» هوش مصنوعی » Midjourney vs Adobe Firefly: مقایسه دو ابزار تولید تصویر هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

Midjourney vs Adobe Firefly: مقایسه دو ابزار تولید تصویر هوش مصنوعی

دی 11, 1348 1055

Midjourney و Adobe Firefly دو ابزار تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند بر اساس درخواست‌های متنی گرافیک تولید کنند. هر دو ابزار مزایا و معایبی دارند و گزینه ایده آل برای شما با توجه به نیازها و ترجیحات شما تعیین می شود.

ویژگی های منحصر به فرد Adobe Firefly و Midjourney

Adobe Firefly از این نظر منحصر به فرد است که برخلاف Midjourney، Dall-E یا 2 Stable Diffusion، انتظار می رود با Creative Cloud Suite متصل شود.

 • اخلاق ایجاد کننده تصویر هوش مصنوعی
 • تولید متن به تصویر
 • ایجاد تصویر هوش مصنوعی در Typeforms
 • ویرایش دقیق
 • ارتقای تصویر هوش مصنوعی
 • اخلاق ایجاد کننده تصویر هوش مصنوعی

Adobe ادعا می کند که تصاویر آموزشی آن به جای عکس های اصلی ایجاد شده توسط هنرمندان در سراسر جهان، از کتابخانه سهام آن گرفته شده است. اگرچه Firefly از هنرمندان برای استفاده از تصاویر هنری خود اجازه نمی‌گیرد، اما آنها گزینه «آموزش ندهند» را برای هنرمندان در نظر گرفته‌اند تا از استفاده از گرافیک خود در آموزش داده‌های نمونه خودداری کنند. علاوه بر این، Adobe موافقت کرده است که غرامت هنرمندانی را که آثار خود را به Firefly می‌دهند، بپردازد.

اخیراً، اعتراض جهانی هنرمندان علیه شرکت‌های مولد هوش مصنوعی مانند Midjourney، Deviant Art، و Stability.ai صورت گرفت، با تصاویری از تقاطع کلمه “AI” در سراسر وب پخش شد. بعداً، شکایتی علیه این شرکت ها به راه افتاد و ادعا کرد که از آثار هنری آنها به عنوان تصاویر آموزشی در این مدل های تولیدی بدون مجوز هنرمندان استفاده شده است. مجموعه بزرگی از داده‌های تصویری آموزشی از آثار هنرمندان بدون پرداخت غرامت به هنرمندان استفاده شد. برخلاف سایر کسب‌وکارهای مولد هوش مصنوعی، Adobe قول می‌دهد با ارائه پاداش و گزینه‌های انصراف تصویر، از اخلاق هوش مصنوعی استفاده کند.

اگرچه این گام مهمی به سمت اخلاق هوش مصنوعی است، غرامت وعده داده شده نامشخص است، و ما در مورد عملکرد موفقیت آمیز آن برای جلوگیری از بهره برداری آینده از آثار هنرمندان اصلی محتاط هستیم.

تولید متن به تصویر

Midjourney Vs Adobe FireflyFirefly، مانند Midjourney v5، می تواند تصاویر را از پیام های متنی تولید کند و از Photoshop یا Illustrator استفاده می کند. Midjourney، اگرچه در ایجاد هنر هوش مصنوعی متخصص است، اما فاقد انتقال سریع عکس ها به ویرایشگر برای طراحی های گرافیکی است. در عوض، Firefly ممکن است یک نمای تصویر در فتوشاپ را برای ویرایش بعد از نسل ارائه دهد.

ایجاد تصویر هوش مصنوعی در فرم‌های نوع

با وجود این واقعیت که MIdjourney v5 قابلیت های تولید متن به تصویر خود را بهبود بخشیده است، اغلب تصویری با اسکریپت متفاوت ایجاد می کند. Firefly برای ایجاد تصاویر در بالای کلمات طراحی شده است که می توانید با تغییر متن خود یا افزودن یا حذف متن از متن اصلی، آنها را تنظیم کنید.

ویرایش دقیق

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم Firefly توانایی آن در ارائه گزینه‌های اصلاح تصویر دقیق با استفاده از هوش مصنوعی است، مانند نقاشی‌های درونی و پرتره‌های هوشمند. این ویژگی‌ها قابلیت‌های جدیدی را در اختیار محصولات Adobe قرار می‌دهد و به افراد مبتدی نیز این امکان را می‌دهد تا با کمک هوش مصنوعی هنری خیره‌کننده بسازند.

 1. پرتره‌های درون‌نقاشی و هوشمند: نقاب‌گذاری و اصلاح قسمت‌های مختلف تصویر و پرتره‌های مینیاتوری با نقاشی درون‌رنگ امکان‌پذیر است. ویژگی های سفارشی صورت مانند چشم ها، چروک های لبخند و فک در نمونه ها موجود است.
 2.  تصویر عمق: طراحان ممکن است از اصلاح عمیق تصویر برای تغییر محتویات بصری آیتم‌ها در یک منطقه استفاده کنند که در نتیجه پرتره‌های واقعی و جذاب ایجاد می‌شود.
 3. الگوها و ویرایش مکالمه: طراحان ممکن است در حین آزمایش مفاهیم جدید طراحی تصویر در Firefly با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. Firefly تعامل چت را برای ترویج ادغام بسیاری از ایده ها در طراحی تصویر فراهم می کند.
 4. براش‌ها، وکتورها و بافت‌های تولید شده: Firefly براش‌ها، بردارها و بافت‌ها را از متن یا طرح‌ها تولید می‌کند. این تابع به سازندگان جدید در توسعه توانایی های مورد نیاز برای طراحی تصویر کمک می کند.

ارتقای تصویر هوش مصنوعی

Midjourney Vs Adobe FireflyFirefly ارتقاء تصویر هوش مصنوعی را در این برنامه ارائه می دهد که به تولیدکنندگان اجازه می دهد روی تصاویر با وضوح بالاتر کار کنند. این امکان توسعه طرح های دقیق و روشن با کیفیت حرفه ای را فراهم می کند. با این حال، Midjourney v5 برای ارتقاء تصویر هزینه می‌گیرد و زمان انتظار قابل توجهی برای آپلود تصویر دارد. اگرچه نسخه 5 دارای ویژگی های تصویر با کیفیت است، اما شامل ارتقاء تصویر نمی شود.

Midjourney vs Adobe Firefly

Midjourney Vs Adobe Firefly Imager”>Adobe، یکی از معتبرترین ابزارهای تولید تصویر مانند فتوشاپ، اخیراً با قابلیت‌های چشمگیر به بخش هوش مصنوعی پیوسته است. قابلیت های Adobe Firefly که در بالا ذکر شد، بی شک برتر از Midjourney v5 است. با این حال، اینکه آیا Firefly به وعده‌های خود کمک می‌کند و راه‌حل‌های برتر طراحی تصویر ارائه می‌کند، معمایی است که مردم باید آن را حل کنند.

اگر ویژگی‌های Firefly نتایج پیش‌بینی‌شده را ارائه دهند، رقیب حرفه‌ای برای کسب‌وکارهای پیشرو در حال حاضر هوش مصنوعی مانند Midjourney، Dall-E 2 و Stable Diffusion خواهد بود.

به‌علاوه، اگر کیفیت تصویر Firefly قابل قبول باشد، ویژگی‌های کاربرپسند منحصربه‌فرد آن، آن را به صدر کسب‌وکار ارتقا می‌دهد و بهتر از Midjourney v5 عمل می‌کند. با این حال، کارشناسان و کاربران اولیه استدلال می کنند که Firefly به اندازه Midjourney نسخه 5 مفید نیست.

داده های آموزشی

Midjourney بر روی مجموعه داده عکس و متنی که توسط گروهی از هنرمندان و طراحان انتخاب شده است آموزش داده شده است. این نشان می‌دهد که عکس‌های Midjourney بیشتر از نظر زیبایی‌شناختی جذاب و تخیلی هستند. از سوی دیگر، Firefly با استفاده از مجموعه داده های تصویری در دسترس عموم آموزش داده می شود. این نشان می‌دهد که عکس‌های Firefly به احتمال زیاد واقعی‌تر هستند، اما ممکن است آن‌قدرها هم تخیلی یا نوآورانه نباشند.

قیمت

Midjourney در حال حاضر در نسخه آزمایشی بسته است و منحصراً با دعوت‌نامه قابل دسترسی است. قیمت عرضه عمومی هنوز مشخص نشده است. Firefly اکنون در نسخه بتای باز است و به صورت رایگان در دسترس است. با این حال، کاربران باید ابتدا در برنامه بتا پذیرفته شوند.

ویژگی ها

Midjourney دارای مجموعه وسیع تری از ویژگی ها نسبت به Firefly است. به عنوان مثال، Midjourney به کاربران امکان می‌دهد از پیام‌های کلمه عکس تولید کنند، عکس‌ها را تغییر دهند و تصاویر را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران Firefly فقط می توانند از دستورالعمل های متنی عکس بسازند.

عملکرد

هم Midjourney و هم Adobe Firefly می توانند تصاویر با کیفیت بالا تولید کنند. از سوی دیگر، Midjourney اغلب به عنوان سریعتر و قابل اعتمادتر از Firefly در نظر گرفته می شود.

همچنین بخوانید: Midjourney و Adobe Firefly – سوالات متداول

آیا Midjourney V5 موجود است؟

مطمئنا! Midjourney V5 اکنون در Discord در دسترس است. با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که در حال حاضر در مرحله آلفا است، به این معنی که قبل از انتشار عمومی، تغییرات و به روز رسانی هایی وجود خواهد داشت.

آیا می توان از Adobe Firefly فقط به صورت آنلاین استفاده کرد؟

Adobe Firefly فقط به صورت آنلاین در دسترس است. در حال حاضر، این ابزار فقط از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی است.

این مقاله برای کمک به یادگیری Midjourney و Adobe Firefly است. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
 • ×