» هوش مصنوعی » Google Medical AI Chatbot: Med-PaLM 2 Changing Healthcare
هوش مصنوعی

Google Medical AI Chatbot: Med-PaLM 2 Changing Healthcare

دی 11, 1348 1018

چت ربات Google Medical AI، Med-PaLM 2 یک نوآوری هیجان انگیز است که نحوه بحث ما در مورد مراقبت های بهداشتی را تغییر می دهد. هدف این چت ربات هوش مصنوعی پزشکی، بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی با ارائه تخصص پزشکی قابل اعتماد و دقیق است.

هوش مصنوعی Google Medical دکتر هوش مصنوعی شما است، می‌توانید گزارش‌های خود را در ربات چت آپلود کنید و تمام جزئیات و پاسخ‌های گزارش خود را فوراً دریافت کنید. اکنون گوگل آزمایش این ربات چت هوش مصنوعی را در بیمارستان های ایالات متحده آغاز کرده است.

پزشک هوش مصنوعی Google Medical

Google اهمیت بهبود دسترسی به تخصص پزشکی را درک کرده است، به ویژه در مناطقی که دسترسی محدود به پزشکان وجود دارد. برای مقابله با این مشکل، گوگل با بیمارستان تحقیقاتی معتبر، کلینیک مایو و سایر سازمان‌ها برای آزمایش Med-PaLM 2 از آوریل همکاری کرد. آموزش Med-PaLM 2 شامل طیف گسترده‌ای از زبان‌ها، تا 100 زبان بود که به آن اجازه می‌دهد به مخاطبان جهانی خدمت کند.

هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی

طبق گفته گرگ کورادو، مدیر ارشد تحقیقاتی Google، Med-PaLM 2 یک گام بزرگ رو به جلو در فناوری مراقبت های بهداشتی است. کورادو اشاره کرد که اگرچه این مدل هنوز در مراحل اولیه است و ممکن است برای نیازهای بهداشتی خانواده‌اش مناسب نباشد، او پتانسیل بسیار زیاد Med-PaLM 2 را برای گسترش تا حد زیادی حوزه‌هایی که هوش مصنوعی پزشکی می‌تواند مفید باشد، برجسته کرد.

Med-PaLM 2

Google تأکید کرد که Med-PaLM 2 با ربات‌های چت عمومی مانند Bard، Bing و ChatGPT متفاوت است، زیرا بر روی مجموعه‌ای از نمایش‌های متخصص پزشکی آموزش داده شده است. این آموزش تخصصی در مکالمات مراقبت های بهداشتی به مدل اجازه می دهد تا پاسخ های دقیق و قابل اعتمادی را به سؤالات پیچیده پزشکی ارائه دهد.

در حال حاضر ممکن است نتایج نادرستی در مقایسه با نتایج ارائه شده توسط پزشکان ارائه دهد. اما هنگامی که چت ربات پزشکی هوش مصنوعی در مورد تمام نادرستی ها و نتایج نامربوط آموزش ببیند، با تبدیل شدن به پزشکان هوش مصنوعی، جایگزین پزشکان خواهد شد.

سوالات پزشکی

آموزش چت ربات‌های هوش مصنوعی که می‌توانند به سؤالات پزشکی پاسخ دهند، قطعاً یک موفقیت در زندگی است. با این حال، در طول زمان پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه حاصل شده است. بسیاری از سازمان های برتر در حال کار بر روی پیشرفت مراقبت های بهداشتی هستند. اکنون ما چت ربات Google Medical AI داریم که مانند پزشکتان شروع به پاسخگویی به شما می کند.

یکی از استانداردهای مهم برای اندازه‌گیری عملکرد چت ربات پاسخ‌گوی پرسش‌های پزشکی، توانایی آن‌ها در پاسخ‌گویی به سؤالاتی مشابه آنچه در آزمون‌های USMLE یافت می‌شود است. این سوالات به ترکیبی از درک مفاهیم پزشکی، بازیابی دانش مرتبط و استفاده از مهارت‌های استدلال نیاز دارند.

پاسخ دادن به سوالات به سبک USMLE

Med-Palm 2

سوالات به سبک USMLE سناریوهایی با اطلاعات بیمار، علائم و داروها ارائه می دهند. پاسخ صحیح به این سوالات مستلزم درک کامل علائم، تفسیر نتایج آزمایش و استفاده از استدلال پیچیده برای شناسایی تشخیص‌های بالقوه است. پزشکان سال ها آموزش می بینند تا به طور مداوم این وظیفه را انجام دهند.

کیفیت پاسخ هوش مصنوعی Google Medical

برای ارزیابی عملکرد این ربات چت هوش مصنوعی، آنها معیاری به نام «MultiMedQA» معرفی کردند. این معیار هفت مجموعه داده مختلف از سؤالات پزشکی، از جمله آزمون‌های متخصصان، سؤالات تحقیقات پزشکی و سؤالات مصرف‌کننده را ترکیب می‌کند.

Med-PaLM با کسب نمره قبولی در سؤالات سبک USMLE در مجموعه داده MedQA، با دقت 67.4٪، به دستاورد مهمی دست یافت. با تکیه بر این موفقیت، Med-PaLM 2 به عملکردی پیشرفته با دقت 86.5% دست یافت.

Med-Palm 2

این سیستم توانایی تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات حاصل از تصاویری مانند رادیوگرافی قفسه سینه و ماموگرافی را دارد. این می تواند با ترکیب و انتقال این اطلاعات به پزشکان در ارائه مراقبت های بهتر از بیمار کمک کند. این سیستم می‌تواند حوزه‌های مختلف پزشکی از جمله پوست، شبکیه چشم، رادیولوژی (۳ بعدی و ۲ بعدی)، آسیب‌شناسی، سوابق سلامت و ژنومیک را مدیریت کند.

مزایای هوش مصنوعی Google Medical

در زیر به برخی از مزایای چت ربات هوش مصنوعی Google Medical در مراقبت های بهداشتی اشاره شده است.

افزایش دسترسی

چت ربات هوش مصنوعی Google Medical مشکل دسترسی محدود به پزشکان در مناطق خاص را با رفتار به عنوان یک پزشک حل می کند. این یک منبع قابل اعتماد و آگاه را فراهم می کند که به افراد اجازه می دهد به راحتی به تخصص پزشکی بدون توجه به محل زندگی خود دسترسی داشته باشند. این دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی را برای مناطق محروم بهبود می‌بخشد.

قابلیت های چند زبانه

چت ربات هوش مصنوعی پزشکی می تواند به 100 زبان مختلف بفهمد و پاسخ دهد. بنابراین، افراد می توانند به دنبال اطلاعات پزشکی و مشاوره به زبان دلخواه خود باشند، موانع زبانی را از بین ببرند و مکالمات مراقبت های بهداشتی را فراگیرتر کنند.

دانش تخصصی پزشکی

این هوش مصنوعی بر اساس مجموعه‌ای از نمایش‌های متخصص آموزش داده شده است که به آن درک عمیقی از اصطلاحات، روش‌ها و شرایط پزشکی می‌دهد. کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که اطلاعات ارائه شده توسط Med-PaLM 2 دقیق و بر اساس دانش پزشکی متخصص است.

پاسخ‌های سریع و راحت

Med-PaLM 2 از مهارت‌های استدلال و آموزش خود برای دادن پاسخ‌های سریع و مرتبط به سؤالات پزشکی استفاده می‌کند. با ارائه اطلاعات قابل اعتماد فوراً در زمان صرفه جویی می کند و به کاربران امکان می دهد تصمیمات آگاهانه بگیرند.

گسترش فرصت های مراقبت های بهداشتی

این پتانسیل را دارد که فراتر از سوالات عمومی رفته و به تشخیص های پیچیده و توصیه های درمانی شخصی کمک کند. این بدان معنی است که می تواند به بهبود تصمیم گیری و ارائه مراقبت های بهداشتی کمک کند.

حریم خصوصی و کنترل داده

Google می‌داند که کنترل داده‌های خود و خصوصی نگه داشتن آنها برای کاربران چقدر مهم است. در طول مرحله آزمایش Med-PaLM 2، کاربران روی داده های خود کنترل خواهند داشت و برای محرمانه نگه داشتن آن ها رمزگذاری می شود.

Google همچنین خط‌مشی خود را به‌روزرسانی کرده است تا اطمینان حاصل کند که فقط از داده‌های در دسترس عموم برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی آن، مانند Bard، برای رفع هرگونه نگرانی در مورد حریم خصوصی داده‌ها استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید:

نتیجه گیری

هوش مصنوعی Google Medical که توسط مدل زبان Med-PaLM 2 هدایت می‌شود، تغییر قابل توجهی در مکالمات مراقبت‌های بهداشتی ایجاد کرده است. این چت ربات هوش مصنوعی پزشکی دارای ویژگی های چشمگیری مانند برقراری ارتباط به زبان های مختلف، مهارت های استدلال و مهارت کدنویسی است. این پتانسیل زیادی در بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی و توانمندسازی مردم در سطح جهان نشان می دهد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×