» کامپیوتر و نرم افزار » 10 بهترین و رایگان برنامه چراغ قوه اندروید
کامپیوتر و نرم افزار - محاسبه

10 بهترین و رایگان برنامه چراغ قوه اندروید

مرداد 25, 1399 2026

2.1K
من اشتباه نمی‌کنم اگر بگوییم تلفن‌های ما جایگزین بسیاری از وسایل ضروری شده‌اند که مجبور بودیم بیشتر روز را با خود حمل کنیم. خواه تقویم، دفترچه یادداشت، دوربین یا چراغ قوه باشد، اکنون از یک دستگاه به همه این موارد دسترسی دیجیتالی دارید که می‌تواند به سرعت در جیب شما باشد—مگر اینکه در مورد تلفن‌های ۷ اینچی جدید صحبت کنیم، اما این یک داستان است. برای یک روز دیگر در این مرحله، چراغ قوه ها تقریباً منسوخ شده اند و می توان آن را به دلیل در دسترس بودن تعداد زیادی از برنامه های چراغ قوه موجود در آنجا نسبت داد.

با وجود این واقعیت که اکثر تلفن‌های جدید قبلاً همراه با برنامه چراغ قوه ارائه می‌شوند، اگر دستگاه قدیمی‌تری دارید که دارای چراغ قوه در پشت است، ممکن است نتوانید از این ویژگی به طور کامل استفاده کنید. با این اوصاف، اینجاست که برنامه های چراغ قوه می توانند به شما کمک کنند. اما، کاربران می‌توانند هنگام تصمیم‌گیری برای اینکه کدام برنامه چراغ قوه را انتخاب کنند، کمی سردرگم شوند، زیرا همانطور که قبلاً اشاره کردیم، بازار برنامه‌های اندروید مملو از چنین برنامه‌هایی است. اگر این به نظر شما می رسد، خوب است که امروز با این مقاله برخورد کردید، ما همه چیز را در مورد دهبهترین و رایگان برنامه چراغ قوه اندروید موجود در حال حاضر به شما خواهیم گفت.

10 بهترین و رایگان برنامه چراغ قوه اندروید

1. چراغ قوه توسط Lighthouse, inc

وقتی «چراغ قوه» را در فروشگاه Google Play جستجو می‌کنید، احتمال زیادی وجود دارد که نتایج این برنامه را در بالا نشان دهند. خوب، اتفاقاً ما نیز در اینجا با Google موافق هستیم زیرا اگرچه این برنامه ساده است، اما کار خود را به خوبی انجام می دهد. با بیش از 50 میلیون بارگیری و امتیاز 4.2*، دلیلی وجود ندارد که به تمام نیازهای چراغ قوه خود به این برنامه اعتماد نکنید. در مورد رابط کاربری برنامه، حتی یک بچه هم می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان از آن استفاده کند، زیرا فقط یک دکمه روشن/خاموش بزرگ در وسط صفحه وجود دارد. جدای از آن، راه جالب دیگری برای کنترل چراغ قوه وجود دارد: تکان دادن گوشی. بله، برای روشن و خاموش کردن چراغ قوه یک تکان کافی است.

بیشتر تلفن‌های فعلی و حتی بسیاری از تلفن‌های قدیمی‌تر دارای چراغ قوه هستند، اما هنوز به یاد داریم که گوشی‌هایی داریم که هیچ‌کدام از آنها ارائه نشده است. اگر چنین تلفنی دارید، ویژگی چراغ قوه صفحه نمایش این برنامه می تواند بسیار مفید باشد. اگرچه نباید انتظار داشته باشید که به اندازه یک چراغ قوه نور دریافت کنید زیرا این برنامه روشنایی صفحه را افزایش می دهد، تلفن شما همچنان می تواند در مواقع ناامیدانه به عنوان منبع نور عمل کند. اما، این همه چیز نیست زیرا این برنامه همچنین به شما امکان می دهد هر رنگی را که می خواهید به صفحه نمایش بدهید.

اگرچه این برنامه به عنوان یک چراغ قوه ساده تبلیغ می شود، اما شامل یک نقشه و قطب نما نیز می شود که می تواند در صورت نیاز به کمک شما کمک کند. این برنامه شما را در مواقع اضطراری نیز تحت پوشش قرار می دهد زیرا می تواند با استفاده از چراغ قوه گوشی شما سیگنال های کد مورس را برای SOS ارسال کند. اگرچه این برنامه در نسخه پولی نیز ارائه می شود، بهترین بخش این است که Flashlight در نسخه رایگان خود نیز شما را با هیچ گونه تبلیغاتی دچار مشکل نمی کند. حتی اگر این برنامه برای نیازهای چراغ قوه شما مناسب به نظر می رسد، هنوز نباید شکار برنامه چراغ قوه خود را متوقف کنید، زیرا توصیه می کنیم به 9 ورودی دیگر ما نیز نگاهی بیندازید.

2. چراغ قوه رنگی

اگر به دنبال یک برنامه چراغ قوه هستید که دارای ویژگی های جالبی باشد، ممکن است Color Flashlight برنامه مورد نیاز شما باشد. با استفاده از این برنامه می توانید چراغ قوه پشت گوشی خود را به طور کامل شارژ کنید و همچنین روشنایی صفحه را تنظیم کرده و رنگ آن را به دلخواه تغییر دهید. بر این اساس، این یک انتخاب عالی برای تلفن هایی است که به چراغ قوه پشتی مجهز نیستند.

غیر از آن، کاربران چندین افکت سفارشی جالب را نیز در اختیار خواهند داشت، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید صفحه گوشی خود را برای نمایش نور شمع، توپ دیسکو، رنگین کمان یا حتی چراغ پلیس بسازید. در مواقع اضطراری، این برنامه همچنین به کاربران این امکان را می دهد که یک علامت بزرگ “HELP” را روی صفحه نمایش تلفن نشان دهند، که همچنین می تواند به هر رنگی که می خواهید تغییر یابد.

علاوه بر این، این برنامه دارای رتبه 4.1 ستاره است و بر روی بیش از 50 میلیون گوشی دانلود شده است، که دلایل بیشتری برای نشان دادن چراغ قوه رنگی دارد. با این حال، چیزی که ما را از قرار دادن این برنامه در جایگاه شماره 1 باز داشت این است که حتی اگر این برنامه کاملاً رایگان است، کاربران باید انتظار داشته باشند که در حین استفاده از آن با تبلیغات زیادی روبرو شوند.

3. چراغ قوه کوچک + LED

اگر گوشی قدیمی دارید، احتمالاً حافظه آن نیز کم شده است. اگر اینطور است، Tiny Flashlight + LED بهترین گزینه موجود برای دستگاه شما خواهد بود. علاوه بر این، با وجود اینکه این برنامه فقط کمی از فضای ذخیره‌سازی گوشی را مصرف می‌کند، همچنان می‌تواند موارد زیادی را در قالب ویژگی‌های مفید مختلف به میز بیاورد.

همانطور که از نامش پیداست، این اپلیکیشن به غیر از چراغ قوه، از LED گوشی نیز استفاده می کند. علاوه بر این، درست مانند دو برنامه اول، روشنایی و رنگ صفحه نمایش را می توان با Tiny Flashlight تغییر داد. و در مواقع اضطراری، این برنامه می تواند با ویژگی هایی مانند نور بارق، چراغ هشدار و کد مورس به کمک بیاید.

با بیش از 100 میلیون بارگیری و میانگین امتیاز کاربر 4.5 ستاره، در اعتبار این برنامه تردیدی وجود ندارد. با این حال، تنها کمبود این برنامه این است که می‌تواند گاهی تبلیغات را نشان دهد، و هیچ نسخه پولی هم وجود ندارد که برای سهولت کاربر از شر آنها خلاص شود.

4. چراغ قوه پرقدرت

اکنون، این برنامه ای است که ادعا می کند از چراغ قوه و نمایشگر LED گوشی شما بهترین استفاده را می کند و با کمک بیش از 10 میلیون بارگیری و امتیاز 4.7* از آن نسخه پشتیبان تهیه می کند. هنگامی که از این برنامه استفاده می کنید، با سه حالت روشنایی روبرو خواهید شد که برای نیازهای مختلف طراحی شده اند.

اگر به دنبال برنامه‌ای هستید که در مواقع اضطراری به شما کمک کند، نمی‌توانید با انتخاب چراغ قوه پرقدرت اشتباه کنید. با ارائه ویژگی هایی مانند قطب نما، سیگنال پریشانی SOS و نور بارق با ده فرکانس مختلف، همیشه می توانید روی این برنامه حساب کنید تا به کمک شما بیاید. این نرم افزار دارای یک رابط کاربری زیبا است. با این حال، منوی تنظیمات ممکن است شما را کمی گیج کند. به غیر از آن، این برنامه کاملا رایگان است و اگر بتوانید تبلیغات تصادفی به سمت شما را مدیریت کنید، ارزش یک بار دیدن را دارد.

5. چراغ قوه HD LED

یکی دیگر از برنامه های محبوب چراغ قوه در فروشگاه Google Play این است که دارای بیش از 50 میلیون بارگیری و رتبه 4.4 ستاره است. همانطور که ممکن است از نام برنامه حدس بزنید، نه تنها از چراغ قوه گوشی شما بلکه از LED آن به عنوان منبع نور استفاده می کند. جدای از آن، با استفاده از این برنامه، ابزارک دسترسی سریع، طراحی ساده و رنگ‌های متنوع (فقط برای LED) را نیز در اختیار خواهید داشت.

اگر هنگام استفاده از چراغ قوه تلفن خود از تماشای تبلیغات خسته شده اید و 2.99 دلار در اختیار دارید، هیچ مانعی برای نسخه پولی آن وجود ندارد که جلوی ورود همه تبلیغات به شما را بگیرد.

6. نماد مشعل – چراغ قوه

یک برنامه چراغ قوه در فروشگاه Google Play وجود دارد که به دلیل سادگی آن، ما از طرفداران آن هستیم. آیکون تورچ برای انجام کار خود و همین کار توسعه یافته است. با لمس نماد این برنامه چراغ قوه روشن و خاموش می شود و این تقریباً تمام عملکرد آن است. این بدان معناست که این برنامه نه منو، نه ویژگی و نه پشتیبانی از LED دارد. بنابراین، اگر فقط لازم بود بتوانید چراغ قوه را روشن/خاموش کنید، این برنامه این کار را به خوبی انجام خواهد داد. علاوه بر این، از آنجایی که هیچ رابط کاربری وجود ندارد، لازم نیست نگران دیدن تبلیغات غیرمنتظره نیز باشید. با این حال، اگر به دنبال ویژگی های اضافی هستید، مطمئناً این برنامه برای شما مناسب نیست.

7. چراغ قوه رایگان: بدون مجوز

منطقی است که هنگام دانلود برنامه های مختلف نگران امنیت تلفن خود باشید. اگر اتفاقاً اولویت اصلی شما نیز هست، باید به این برنامه فرصت دهید. برخلاف سایر برنامه‌هایی که خواستار دسترسی به فعالیت شبکه، موقعیت مکانی و تماس‌های تلفنی شما هستند، Flashlight Free اطلاعات شخصی شما را برای انجام کار خود به خطر نمی‌اندازد. علاوه بر این، این برنامه از نظر اندازه بسیار کوچک است—ما فقط 300 هزار بار صحبت می کنیم—و بیش از 500 هزار بار با میانگین امتیاز کاربر 4.1 ستاره دانلود شده است.

از جنبه منفی، این برنامه هیچ ویژگی دیگری به جز تبدیل LED شما به منبع نور ندارد و نسخه پولی نیز کار خاصی انجام نمی دهد. بنابراین، بهترین گزینه این است که نسخه رایگان این برنامه را انتخاب کنید، که همچنین هیچ تبلیغاتی را نشان نمی دهد.

8. مشعل

اگرچه این برنامه چراغ قوه فقط حدود 5000 نصب با رتبه 4.4* دارد، Torch هنوز هم می تواند کاربران را تحت تأثیر قرار دهد، همه اینها به لطف بسیاری از ویژگی های مفید آن، از جمله چراغ قوه صفحه نمایش، نور بارق و ویجت صفحه اصلی است. به غیر از آن، این برنامه همچنین دارای حالت تاریک است تا باتری شما دوام بیشتری داشته باشد. یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد برنامه این است که کاملاً رایگان است و به همین دلیل نیز هیچ تبلیغی را مشاهده نخواهید کرد. در نهایت، توسعه‌دهندگان با اشغال فضای خالی این برنامه تنها 970 کیلوبایت، لطفی به تلفن‌های با حافظه کم داشته‌اند.

9. چراغ قوه توسط ArtLine

این یکی دیگر از برنامه های چراغ قوه ساده است که کار خود را به خوبی انجام می دهد. با داشتن بیش از 10 میلیون نصب و امتیاز 4.7*، دلیلی وجود ندارد که این برنامه را نیز نصب نکنید. اول از همه، این برنامه می تواند از چراغ قوه دوربین و LED شما به عنوان منبع نور استفاده کند. اگرچه این برنامه چیز زیادی ارائه نمی دهد، اما همچنان یک ویجت روشن/خاموش و حالت استروبوسکوپ را در اختیار کاربران قرار می دهد. با این حال، بهترین چیز در مورد این برنامه این است که چراغ قوه شما را بدون توجه به اینکه آیا این برنامه را در پس زمینه اجرا می کنید یا گوشی خود را قفل می کنید روشن نگه می دارد. اگرچه نسخه رایگان این برنامه وجود دارد، اما باید در نظر داشته باشید که تبلیغات را نمایش می دهد.

10. چراغ قوه شگفت انگیز

ویژگی های این برنامه چراغ قوه چیزی از شگفت انگیز نیست. چراغ قوه صفحه نمایش، نور بارق، چراغ های اضطراری، قطب نما، و حالت تاریک برخی از ویژگی های آن هستند که به نصب بیش از 1 میلیون برنامه و امتیاز 4.5 ستاره کمک می کنند. با این حال، این همه چیز نیست، زیرا این برنامه دارای حالت دید در شب نیز می باشد که به کاربران اجازه می دهد در حالی که چراغ قوه روشن است از طریق دوربین ببینند و حتی اگر صفحه را قفل کنید، چراغ قوه را خاموش نمی کند. تنها نقطه ضعف این برنامه این است که نسخه رایگان آن با تبلیغات همراه است و رابط کاربری آن می تواند کمی پیچیده باشد، حتی اگر به نظر بسیار شیک به نظر برسد.

نتیجه گیری

حتی اگر گوشی شما دارای دکمه چراغ قوه داخلی باشد، تعداد زیادی از ویژگی های جالب وجود دارد که با دانلود نکردن برنامه چراغ قوه از فروشگاه Google Play می توانید آنها را از دست بدهید. و حتی بهتر از آن این است که بیشتر آنها یک پنی هم هزینه ندارند، در حالی که تبلیغات ناخواسته ممکن است کمی مشکل ساز باشند. در این مقاله، برخی از بهترین برنامه های چراغ قوه اندروید را که می توانیم پیدا کنیم، مورد بحث قرار داده ایم. با این گفته، اگر تجربه خوبی با برنامه چراغ قوه دیگری داشته اید، حتماً در نظرات زیر به ما بگویید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×