» کامپیوتر و نرم افزار » رسمی است: YouTube Music جایگزین موسیقی Google Play خواهد شد
کامپیوتر و نرم افزار - یوتیوب

رسمی است: YouTube Music جایگزین موسیقی Google Play خواهد شد

مرداد 15, 1399 1053

2K
Google رسما اعلام کرده است که تا دسامبر 2020 به نفع YouTube Music، Google Play Music را حذف می کند. قریب الوقوع بود که Google Play Music خاموش می‌شود، اما این اولین باری است که ما یک جدول زمانی مشخص برای کل رویه می‌بینیم.

Google از ماه مه به این موضوع فکر می‌کرد و برنامه‌ریزی می‌کرد که مجموعه‌ای از ابزارها را فاش کرد که برای انتقال کتابخانه‌ها و فهرست‌های پخش Play Music به YouTube Music استفاده می‌شدند. این یک اشاره قوی بود که Play Music احتمالاً حذف خواهد شد. همچنین، نصب «موسیقی Play» و «YouTube Music» روی یک دستگاه، به نوعی اضافی بود. اگر یکی بهتر از دیگری عمل کند، می‌تواند به سرعت دیگری را خاموش کند و بر بهبود یک پلتفرم واحد برای کاربران و مشتریان تمرکز کند.

از زمانی که Google برای اولین بار اعلام کرد که گام‌هایی برای تغییر آهسته و تدریجی به سمت YouTube Music و بستن Play Music خواهد برد، مدت زیادی می‌گذرد. این اعلامیه در سال 2018 بازگشت و از آن زمان تاکنون هیچ گام مشخصی در این راستا ندیده ایم.

Google music

برای اینکه این انتقال تا حد امکان برای کاربر نهایی راحت باشد، Google و YouTube به اندازه کافی سخت کار کرده اند تا همه ویژگی های مهم Play Music را در YouTube Music یکپارچه کنند. این تلاش‌ها شامل یکپارچه‌سازی Google Maps و Assistant، معرفی فهرست‌های پخش مشترک، و ارائه نسخه به‌روز شده برگه کاوش است. هدف آنها این است که بهترین هر دو پلتفرم را داشته باشند. علاوه بر این، اگر به پادکست‌ها در Play Music گوش می‌دهید، می‌توانید اشتراک‌ها و پیشرفت قسمت‌های خود را نیز انتقال دهید. نیازی به نگرانی در مورد هیچ چیزی نیست زیرا قیمت در هر دو سرویس یکسان است. اگر طرح اشتراک خاصی در «موسیقی Google Play» دارید، به‌طور خودکار به سطحی معادل YouTube Music Premium منتقل می‌شوید.

در اینجا جدول زمانی کاملی از چگونگی آشکار شدن همه چیز وجود دارد. اول از همه، در اواخر آگوست، مدیر موسیقی دیگر برای خرید، دانلود یا آپلود موسیقی قابل استفاده نخواهد بود. سپس تعطیلی ابتدا با نیوزلند و آفریقای جنوبی آغاز می شود و بقیه کشورها در ماه اکتبر ادامه خواهند داشت. حتی دو ماه بعد از آن، می‌توانید فایل‌های خود را به YouTube Music منتقل کنید و در نهایت در دسامبر ۲۰۲۰ برای همیشه با Play Music خداحافظی خواهیم کرد. در حال حاضر کاربران به هر دو سرویس دسترسی دارند، اما مدت زیادی به این شکل نخواهد بود. این دوره انتقال فرصتی برای شماست تا خود را از یکی به دیگری تغییر دهید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×