breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter Microsoft Build 2023: رونمایی از قدرت هوش مصنوعی و نوآوری
هوش مصنوعی

Microsoft Build 2023: رونمایی از قدرت هوش مصنوعی و نوآوری

دی 11, 1348 008

کنفرانس توسعه دهندگان مورد انتظار مایکروسافت، که قرار است از 23 تا 25 می در سیاتل، واشنگتن برگزار شود، نزدیک است. رویداد امسال که به دلیل تمرکز اصلی آن بر نرم افزار و خدمات شناخته شده است، احتمالاً تأثیر انقلابی هوش مصنوعی (AI) را برجسته می کند.

مایکروسافت که توسط مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا تاسیس شد، در خط مقدم نوآوری هوش مصنوعی بوده و قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد را در انواع محصولات و خدمات پیاده‌سازی کرده است. به عنوان مثال، تجربه CoPilot اکنون در Windows 11 و Edge در دسترس است و افزونه‌های Bing AI و Copilot برای ChatGPT OpenAI راه‌اندازی شده‌اند.

کنفرانس Build به مایکروسافت اجازه می‌دهد جدیدترین دستاوردهای هوش مصنوعی خود را به نمایش بگذارد و نحوه تأثیرگذاری آنها بر آینده فناوری را برجسته کند. شرکت‌کنندگان ممکن است مشتاقانه منتظر یادگیری پروژه‌های هوش مصنوعی مایکروسافت و درک نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد تجربیات کاربری استثنایی باشند.

در حالی که هوش مصنوعی در مرکز قرار می گیرد، کنفرانس Build طیف گسترده ای از موضوعات جذاب دیگر را نیز پوشش خواهد داد. مایکروسافت همیشه در خط مقدم نوآوری در زمینه های حیاتی مانند رایانش ابری، امنیت و بهره وری بوده است. در نتیجه، مهمانان می‌توانند منتظر اعلامیه‌های مهم و همچنین گفتگوهای عمیق در مورد این زمینه‌های حیاتی باشند.

چه یک توسعه‌دهنده، یک حرفه‌ای کسب‌وکار، یا صرفاً یک علاقه‌مند به فناوری، شرکت در کنفرانس Build راهی عالی برای به‌روز ماندن در مورد جدیدترین روندها و پیشرفت‌ها است. این رویداد بینش‌های حیاتی، کنفرانس‌های آموزشی و فرصتی برای ایجاد شبکه با رهبران صنعت و پیروان همکار فراهم می‌کند.

کنفرانس Build دروازه‌ای برای یافتن پیشرفت‌های تکنولوژیکی پیشرفته است و تعهد مایکروسافت به هوش مصنوعی و سایر بخش‌های مخرب آن را به یک رویداد ضروری تبدیل می‌کند. در کنفرانس Build، انتظار داشته باشید که با نگاه کردن به آینده فناوری، الهام گرفته و هیجان زده شوید.

همچنین تحقیق مایکروسافت هوش مصنوعی GPT-4 را نشان می دهد.

8 اعلامیه برتر از Microsoft Build 2023

مایکروسافت در مورد نحوه گسترش استفاده از هوش مصنوعی در برنامه‌ها و سرویس‌های خود، از جمله در ویندوز 11، مایکروسافت 365 و موارد دیگر، چندین اطلاعیه داده است. در اینجا ما برخی از 8 اعلامیه برتر مایکروسافت را شرح می دهیم.

Windows 11 به معرفی AI Copilot برای افزایش بهره وری

Microsoft Build 2023

مایکروسافت قصد دارد دستیار شخصی هوش مصنوعی خود، Copilot را در تلاش برای افزایش بهره‌وری کاربر به ویندوز 11 بیاورد. Copilot که در حال حاضر در مرورگر اج مایکروسافت، برنامه‌های آفیس و GitHub گنجانده شده است، به نوار وظیفه ویندوز 11 اضافه خواهد شد. کاربران می‌توانند با کلیک کردن در نوار کناری Copilot، دستیار را برای انجام فعالیت‌های متعدد، مانند خلاصه‌نویسی متن، بازنویسی، و توضیحات در هر برنامه، و همچنین تغییر تنظیمات رایانه درگیر کنند. این عملکرد ماه آینده قبل از اینکه برای یک پایگاه کاربر بزرگتر در دسترس قرار گیرد، آزمایش عمومی انجام می شود.

همراه با این نسخه قابل توجه، ویندوز 11 تعدادی پیشرفت جزئی دریافت خواهد کرد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به بلوتوث LE اشاره کرد که به کاربران اجازه می‌دهد بدون تخلیه باتری به موسیقی باکیفیت گوش دهند. مایکروسافت همچنین در حال گسترش عملکرد زیرنویس زنده خود، افزودن پشتیبانی از ده زبان و گویش جدید، و ترکیب کنترل های RGB بومی در سیستم عامل ویندوز 11 است.

پشتیبانی افزونه برای Microsoft 365 Copilot معرفی شد

مایکروسافت یک ویژگی جدید و جذاب برای Microsoft 365 Copilot اعلام کرده است: سازگاری با پلاگین. دستیار هوش مصنوعی اکنون با سه نوع پلاگین کار می کند: افزونه های پیام رسانی Teams، اتصالات Power Platform و محصولاتی که از فناوری ChatGPT استفاده می کنند. کاربران می‌توانند از انواع پلاگین‌های شخص ثالث، از جمله پلاگین‌های فروشندگان معروف مانند Atlassian و Adobe استفاده کنند. قابل ذکر است که همه پلاگین‌های Copilot و Bing Chat از استاندارد ChatGPT پیروی می‌کنند که امکان تعامل یکپارچه بین سه برنامه کاربردی مبتنی بر هوش مصنوعی و ایجاد پلاگین را برای توسعه‌دهندگان ساده‌تر می‌کند.

ادغام 365 Copilot با Microsoft Edge

Microsoft Build 2023

مایکروسافت در حال ادغام 365 Copilot در مرورگر Edge خود است تا به سهولت فرآیندهای کاربر کمک کند. این ویژگی در نوار کناری مرورگر ظاهر می‌شود و به آن اجازه می‌دهد از محتوای صفحه‌ای که در حال حاضر بازدید کرده‌اید برای کمک به کار روان در محصولات مایکروسافت 365 مانند Outlook، Word و Excel استفاده کند. 365 Copilot با نوشتن ایمیل، آپلود داده‌ها در صفحات گسترده یا ایجاد به‌روزرسانی‌های وضعیت بر اساس رشته‌های گفتگو، به دنبال بهبود بهره‌وری در هنگام مرور است. این ادغام همچنین از افزونه های 365 Copilot فوق الذکر پشتیبانی می کند.

ارتقای هوش مصنوعی برای ترمینال ویندوز

توسعه‌دهندگان از کشف اینکه Windows Terminal یک ربات گفتگوی مبتنی بر هوش مصنوعی را در نتیجه ادغام آن با GitHub Copilot دریافت می‌کند، هیجان‌زده خواهند شد. کاربران GitHub Copilot اکنون می‌توانند مستقیماً از داخل ترمینال با چت بات تعامل داشته باشند و کارهایی مانند توصیه‌های کد و توضیح خطاها را فعال کنند. مایکروسافت همچنین به دنبال معرفی GitHub Copilot به سایر ابزارهای توسعه مانند WinDBG است.

Bing به تجربه جستجوی پیش‌فرض برای ChatGPT تبدیل می‌شود

Microsoft Build 2023

با توجه به سرمایه گذاری قابل توجه مایکروسافت در OpenAI، جای تعجب نیست که Bing به موتور جستجوی پیش فرض برای چت ربات ChatGPT OpenAI تبدیل شده است. کاربرانی که اشتراک‌های ChatGPT Plus دارند، اکنون نقل قول‌های تولید شده توسط Bing را به پاسخ‌های ربات چت متصل می‌کنند که تجربه جستجو را بیشتر بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، Bing فهرست پلاگین‌های تایید شده خود را افزایش می‌دهد و ادغام‌های آتی برای Expedia، Instacart، Kayak، Klarna، Redfin، TripAdvisor، Zillow و سایر مشاغل برنامه‌ریزی شده است.

این پیشرفت‌ها نشان‌دهنده تعهد مایکروسافت به استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و تجربیات کاربر است، زیرا این شرکت همچنان به ترکیب قابلیت‌های هوش مصنوعی در طیف وسیعی از محصولات و خدمات خود ادامه می‌دهد. مایکروسافت با تأکید فراوان بر ابزارهای توسعه‌دهنده و یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی به پیشتاز نوآوری فنی ادامه می‌دهد.

به‌روزرسانی‌های بیشتر متمرکز بر توسعه‌دهنده

در طول کنفرانس بیلد، مایکروسافت تعدادی ارتقاء جدید را برای توسعه دهندگان معرفی کرد. رابط Dev Home جدید برای سهولت راه اندازی و استفاده از رایانه های توسعه دهنده ویندوز در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، خلاصه‌های بررسی برنامه‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی در فروشگاه مایکروسافت در دسترس خواهد بود و اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. علاوه بر این، یک مرکز هوش مصنوعی جدید، برنامه‌های ویندوزی را که از قابلیت‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، تبلیغ می‌کند و بر پتانسیل آن‌ها تاکید می‌کند و پذیرش آن‌ها را ارتقا می‌دهد.

Microsoft Fabric

Microsoft Build 2023

Microsoft Fabric یک پلتفرم داده و تجزیه و تحلیل است که هدف آن کمک به سازمان‌ها در انتخاب‌های بهتر مبتنی بر داده است. این داده ها را از چندین منبع ترکیب می کند تا تصویری یکنواخت برای تجزیه و تحلیل ارائه دهد. این پلتفرم همچنین دارای قابلیت‌های یادگیری ماشینی برای ایجاد و استقرار مدل‌هایی است که ممکن است برای خودکارسازی عملیات و به دست آوردن بینش مورد استفاده قرار گیرند. مایکروسافت فابریک قصد دارد با ارائه ویژگی‌های امنیتی و انطباق در سطح سازمانی، به سازمان‌ها اجازه دهد تا بیشتر داده محور شوند.

ثبت نام رایگان. جلسات کلیدی و هیجان انگیز را از دست ندهید: به Microsoft Build 2023 Live بپیوندید!

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×