breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter کاخ سفید طرحی را برای تسریع در عرضه 5G اعلام کرد
ارتباطات

کاخ سفید طرحی را برای تسریع در عرضه 5G اعلام کرد

مرداد 20, 1399 20106

بی سیم Superfast 5G دقیقاً با سرعت فوق العاده در سراسر ایالات متحده پخش نمی شود. کاخ سفید و وزارت دفاع روز دوشنبه برنامه‌ای را برای تسریع این فرآیند با در دسترس قرار دادن یک بخش مهم جدید از طیف در صنعت بی‌سیم اعلام کردند.

طیفی که شرکت‌های مخابراتی با آن به اشتراک خواهند گذاشت. پنتاگون قصد دارد به شرکت‌های مخابراتی بی‌سیم کمک کند 5G را به‌طور گسترده‌تر در سراسر ایالات متحده ارائه دهند. همچنین باید میلیاردها دلار برای خزانه داری ایالات متحده در صورت حراج به دست آورد. این فرکانس در حال حاضر برای رادارهای دفاعی پرقدرت استفاده می‌شود، اما وزارت دفاع تشخیص داده است که می‌توان آن را بدون تأثیر بر سیستم‌های نظامی آزاد کرد.

“این یک مشکل بزرگ است” برای صنعت بی سیم، جیسون لی، تحلیلگر IDC که بر 5G تمرکز دارد. “ایالات متحده به دنبال طیف میانی است.”

آزادسازی طیف جدید بخشی از تلاش گسترده تر دولت ترامپ برای شکست دادن رقیب بزرگ فناوری آمریکا، چین، است. رهبری در فناوری که می‌تواند برای پیشرفت در همه چیز، از کارخانه‌های هوشمند گرفته تا خودروهای خودران، حیاتی باشد.

«مبتکران و کارآفرینان بزرگ ما به پیشبرد مرزهای این فناوری نوپا ادامه خواهند داد. مایکل کراتسیوس، مدیر ارشد فناوری ایالات متحده، روز دوشنبه در تماسی با خبرنگاران گفت.

5G بسیار تبلیغاتی و گیج‌کننده است، اما در نهایت می‌تواند یک معامله بزرگ برای مصرف‌کنندگان باشد. و مشاغل این فناوری سرعت دانلود تا یک گیگابیت در ثانیه، تأخیر کمتر از 10 میلی ثانیه و ظرفیت بسیاری از دستگاه‌های دیگر را نوید می‌دهد. شبکه های LTE امروزی دانلودهایی با سرعت حدود 40 مگابیت در ثانیه و تأخیر در حدود 100 میلی ثانیه ارائه می دهند، اگرچه عملکرد اغلب در مناطق شلوغ به دلیل بار بیش از حد شبکه عقب می افتد.

سرعت بیشتر و تاخیر کوتاه‌تر می‌تواند برای اتومبیل‌های خودران، تولید ربات‌هایی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند الف> و تجهیزات بیمارستانی جدید. مهمتر از آن، می تواند به عنوان بستری برای نوآوری های جدید در سراسر صنعت فناوری عمل کند، همانطور که 4G نسل جدیدی از تلفن های هوشمند را قادر می سازد تا انواع کارهای جدید را انجام دهند.

شبکه های 5G از چندین مورد استفاده می کنند. فرکانس های مختلف، با دستگاه های تلفن همراه که به طور یکپارچه در میان آنها پرش می کنند. تا کنون، حامل‌های بی‌سیم ایالات متحده عمدتا فرستنده‌هایی را مستقر کرده‌اند که از سیگنال‌های امواج میلی‌متری فرکانس بالا استفاده می‌کنند، که سرعت داده‌های بالایی را امکان‌پذیر می‌کند، اما تنها چند صد متر حرکت می‌کنند و مستعد تداخل هستند. این امر 5G را به مناطق کوچکی از چند شهر محدود کرده است.

فرکانس‌های درگیر در اعلامیه روز دوشنبه، باند میانی نامیده می‌شوند، محدوده‌ای که به سیگنال‌های 5G اجازه می‌دهد تا دورتر را با اطمینان بیشتری طی کنند، در حالی که به آن تکیه می‌کنند. برج های سلولی کمتر سایر کشورها از جمله چین نیز برای استقرار شبکه‌های 5G با تمرکز بیشتر بر فرکانس‌های باند میانی رقابت می‌کنند. لی می گوید: «برای اینکه بتوانید کل شهر را در باند میانی پوشش دهید، در استفاده روزمره شما واقعاً قابل توجه خواهد بود.

دولت با صنعت برای ایجاد طرحی برای به اشتراک گذاری طیف در ماه های آینده. طرح این است که کمیسیون ارتباطات فدرال سپس در دسامبر 2021 طیف جدید موجود را به حراج بگذارد.

FCC مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا فرکانس‌های باند میانی کافی را زودتر در اختیار صنعت قرار نمی‌دهد، اما در حال حاضر 70 مگاهرتز دیگر از طیف باند میانی را به حراج گذاشته است که انتظار می‌رود قیمت پیشنهادی به بیش از چندین میلیارد دلار برسد. برگه آیوازیان، تحلیلگر ارشد در Wireless 20|20.

This image may contain Electronics, and Ipod> فناوری موج و چرا 5G می‌تواند به چین برتری دهد او مسابقه هوش مصنوعی است.

آجیت پای، رئیس FCC، اعلامیه روز دوشنبه را به عنوان “یک نقطه عطف کلیدی در تضمین رهبری ایالات متحده در 5G” توصیف کرد. /p>

دولت ترامپ 5G را به عنوان یک فناوری کلیدی برای آینده ایالات متحده معرفی کرده است. این کشور به ویژه نگران چین است، یک رقیب ژئوپلیتیکی در حال رشد، ایجاد نقش رهبری در 5G. نگرانی این است که شرکت‌های فناوری بزرگ بعدی که بر اساس دسترسی گسترده به 5G ساخته شده‌اند، ممکن است ابتدا در چین ظهور کنند.

***

منبع : https://www.wired.com

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×