» هوش مصنوعی » Poe AI: بستری برای کاوش مدل های زبان بزرگ
هوش مصنوعی

Poe AI: بستری برای کاوش مدل های زبان بزرگ

دی 11, 1348 2056

Poe AI سرویس جدیدی است که توسط Quora در دسامبر 2022 راه اندازی شد که به کاربران امکان می دهد با چت ربات های مختلف هوش مصنوعی بر اساس مدل های زبان بزرگ (LLM) مانند ChatGPT تعامل داشته باشند. هوش مصنوعی Poe که مخفف عبارت Platform for Open Exploration است، با هدف ارائه روشی کاربرپسند و در دسترس برای آزمایش فناوری‌های مختلف هوش مصنوعی و یادگیری از پاسخ‌های آن‌ها است. Poe AI همچنین امیدوار است با ارائه بازخورد و داده های کاربران به توسعه دهندگان هوش مصنوعی کمک کند تا مدل های خود را بهبود بخشند.

در این مقاله، توضیح خواهیم داد که Poe AI چیست، چگونه کار می کند، و چگونه می توانید از آن برای گپ زدن با ربات های هوش مصنوعی مختلف در مورد موضوعات مختلف از دانش عمومی گرفته تا شعر استفاده کنید. همچنین برخی از مزایا و چالش‌های استفاده از هوش مصنوعی Poe و آینده این پلتفرم نوآورانه را مورد بحث قرار خواهیم داد.

Poe AI چیست؟

Poe AI مخفف Platform for Open Exploration است، پروژه جدیدی که توسط Quora در دسامبر 2022 راه اندازی شد. Quora یک پلتفرم اجتماعی پرسش-پاسخ محبوب است که هدف آن اشتراک گذاری و رشد دانش جهان است. Quora از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) برای بهبود خدمات خود استفاده می‌کند، مانند تشخیص سؤالات تکراری، رتبه‌بندی پاسخ‌ها و پیشنهاد موضوعات.

نحوه استفاده از هوش مصنوعی Poe برای تولید متن با مدل های مختلف زبان بزرگ؟

Poe AI پلتفرمی برای کاوش مدل‌های مختلف زبان بزرگ (LLM) است که می‌تواند خروجی زبان طبیعی را بر اساس ورودی کاربر ایجاد کند. Poe AI آسان برای استفاده و سرگرم کننده برای آزمایش است. در اینجا چند مرحله برای راهنمایی شما در مورد نحوه استفاده از Poe AI برای تولید متن با LLM های مختلف آورده شده است:

مرحله ۱: به وب‌سایت Poe AI بروید و با استفاده از ایمیل، حساب Google یا Apple خود وارد حساب خود شوید.

Poe Ai

Poe Ai

مرحله 3: در کادر “Search Prompt”، درخواست منحصر به فرد خود را وارد کنید. برای مثال، می‌توانید «یک متن طولانی 100 کلمه‌ای درباره هوش مصنوعی برای من بنویسید» را وارد کنید.

مرحله 4:  روبات به درخواست شما پاسخ خواهد داد. می‌توانید با حذف، اشتراک‌گذاری، لایک کردن، کپی کردن یا دوست نداشتن محتوای تولید شده با آن ارتباط برقرار کنید. به سادگی روی سه نقطه افقی (…) کلیک کنید و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

مرحله ۵: همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی پیکان روبه‌روی «سعی کنید درباره» ایجاد شده توسط کاربران دیگر، درخواست‌های ایجاد شده را امتحان کنید.

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «گزارش» در گوشه سمت راست بالای صفحه، مشکلات یا خطاهایی را که هنگام استفاده از Poe AI با آن مواجه می‌شوید گزارش کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «پیشنهاد» در گوشه سمت راست بالای صفحه، هر گونه پیشرفت یا ویژگی‌ای را که می‌خواهید در Poe AI مشاهده کنید، پیشنهاد دهید.

مدل های زبان بزرگ چیست؟

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) برنامه‌های کامپیوتری پردازش زبان طبیعی (NLP) هستند که از شبکه‌های عصبی مصنوعی برای تولید خروجی زبان طبیعی استفاده می‌کنند. برخی از نمونه های قابل توجه LLM ها عبارتند از GPT-3، GPT-4، Claude توسط Anthropic، BLOOM توسط OpenAI، و LLaMA توسط Facebook.

تعریف و نمونه هایی از مدل های زبان بزرگ

مدل زبان ابزاری است که می‌فهمد چگونه کلمات و جملات با هم کار می‌کنند. می تواند احتمال عبارات مختلفی را حدس بزند، مانند “گربه روی تشک است” یا “او بستنی دوست دارد”. با این دانش، می‌تواند جملات جدیدی بسازد، مانند «سگ زیر میز است» یا «از کلم بروکلی متنفر است».

یک مدل زبان بزرگ (LLM) نسخه پیشرفته‌تر این ابزار است. تنظیمات زیادی به نام پارامتر دارد و روی متن های زیادی از اینترنت آموزش داده شده است. پارامترهای بیشتر آن را هوشمندتر می کند و قادر به درک جزئیات بیشتر در متن است.

کاربردها و چالش های مدل های زبان بزرگ

تولید زبان طبیعی (NLG) وظیفه تولید خروجی زبان طبیعی از ورودی های غیرزبانی، مانند داده ها، تصاویر، یا کلمات کلیدی است. درک زبان طبیعی (NLU) وظیفه استخراج معنا و اطلاعات از ورودی زبان طبیعی مانند متن، گفتار یا گفتگو است.

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) می‌توانند وظایف NLG و NLU را با استفاده از یک چارچوب ساده به نام تبدیل‌کننده متن به متن (T5) انجام دهند. T5 هر ورودی را به متن تبدیل می کند، آن را با یک LLM پردازش می کند و خروجی را به متن یا فرمت های دیگر تبدیل می کند.

چند نمونه از وظایف NLG و NLU که LLM می توانند انجام دهند عبارتند از:

 • خلاصه سازی: ایجاد خلاصه ای مختصر از یک متن طولانی.
 • ترجمه: ایجاد متنی به زبان دیگر که معنای متن اصلی را حفظ می‌کند.
 • پاسخ به سوال: ایجاد پاسخی برای یک سوال زبان طبیعی بر اساس یک زمینه خاص.
 • تحلیل احساسات: ایجاد برچسب یا امتیازی که لحن احساسی متن را نشان می‌دهد.
 • طبقه بندی متن: ایجاد برچسب یا دسته ای که موضوع یا ژانر متن را نشان می دهد.

ایجاد محتوا و اتوماسیون

تولید و اتوماسیون محتوا وظایف تولید و مدیریت محتوای دیجیتال است، مانند مقالات، وبلاگ‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، ویدئوها، پادکست‌ها و غیره. محتوای با کیفیت بالا و متنوع در حوزه ها و وظایف مختلف. برای مثال، LLM ها می توانند:

 • نوشتن متون متقاعد کننده، مانند تبلیغات، شعارها، تیترها و غیره.
 • نوشتن متون تعاملی، مانند پاسخ های ربات چت، دیالوگ ها، بازی ها و غیره.
 • تکه‌های کد یا اسکریپت‌ها را برای زبان‌ها یا پلتفرم‌های برنامه‌نویسی مختلف بنویسید.

استخراج و نمایش دانش

استخراج و نمایش دانش، وظایف استخراج و سازماندهی اطلاعات از منابع داده بدون ساختار یا نیمه ساختار یافته، مانند اسناد متنی، مرورگر لبه است. کاربر صفحه را در یک پنجره مرورگر مایکروسافت اج باز می کند که ابرداده آن عبارتند از: صفحات وب، پست های رسانه های اجتماعی و غیره. استخراج و نمایش دانش را می توان برای اهداف مختلفی مانند موتورهای جستجو، سیستم های توصیه کننده، سیستم های پاسخگویی به سؤال و غیره استفاده کرد.

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) می‌توانند وظایف استخراج و نمایش دانش را با استفاده از داده‌های آموزشی در مقیاس بزرگ و متنوع و قابلیت‌های قدرتمند درک زبان طبیعی خود انجام دهند. برای مثال، LLM ها می توانند:

 • استخراج نهادها، روابط، و ویژگی‌ها از داده‌های متنی، مانند نام‌ها، تاریخ‌ها، مکان‌ها، رویدادها و غیره.
 • نمودارهای دانش یا پایگاه داده بسازید که اطلاعات استخراج شده را به روشی ساختاریافته و معنایی ذخیره و سازماندهی کند.
 • نمودارها یا پایگاه‌های اطلاعاتی دانش را با استفاده از زبان طبیعی جستجو کنید و پاسخ‌ها یا خلاصه‌هایی را به زبان طبیعی ایجاد کنید.
 • با استفاده از استدلال منطقی یا عقل سلیم حقایق یا روابط جدید را از دانش موجود استنتاج کنید.

ویژگی ها و مزایای Poe AI

Poe AI یک رابط کاربری ساده و کاربرپسند برای گپ زدن کاربران با LLM های مختلف ارائه می دهد. Poe AI همچنین برخی از ویژگی‌ها و مزایایی را ارائه می‌کند که آن را فراتر از یک برنامه چت بات می‌سازد.

برخی از مدل های موجود در Poe AI عبارتند از:

 • GPT-3: یکی از قدرتمندترین LLM ها، با 175 میلیارد پارامتر و آموزش داده شده بر روی مجموعه بزرگی از متن از اینترنت.
 • GPT-4: جانشین GPT-3، با 1.5 تریلیون پارامتر و آموزش بر روی مجموعه بزرگتری از متن از اینترنت.
 • Claude: یک LLM که توسط Anthropic، با تعداد نامعلومی از پارامترها توسعه یافته و بر روی مجموعه ای از متن انتخاب شده از اینترنت آموزش داده شده است.
 • BERT: LLM توسعه یافته توسط Google، با 340 میلیون پارامتر و آموزش دیده در Wikipedia و BookCorpus.
 • T5: LLM توسعه یافته توسط Google، با 11 میلیارد پارامتر و آموزش بر روی C4، مجموعه بزرگی از متن از اینترنت.

کاربران همچنین می توانند برخی تنظیمات را برای درخواست های خود تنظیم کنند، مانند:

 • دما: پارامتری که تصادفی بودن و تنوع متن تولید شده را کنترل می کند. دمای بالاتر به معنای متن خلاق تر اما کمتر منسجم است، در حالی که دمای پایین به معنای متن قابل پیش بینی تر اما کمتر اصلی است.
 • Top-p: پارامتری که توزیع احتمال متن تولید شده را کنترل می کند. top-p بالاتر به معنای متن متنوع تر اما احتمال کمتری است، در حالی که top-p پایین تر به معنای متن محتمل تر اما تنوع کمتر است.
 • جریمه فراوانی: پارامتری که تکرار کلمات یا عبارات را در متن تولید شده جریمه می کند. جریمه فرکانس بالاتر به معنای متن کمتر تکراری اما غیرطبیعی تر است، در حالی که جریمه فرکانس کمتر به معنای متن تکراری تر اما طبیعی تر است.
 • جریمه حضور: پارامتری که وجود کلمات یا عباراتی را در متن تولید شده که قبلاً در اعلان ظاهر شده اند جریمه می کند. جریمه حضور بیشتر به معنای متن کمتر مرتبط اما متنوع‌تر است، در حالی که جریمه حضور کمتر به معنای متن مرتبط‌تر اما متنوع‌تر است.

اگر می‌خواهید درباره هوش مصنوعی Poe بیشتر بدانید، این مقاله را بخوانید: “Poe AI: برنامه جدید Chatbot از Quora“.

سوالات متداول

چگونه می توانم به Poe AI دسترسی داشته باشم؟

می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Poe AI به آدرس Poe AI دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید حساب توییتر آن را برای به‌روزرسانی‌ها و اخبار دنبال کنید.

هزینه استفاده از Poe AI چقدر است؟

Poe AI برای هر کسی که می‌خواهد LLM‌های مختلف را کشف کند رایگان است. با این حال، محدودیت‌هایی در تعداد درخواست‌ها و پاسخ‌هایی که می‌توانید در روز ایجاد کنید وجود دارد. همچنین می‌توانید با اهدای کمک مالی یا حامی شدن در وب‌سایت Poe AI از آن حمایت کنید.

خروجی های Poe AI چقدر قابل اعتماد و دقیق هستند؟

پاسخ‌های Poe AI از تعداد زیادی متن اینترنتی می‌آیند. اما گاهی اوقات ممکن است اشتباه کنند یا چیزهای بدی داشته باشند. به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از پاسخ های Poe AI، مراقب باشید و از قضاوت خود استفاده کنید.

اطلاعات و حریم خصوصی من در Poe AI چقدر ایمن و امن است؟

هوش مصنوعی Poe برای داده ها و حریم خصوصی شما ارزش قائل است. بدون اجازه شما مطالبی را که می نویسید یا نحوه رتبه بندی شما را ذخیره نمی کند یا به اشتراک نمی گذارد. اما LLM هایی که استفاده می کند ممکن است به طور تصادفی برخی از اطلاعات را از آموزش یا ورودی های شما نشان دهند. بنابراین، هنگام به اشتراک گذاری جزئیات حساس یا شخصی با هوش مصنوعی Poe، همیشه مراقب و مسئولیت پذیر باشید.

چگونه می توانم با Poe AI تماس بگیرم یا بازخورد بدهم؟

می‌توانید با استفاده از دکمه‌های «گزارش» یا «پیشنهاد» در وب‌سایت Poe AI تماس بگیرید یا به آن بازخورد بدهید. همچنین می‌توانید به آنها در [email protected] ایمیل بزنید یا به سرور Discord آنها بپیوندید.

نتیجه گیری

Poe AI پلتفرمی برای کاوش مدل‌های مختلف زبان بزرگ (LLM) است که می‌تواند خروجی زبان طبیعی را بر اساس ورودی کاربر ایجاد کند. Poe AI به کاربران امکان می دهد با مدل های مختلف هوش مصنوعی مانند GPT-3، GPT-4، Claude by Anthropic و غیره چت کنند

Poe AI همچنین طیف وسیعی از پیشنهادات را برای موضوعات مکالمه و موارد استفاده از جمله کمک نوشتن، آشپزی، حل مسئله، طبیعت و غیره ارائه می‌کند. Poe AI همچنین به کاربران امکان می‌دهد درخواست‌ها و تنظیمات خود را سفارشی کنند و مکالمات خود را به اشتراک بگذارند. و بازخورد با سایر کاربران و توسعه دهندگان.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×