breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter طرحی برای تبدیل پایگاه های نظامی به “جعبه های ماسه ای” برای 5G
ارتباطات

طرحی برای تبدیل پایگاه های نظامی به “جعبه های ماسه ای” برای 5G

مرداد 23, 1399 4075

دولت ایالات متحده فکر می‌کند ارتش می‌تواند به ضربه زدن به صنعت 5G شکل گرفته است.

Michael Kratsios، معاون موقت وزارت دفاع در امور تحقیقات و مهندسی، پنجشنبه طرحی را برای تبدیل پایگاه های نظامی ایالات متحده به جعبه های شنی برای آزمایش 5G ارائه کرد. او همچنین چشم‌اندازی را برای استفاده نظامی ایالات متحده از 5G، میکروالکترونیک و فناوری هوش مصنوعی برای مقابله با یک تهدید بزرگ، یعنی چین، تشریح کرد.

«حزب کمونیست چین جسور و تهاجمی فزاینده در حال ایجاد است. کراتسیوس در اظهاراتی که برای یک رویداد مجازی به میزبانی دانشگاه جورج تاون آماده شده بود، گفت. او گفت که چین از «قدرت اقتصادی و فناوری جدید خود برای تضعیف ایمنی، امنیت و آزادی ما استفاده می‌کند.»

5G فناوری بی‌سیم جدید بسیار مورد توجهی است که سرعت دانلود را نوید می‌دهد. حداکثر یک گیگابیت در ثانیه – بیش از 20 برابر سریع‌تر از شبکه‌های امروزی – و همچنین تأخیر کمتر و ظرفیت بسیار بیشتر برای دستگاه‌ها.

حامیان امیدوارند که 5G نسل جدید را فعال کند. تلفن های هوشمند و پیشرفت در تولید، رانندگی خودکار، پزشکی و سایر صنایع را به پیش می برد. اما عرضه در ایالات متحده کندتر از سایر کشورها بوده است و دولت نگران عقب ماندن یا با دیدن شرکت های میلیارد دلاری در جاهای دیگر برای استفاده از 5G، به ویژه در چین، ظهور کردند.

واقعیت افزوده آزمایش کنند.

“اگر یکی از شرکت های مخابراتی ما بخواهد آزمایشی را در مثلاً رنو، نوادا انجام دهد، میزان موانع نظارتی که باید از آن عبور کنند فوق العاده دلهره آور و بوروکراتیک است.” او قبل از سخنرانی به WIRED گفت. وزارت دفاع آمریکا می‌تواند خانه‌ای برای آزمایش فناوری‌هایی باشد که می‌توانند مزایای عظیمی برای استقرار [نظامی] داشته باشند، اما همچنین برای کشور به طور کلی.

کراتسیوس معتقد است که این تلاش به پنتاگون اجازه خواهد داد. برای سنجش پتانسیل نظامی 5G، به عنوان مثال در کنترل پهپادها یا اجازه دادن به جراحی از راه دور، در حالی که شرکت های فناوری آمریکایی را نیز تشویق می کند. برای توسعه پیشنهادات رقابتی 5G. در حال حاضر، بهترین سخت افزار 5G از تولیدکنندگان چین و اروپا می آید. کرتسیوس به WIRED گفت: «این در مورد یافتن جایگزین‌های داخلی برای هواوی، نوکیا و اریکسون است، آن‌هایی که با نقاط قوت نرم‌افزاری ایالات متحده بازی می‌کنند.

ResponsiveImagePxamePicture img alt=”این تصویر ممکن است حاوی Electronics، و Ipod باشد” class=”ResponsiveImageContainer-dmuwLx fydubv responsive-image__image” src=”https://media.wired.com/photos/5c12abab8d13e746fcef45w52/5c12abab8d13e746fcef45w52/5cfcef45w52. ” srcset=”https://media.wired.com/photos/5c12abab8d13e746fcef4552/master/w_120,c_ limit/2018_12_07_Wired_guides_PhonesToCars_Phone.png 120w, https://media.wired.com/photos/5c12abab8d13e746fcef4552/master/w_240,c_limit/2018_12_07_Wired_guides_PhonesToCars_Phone.png 240w, https://media.wired.com/photos/5c12abab8d13e746fcef4552/master/w_320, c_limit/2018_12_07_Wired_guides_PhonesToCars_Phone.png 320w, https://media.wired.com/photos/5c12abab8d13e746fcef4552/master/w_640,c_limit/2018_12_07_Wired_guides_PhonesToCars_Phone.png 640w” sizes=”100vw”/>

در اینجا همه چیزهایی است که می خواهید درباره طیف، فناوری امواج میلی متری بدانید و چرا 5G می تواند چین را در رقابت هوش مصنوعی بداند.

کراتسیوس گفت شبکه های 5G در ایالات متحده باید بر اساس “استانداردهای معماری نرم افزار محور” ساخته شوند. ترویج استفاده از استانداردهای باز، قفل کردن کاربران در یک پلتفرم را برای هواوی یا هر شرکت دیگری دشوارتر می‌کند و می‌تواند به شرکت‌های نرم‌افزاری ایالات متحده اجازه دهد تا در تعریف ویژگی‌های حیاتی نقش ایفا کنند.

دولت ایالات متحده هواوی را هدف قرار داده است که به طور گسترده به عنوان یک رهبر جهانی در 5G شناخته می شود، با تحریم‌ها که برای قطع عرضه اجزای حیاتی طراحی شده است. همچنین سایر کشورها را تحت فشار قرار داده است که تجهیزات هواوی را از شبکه های خود ممنوع کنند. ایالات متحده این شرکت را به سرقت مالکیت معنوی متهم می کند و می گوید روابط نزدیک آن با دولت چین آن را به یک خطر امنیتی تبدیل می کند. در هفته‌های اخیر، دولت اقدامات خود را با هدف مقابله با قدرت و مزیت فناوری چین افزایش داده است، تهدید به ممنوعیت برنامه های اجتماعی چینی TikTok و WeChat.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×