breadcrumbs_delimiter ارتباطات breadcrumbs_delimiter 5G قرار بود جهان را متحد کند – در عوض ما را از هم جدا می کند
ارتباطات

5G قرار بود جهان را متحد کند – در عوض ما را از هم جدا می کند

تیر 12, 1399 50166

جهان جمع شد تا 5G بسازید. اکنون نسل بعدی فناوری بی‌سیم دنیا را از هم جدا می‌کند.

آخرین نسخه مشخصات فنی 5G، که روز جمعه انتظار می‌رود، ویژگی‌هایی را برای اتصال اضافه می‌کند خودروهای خودران، کارخانه های هوشمند، و با این حال، 5G همچنین کشورها را از هم جدا می‌کند— با ایالات متحده و چین در حال لنگر انداختن طناب کشی. تنش بین واشنگتن و پکن بر سر تجارت، حقوق بشر، مدیریت کووید-19، و اطلاعات غلط چینی در حال تشدید اختلافات جهانی در مورد استقرار 5G است. تعداد فزاینده ای از کشورها در حال همسویی با نسخه غربی یا چینی این فناوری هستند.

“امنیت ملی و منافع تجاری همگی در هم تنیده شده اند و جدا کردن آنها بسیار سخت است.” می‌گوید اسکات والستن، رئیس موسسه سیاست فناوری، یک اتاق فکر.

شیوه ایجاد 5G و روشی که اکنون در حال گسترش است. ، یک معمای دائمی برای کشورهای غربی را در بر می گیرد – چگونه می توان رقابت سالم و همکاری با منافع ملی و ظهور چین را متعادل کرد.

اختلاف 5G در هواوی، مسلما مهم ترین چین شرکت فناوری، با موقعیت مسلط در تجهیزات شبکه، یک تجارت بزرگ گوشی های هوشمند، و تراشه های پیچیده تر. این شرکت متهم به سرقت فناوری و داشتن روابط نزدیک با دولت چین است. ممکن است جاسوسی سایبری را فعال کند. این تبدیل به نماد جاه طلبی های چین برای تسلط بر فناوری، از طریق نوآوری نیز شده است. به عنوان وسایل شرورانه.

ایالات متحده و برخی متحدان، از جمله استرالیا، نیوزیلند، ژاپن و تایوان، هواوی و سایر شرکت های مخابراتی چینی مانند ZTE را از شبکه های خود منع کرده اند. کشورهای دیگر از تلاش های آمریکا برای دور نگه داشتن هواوی و دیگر شرکت های چینی خودداری کرده اند. آرژانتین، برزیل، روسیه، فیلیپین و تایلند، همگی از فناوری 5G چین استقبال می کنند.

یک سوال کلیدی این است که چگونه این دوشاخه بر عملکرد استانداردی که قبلا به معنای باز و جهانی بودن. والستن می‌گوید: «ما خطر تکه تکه شدن اینترنت و نحوه اتصال شبکه‌های مختلف به یکدیگر را داریم.

حتی اگر قرار بود 5G یک استاندارد ارتباطی واقعاً جهانی باشد، برنامه‌های فنی منعکس کننده هستند. تغییر نقاط قوت ملی و تنش‌های ناشی از آن.

استانداردهای 5G طرح‌هایی را برای ترسیم می‌کنند. سرعت بی‌سیم فوق‌العاده سریع تا 1 گیگابایت در ثانیه—50 برابر سریع‌تر از متوسط ​​اتصال پهنای باند ایالات متحده—با تأخیر کمی. به انجام بازی های سطح بالا بدون هیچ گونه تاخیر یا روبات هایی فکر کنید که از هوش مصنوعی میزبانی شده در ابر تغذیه می کنند. و البته انتظار می رود که 5G الهام بخش نوآوری ها و کسب و کارهایی باشد که می توانند چشم انداز فناوری را تغییر دهند. براساس برآوردهای مختلف، این فناوری می‌تواند چند تریلیون دلار برای اقتصاد جهانی طی چند سال آینده ایجاد می کند. دهه ها جای تعجب نیست که هر کشوری خواهان بخشی از اقدام است.

مشخصات فنی 5G توسط پروژه مشارکت نسل سوم (3GPP)، ائتلافی از سازمان‌های استاندارد از ایالات متحده ایجاد شده است. ، اروپا، چین، ژاپن، هند و کره جنوبی. گروه در حال انجام کارهای پایانی در نسخه 16 مشخصات 5G، که ویژگی‌هایی را اضافه می‌کند که به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد در طیف وسیع‌تری از طیف بی‌سیم قرار بگیرند، موقعیت‌یابی با دقت بالا، اتصال خودرو به خودرو، و قابل اطمینان‌تر، عملاً آنی را ارائه دهند. ارتباطات، برای مصارف صنعتی بسیار مهم است.

***

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×