» هوش مصنوعی » GPT-4 OpenAI اکنون به طور کلی در دسترس است
هوش مصنوعی

GPT-4 OpenAI اکنون به طور کلی در دسترس است

دی 11, 1348 1062

OpenAI در دسترس بودن عمومی GPT-4 را اعلام کرده است، این جدیدترین مدل تولید متن است که قادر به تولید متنی است که از متن نوشته شده توسط انسان قابل تشخیص نیست.

GPT-4 از طریق API OpenAI و در ChatGPT Plus، یک سرویس مبتنی بر اشتراک که به کاربران اجازه می‌دهد با GPT-4 در یک رابط چت مانند تعامل داشته باشند، در دسترس است.

OpenAI API GPT-4 را راه اندازی می کند

GPT-4 تازه منتشر شده برای توسعه دهندگانی که سابقه اشتراک های معتبر با OpenAI API دارند در دسترس است. OpenAI همچنین قصد دارد تا پایان این ماه دسترسی به توسعه دهندگان جدید را با محدودیت ها و افزایش تدریجی حقوق دسترسی باز کند.

قابلیت ها و عملکرد پیشرفته

ویژگی درک تصویر

همانطور که در بالا ذکر شد GPT-4 قابلیت های درک تصویر و همچنین آزمایش این ویژگی را با یک شریک Be My Eyes ارائه می دهد تا ویژگی هوشمندی را افزایش دهد. از آنجایی که این شرکت هنوز در مورد در دسترس بودن این قابلیت اشاره نکرده است، امیدواریم که در اسرع وقت در دسترس قرار گیرد.

GPT-4 می تواند مشکلات دشوار را با دقت بیشتری حل کند

از آنجایی که GPT-4 به گونه‌ای ساخته شده است که نسبت به مدل‌های قبلی نوآورانه‌تر و مشارکت‌کننده‌تر باشد، می‌تواند با کاربران کارهای هنری و فنی از جمله آهنگسازی، نوشتن فیلمنامه، و درک سبک نوشتن کاربر را به روشی کارآمدتر تولید، ویرایش و تکرار کند.

Gpt-4

در زیر نمونه‌ای از نحوه GPT-4 ارائه می‌شود که می‌تواند تصاویر را به‌عنوان ورودی بپذیرد و از آن‌ها توصیف، طبقه‌بندی و تحلیل ایجاد کند.

Image Input

GPT-4 می تواند بیش از 25000 کلمه متن را مدیریت کند و موارد استفاده مانند ایجاد محتوای طولانی، گفتگوهای طولانی، و جستجو و تجزیه و تحلیل سند را امکان پذیر می کند.

Gpt-4

برنامه OpenAI برای تنظیم دقیق GPT-4 برای عملکرد پیشرفته

به طور کلی، مدل جدید GPT-4 نیز بی عیب و نقص نیست. ممکن است حقایق را “توهم” کند، اشتباهات منطقی مرتکب شود، و گاهی اوقات فاقد یادگیری مبتنی بر تجربه است که باعث ایجاد چالش هایی در حل مشکلات پیچیده مانند ایجاد آسیب پذیری در کد تولید شده می شود. اما کد بسیار کارآمدتری نسبت به مدل های قبلی ایجاد می کند. از آنجایی که کدگذاری باید دقیق باشد، این مدل‌ها قادر به ایجاد کد اثبات خطا نیستند.

در چنین مواردی، OpenAI قصد دارد به توسعه دهندگان اجازه دهد GPT-4 را به دقت تنظیم کنند.

استراتژی OpenAI برای بهره وری افزایش یافته

در کنار GPT-4، OpenAI مدل تولید تصویر خود، DALL-E 2، و مدل گفتار به متن، Whisper را از طریق APIهای مربوطه خود در دسترس قرار داده است. با این حال، به منظور به حداکثر رساندن منابع محاسباتی، OpenAI قصد دارد مدل‌های قدیمی‌تر موجود از طریق API خود را منسوخ کند.

از 4 ژانویه 2024، GPT-3 و مشتقات آن دیگر در دسترس نخواهند بود، در عوض با مدل‌های جدید «پایه GPT-3» جایگزین می‌شوند که انتظار می‌رود کارآمدی محاسباتی بیشتری داشته باشند. توسعه‌دهندگانی که هنوز از مدل‌های قدیمی استفاده می‌کنند باید تا 4 ژانویه ادغام‌های خود را به‌صورت دستی ارتقا دهند، و کسانی که می‌خواهند از مدل‌های قدیمی با تنظیم دقیق استفاده کنند، باید جایگزین‌ها را بر اساس مدل‌های پایه جدید GPT-3 تنظیم کنند.

OpenAI به کاربران اطمینان می دهد که در طول این دوره انتقال پشتیبانی ارائه می کند و با توسعه دهندگانی که اخیراً از مدل های قدیمی برای ارائه کمک استفاده کرده اند، تماس خواهد گرفت.

همچنین بخوانید: Hreloperow=”Greelow. ChatGPT در سرویس Azure OpenAI

نتیجه گیری

GPT-4 OpenAI گام مهمی در توسعه مدل‌های زبان بزرگ است. GPT-4 با توانایی خود برای تولید متنی غیرقابل تشخیص از متن نوشته شده توسط انسان، این پتانسیل را دارد که شیوه تعامل ما با رایانه ها را متحول کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×