» هوش مصنوعی » Stability AI 1.0 در AWS Bedrock: راهنمای گام به گام
هوش مصنوعی

Stability AI 1.0 در AWS Bedrock: راهنمای گام به گام

دی 11, 1348 1046

اگر به هوش مصنوعی مولد علاقه دارید و می خواهید تصاویر خیره کننده ای از پیام های متنی ایجاد کنید، ممکن است نام Stability AI را شنیده باشید، یک شرکت هوش مصنوعی مبتنی بر جامعه و باز که مدل های پایه ای را ارائه می دهد که می تواند متن، تصویر، صدا، ویدئو تولید کند. ، کد و موارد دیگر از دستورالعمل های متنی ساده.

در این مقاله، نحوه دسترسی و استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock را از طریق سه روش مختلف به شما نشان می‌دهیم: API، Amazon SageMaker JumpStart، و برنامه‌های Stability AI (ClipDrop و DreamStudio).

Stability AI 1.0 در AWS Bedrock چیست

هوش مصنوعی پایداری به‌خاطر مجموعه مدل‌های شاخص متن به تصویر، Stable Diffusion، شناخته شده است که می‌تواند تصاویر واقعی و باکیفیت را از توضیحات زبان طبیعی تولید کند.

شاید شما همچنین با AWS Bedrock، یک سرویس کاملاً مدیریت شده از خدمات وب آمازون (AWS) که دسترسی به مدل‌های بنیادی از راه‌اندازی‌های پیشرو هوش مصنوعی و Amazon Titan را از طریق API فراهم می‌کند، آشنا باشید.

AWS Bedrock به مشتریان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های هوش مصنوعی مولد را آسان‌تر و سریع‌تر بسازند و مقیاس‌بندی کنند، بدون اینکه نگران زیرساخت‌ها، امنیت و مسائل مربوط به انطباق باشند.

نحوه استفاده از Stable Diffusion XL 1.0 در AWS Bedrock از طریق Amazon SageMaker JumpStart

Amazon SageMaker JumpStart به شما امکان می دهد Stability AI را به عنوان ارائه دهنده مدل انتخاب کنید و Stability AI 1.0 را به عنوان مدل پایه انتخاب کنید.

برای استفاده از Amazon SageMaker JumpStart، باید آن را راه اندازی کنید و تنظیمات را پیکربندی کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید:

مرحله 1: به Amazon SageMaker JumpStart وب سایت و روی «شروع با Amazon SageMaker JumpStart» کلیک کنید.

Stability Ai 1.0

مرحله ۲: با حساب AWS خود وارد شوید یا اگر قبلاً ندارید، حساب جدیدی ایجاد کنید.

مرحله 3: منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی “ایجاد نمونه نوت بوک” کلیک کنید.

مرحله 4: منتظر بمانید تا نمونه نوت بوک آماده شود و سپس روی “باز کردن Jupyter” کلیک کنید.

مرحله 5: روی «JumpStart» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید و سپس روی «Models» کلیک کنید.

مرحله 6: Stability AI 1.0 را به عنوان ارائه دهنده مدل انتخاب کنید و سپس روی Stable Diffusion XL 1.0 به عنوان مدل پایه کلیک کنید.

مرحله ۷: روی «ایجاد نوت بوک» کلیک کنید و سپس یک نام و یک هسته برای نوت بوک خود انتخاب کنید.

پس از ادامه اشتراک، روند ادامه خواهد یافت.

Stability Ai 1.0

هنگامی که نوت بوک خود را ایجاد کردید، می توانید از رابط نوت بوک Jupyter برای تولید تصاویر از پیام های متنی استفاده کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید:

اولین سلول نوت بوک را برای وارد کردن کتابخانه ها و ماژول های لازم اجرا کنید.

سلول دوم نوت بوک را اجرا کنید تا با کلید AWS Bedrock API کلاینت Stability AI مقداردهی اولیه شود.

سلول سوم نوت بوک را اجرا کنید تا تابعی را تعریف کنید که تصویری را از یک پیام متنی تولید می کند و آن را روی صفحه نمایش می دهد.

چهارمین سلول نوت بوک را اجرا کنید تا عملکرد را با یک دستور مثال آزمایش کنید.

اعلام را در سلول چهارم تغییر دهید یا سلول‌های جدیدی با اعلان‌های مختلف ایجاد کنید تا تصاویر بیشتری تولید کنید.

برای ذخیره یک تصویر، روی آن کلیک راست کرده و “ذخیره تصویر به عنوان…” را از منو انتخاب کنید. یک نام و یک مکان برای فایل تصویری خود انتخاب کنید و روی «ذخیره»

کلیک کنید

همچنین می‌توانید وبلاگ ما را بررسی کنید، نحوه استفاده از Stable Diffusion XL 0.9 در Clipdrop برای ایجاد تصاویر خیره کننده برای نکات و آموزش های بیشتر در مورد نحوه استفاده از Stable Diffusion XL 0.9 در Clipdrop.

نحوه استفاده از Stable Diffusion XL 1.0

برای استفاده از برنامه‌های Stability AI، باید آن‌ها را دانلود و بر روی دستگاه خود نصب کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید:

  • به clipdrop.co یا dreamstudio.ai وب سایت و روی “دانلود” یا “شروع به کار” کلیک کنید.
  • پلتفرم مورد نظر خود را مانند iOS، Android، Windows یا Mac انتخاب کنید و دستورالعمل‌ها را برای دانلود و نصب برنامه دنبال کنید.
  • برنامه را راه اندازی کنید و با ایمیل یا حساب رسانه اجتماعی خود ثبت نام کنید.
  • به تنظیمات بروید و برنامه خود را با وارد کردن کلید API خود به AWS Bedrock متصل کنید.
Stability Ai 1.0

هنگامی که برنامه خود را به AWS Bedrock وصل کردید، می‌توانید از ویژگی‌های برنامه مانند inpainting، outpainting، تصویر به تصویر و تنظیم دقیق استفاده کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید این کار را انجام دهید:

برای استفاده از inpainting، تصویری را از گالری خود انتخاب کنید یا از دوربین یا صفحه نمایش خود عکس بگیرید. از ابزار پاک کن برای پاک کردن قسمت هایی از تصویر که می خواهید پر کنید استفاده کنید.

برای استفاده از نقاشی بیرونی، تصویری را از گالری خود انتخاب کنید یا از دوربین یا صفحه نمایش خود عکس بگیرید. از ابزار برش برای برش قسمت هایی از تصویر که می خواهید گسترش دهید استفاده کنید.

برای استفاده از تصویر به تصویر، تصویری را از گالری خود انتخاب کنید یا از دوربین یا صفحه نمایش خود عکس بگیرید. برای تغییر تصویر مانند تغییر رنگ، سبک یا محتوا، چند پیام متنی اضافه کنید. روی دکمه تنظیم دقیق ضربه بزنید و منتظر بمانید تا SDXL 1.0 از تصاویر و درخواست های شما یاد بگیرد.

برای صادرات یک تصویر، روی دکمه صادرات ضربه بزنید و قالبی مانند PNG، JPG یا SVG را انتخاب کنید. یک نام و یک مکان برای فایل تصویری خود انتخاب کنید و روی «ذخیره» ضربه بزنید و تصویر را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

سؤالات متداول

هزینه ها و قیمت استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock چیست؟

هزینه‌ها و قیمت‌گذاری استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock به روش دسترسی و میزان استفاده بستگی دارد. برای مثال، اگر از API استفاده می‌کنید، بر اساس تعداد درخواست‌ها هزینه‌ای از شما دریافت می‌شود.

پیامدهای اخلاقی و قانونی استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock چیست؟

استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock بسته به نحوه استفاده از آن و آنچه با آن تولید می کنید، می تواند پیامدهای اخلاقی و قانونی داشته باشد. به عنوان مثال، شما نباید از آن برای غیرقانونی، مضر استفاده کنید.

چگونه می توانم به انجمن Stability AI 1.0 بپیوندم و در پروژه های منبع باز آن مشارکت کنم؟

می‌توانید با بازدید از وب‌سایت، وبلاگ، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، سرور Discord، صفحه GitHub یا فهرست ایمیل به انجمن Stability AI بپیوندید و در پروژه‌های منبع باز آن مشارکت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله، نحوه دسترسی و استفاده از Stability AI 1.0 در AWS Bedrock را از طریق سه روش مختلف به شما نشان داده‌ایم: API، Amazon SageMaker JumpStart، و برنامه‌های Stability AI (ClipDrop و DreamStudio).

امیدواریم که این مقاله الهام بخش شما شده باشد تا Stability AI 1.0 را در AWS Bedrock امتحان کنید و امکانات آن را برای پروژه ها و برنامه های خود بررسی کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×