانی حاشیه‌های منطقه خوانندگان آن‌ها را صدا کرد. سپس، همانطور که کووید-19 در پاییز رخ داد و برای دومین موج مرگبارتر در زمستان بازگشت، این روزنامه داستان های انحصاری و انحصاری در مورد کمبود آزمایش و شیوع خوشه ها در منطقه منتشر کرد. این نوع گزارش را در هیچ جای دیگری نمی توان یافت. اما از طریق جستجوی گوگل ظاهر می‌شود و در فیس‌بوک پست می‌شود، از جمله توسط خود روزنامه.

الن، مدیر کل روزنامه می‌گوید: «ما اصلاً از Google هیچ پاداشی دریافت نمی‌کنیم. . “نه یک سنت. P&L من اصلاً چیزی را نشان نمی دهد.»

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×