» هوش مصنوعی » 8 ژنراتور مدل سه بعدی هوش مصنوعی شگفت انگیز که باید امتحان کنید
هوش مصنوعی

8 ژنراتور مدل سه بعدی هوش مصنوعی شگفت انگیز که باید امتحان کنید

دی 11, 1348 2047

هوش مصنوعی (AI) به سرعت در حال تغییر نحوه ایجاد و تجسم اشیاء سه بعدی است. تولیدکننده‌های شی سه‌بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی، دقت، دسترسی و کارایی فرآیند را ایجاد می‌کنند. این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا ایده‌های خود را بدون در نظر گرفتن سطح مهارت یا تجربه‌تان در سه بعد زنده کنید.

در این مقاله، ما به هشت مورد از بزرگترین تولیدکننده‌های AI 3D که دارای ویژگی‌های نوآورانه و رابط‌های کاربرپسند هستند، نگاه می‌کنیم.

بهترین 8 ژنراتور مدل سه بعدی هوش مصنوعی

در اینجا 8 تا از برترین سازندگان مدل AI 3D که با ویژگی‌های نوآورانه و رابط‌های کاربرپسند خود استانداردهای این بخش را تعیین می‌کنند آورده شده است:

Spline

Spline یک نرم افزار طراحی سه بعدی رایگان است که در مرورگر اجرا می شود و به کاربران امکان می دهد تجربه های وب تعاملی ایجاد کنند. این ابزار قدرتمندی برای همکاری، مدل‌سازی سه بعدی و انیمیشن است.

Spline cloudbooklet.com/uploads/2023/07/11145407/splin-1024×482.jpg 1024w, https://media.cloudbooklet.com/uploads/2023/07/11145407/splin-300×141.jpg https://media.cloudbooklet.com/uploads/2023/07/11145407/splin-300×141.jpg https://3000×141.jpg 3000×141.jpg 3000×140.jpg 145407/splin-768×361.jpg 768w, https://media.cloudbooklet.com/uploads/2023/07/11145407/splin-750×353.jpg 750w, https://media.cloudbooklet.com/uploads/202394/2023/01 x-width: 768px) 100vw, 768px” title=”8 ژنراتور مدل سه بعدی Ai شگفت انگیز که باید امتحان کنید”/>

Spline طیف وسیعی از ویژگی‌ها را برای مدل‌سازی سه بعدی و انیمیشن ارائه می‌کند. با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها، از جمله ویرایش برداری سه بعدی، کنترل های دوربین، و رویدادهای مرورگر وب، کاربران ممکن است مدل های سه بعدی پیچیده بسازند. علاوه بر این، Spline کشیدن و رها کردن را فعال می‌کند، که اضافه کردن دارایی‌ها به صحنه‌ها را ساده می‌کند.

ویژگی Spline:

 • همکاری در زمان واقعی
 • انیمیشن و مدل سازی سه بعدی
 • فعالیت های تعاملی
 • لایه های مواد
 • مجسمه‌سازی سه بعدی

لوما هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Luma زندگی را مانند مدل‌های سه‌بعدی از ورودی نوشتاری ایجاد می‌کند. صرف نظر از اینکه آیا تجربه ای در زمینه مدل سازی سه بعدی یا برنامه نویسی گرافیکی دارید، هوش مصنوعی Luma می تواند هر مدل مفهومی 3 بعدی را ایجاد کند.

Luma Ai

Luma AI همچنین می‌تواند جریان‌های ویدیویی زنده را در محیط‌های سه‌بعدی فوتورئالیستی رندر کند. این نشان می‌دهد که می‌توانید از Luma AI برای توسعه نمایش‌های سه بعدی موارد یا تنظیمات واقعی استفاده کنید.

ویژگی Luma AI:

 • بدون نیاز به تجربه قبلی: برای استفاده از Luma AI، لازم نیست هنرمند سه بعدی باشید. فقط به صورت شفاهی دید خود را توضیح دهید و Luma AI بقیه موارد را انجام خواهد داد.
 • مدل‌های سه‌بعدی عکاسی: هوش مصنوعی Luma توانایی تولید مدل‌های سه‌بعدی فوتورئالیستی را دارد که از اشیاء دنیای واقعی یکسان هستند.
 • رندر ویدئوی زنده: هوش مصنوعی Luma می‌تواند محیط‌های سه‌بعدی واقع‌گرایانه را از جریان‌های ویدئویی زنده تولید کند.

استودیو شاهکار

یک مولد تبدیل متن به سه بعدی با هوش مصنوعی به نام Masterpiece Studio، نحوه ایجاد مدل های سه بعدی را متحول می کند. استودیوی شاهکار می‌تواند مدل‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی را ایجاد کند که کاملاً با استفاده از چند خط متن توصیفی کار می‌کنند. این برنامه تغییر دهنده بازی کاربرپسندترین نرم‌افزار تولید سه بعدی است که در حال حاضر موجود است و برای کاربران در همه سطوح مهارت قابل دسترسی است.

Masterpiece Studio

رابط کاربرپسند استودیوی شاهکار، تولید متن به 3 بعدی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های NLP، ایجاد مدل‌های سه بعدی زیبا را بدون هیچ دانش قبلی ساده می‌کند.

ویژگی Masterpiece Studio:

 • تولید متن به سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی: استودیوی شاهکار عبارت توصیفی کاربر را با استفاده از فناوری قدرتمند پردازش عبارت طبیعی (NLP) به یک مدل سه بعدی تبدیل می‌کند.
 • فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP): Masterpiece Studio از فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) برای درک معنای کلمات شما استفاده می‌کند.
 • مدل‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی کاملاً کاربردی ایجاد می‌کند: استودیوی Masterpiece توانایی ایجاد مدل‌ها و انیمیشن‌های سه بعدی کاملاً کاربردی را دارد.

NeROIC

NeROIC یک ابزار مجهز به هوش مصنوعی است که می تواند تصاویر را به مدل های سه بعدی تبدیل کند. می‌تواند تصویری را که کاربر تأیید می‌کند، بگیرد و آن را به نمایشی سه‌بعدی از پیامی که کاربر می‌خواهد منتقل کند، تبدیل کند. توانایی NeROIC برای تبدیل ویدیو به یک محیط سه بعدی مانند ظرفیت تصویر به سه بعدی آن شگفت انگیز است.

Neroic

NeROIC می تواند یک محیط کاملاً تعاملی سه بعدی را از یک فیلم تکی ایجاد کند.

ویژگی NeROIC:

 • ایجاد سه بعدی با تصاویر مبتنی بر هوش مصنوعی
 • می تواند ویدیو را به یک محیط سه بعدی تبدیل کند
 • ایجاد محیط سه بعدی کاملا تعاملی
 • صرفه جویی در زمان و تلاش

پونزو

Ponzu، یک تولیدکننده بافت مبتنی بر هوش مصنوعی، نحوه ساخت اشیاء سه بعدی را کاملاً تغییر داده است. Ponzu ایجاد بافت های عالی و واقعی که به مدل های سه بعدی شما زندگی می بخشد، سریع و ساده می کند.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی مدرن Ponzu را قادر می‌سازند تا بافت‌هایی را به سرعت و با دقت برای هر ایده تولید کند. علاوه بر این، می‌توانید سبک نقاشی بافت‌هایتان را تغییر دهید تا دید منحصربه‌فردتان را بهتر منعکس کنید.

Ponzu

علاوه بر این، تنظیمات نورپردازی اختصاصی و پراکنده مستقل Ponzu به شما امکان می‌دهد تنظیمات ایده‌آل را برای بافت‌های خود طراحی کنید.

ویژگی Ponzu:

 • ایجاد بافت مبتنی بر هوش مصنوعی
 • ایجاد سریع و ساده بافت‌های عالی و واقعی عکس
 • سازگاری کامل سبک های نقاشی

موچی

روش طراحی بازی‌های ویدیویی به لطف Mochi تغییر کرده است، یک تولیدکننده متن به 3D با هوش مصنوعی. با Mochi، برای تولید سریع و آسان مدل‌های سه بعدی پیچیده، فقط به چند دستور زبان طبیعی نیاز دارید.

این بدان معناست که می‌توانید زمان کمتری را برای ایجاد دارایی‌ها و زمان بیشتری را صرف تمرکز بر جنبه‌های خلاقانه توسعه بازی کنید.

Mochi

ویژگی نگاشت متن به تصویر در موچی فوق العاده قوی است. حتی پیچیده‌ترین دستورالعمل‌ها را نیز ممکن است درک کند، و می‌تواند اشیاء سه‌بعدی باشکوهی ایجاد کند.

ویژگی Mochi:

 • صرفه جویی در زمان و تلاش: با خودکار کردن ایجاد دارایی ها با استفاده از Mochi در زمان و تلاش صرفه جویی کنید تا بتوانید بر جنبه های خلاقانه توسعه بازی تمرکز کنید.
 • کیفیت بهبود یافته: الگوریتم‌های هوش مصنوعی Mochi می‌توانند مدل‌های سه‌بعدی باکیفیتی تولید کنند که نسبت به روش‌های سنتی واقع‌بینانه‌تر و از نظر بصری جذاب‌تر هستند.
 • انطباق پذیری بیشتر: با دستورات زبان طبیعی Mochi، می‌توانید آزادانه مدل‌های سه‌بعدی را تولید کنید که با دید منحصربه‌فرد شما مطابقت دارد.

Meshcapade

یک آواتار سه بعدی با کیفیت بالا ممکن است به راحتی با Meshcapade، یک تولید کننده متن به سه بعدی با هوش مصنوعی ساخته شود. با Meshcapade، فقط می‌توانید آواتار خود را به صورت متنی توصیف کنید، و Meshcapade مدلی را ایجاد می‌کند که با 3D مطابقت دارد.

Meshcapade

می توانید از آواتار خود در هر پروژه ای استفاده کنید زیرا Meshcapade با تمام موتورهای بازی و برنامه های گرافیکی سازگار است. می توانید بلافاصله شروع کنید زیرا Meshcapade برای تولید سریع آواتارهای سه بعدی ساخته شده است.

ویژگی Meshcapade:

 • صرفه جویی در زمان و تلاش: با خودکار کردن فرآیند ساخت آواتار با استفاده از Meshcapade، در زمان و تلاش صرفه جویی کنید تا بتوانید روی سایر بخش های پروژه خود تمرکز کنید.
 • کیفیت بهبود یافته: الگوریتم‌های هوش مصنوعی Meshcapade می‌توانند آواتارهای سه بعدی با کیفیت بالا تولید کنند که نسبت به روش‌های سنتی واقعی‌تر و از نظر بصری جذاب‌تر هستند.

عمق DPT

DPT Depth یک ژنراتور تصویر به سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می تواند به طور دقیق و دقیق ابرهای نقطه سه بعدی را از یک تصویر واحد تولید کند. برای ایجاد یک نمایش ابر نقطه‌ای از شی سه‌بعدی، سپس یک تصویر از عمق DPT برای استخراج اطلاعات استفاده می‌کند، سپس یک تصویر را از یک تصویر استخراج می‌کند شی 3 بعدی.

Dpt Depth > شکل>

در مقایسه با سایر روش‌های سنتی مانند تطبیق استریو و استریو فوتومتریک، دقت DPT Depth به طور قابل‌توجهی بهتر است.

ویژگی DPT Depth:

 • ابرهای نقطه سه بعدی دقیق و دقیق: ابرهای نقطه سه بعدی دقیق و دقیق را می توان با استفاده از DPT Depth در مقایسه با روش های سنتی تر تولید کرد.
 • زمان استنتاج عالی: DPT Depth می‌تواند ابرهای نقطه سه‌بعدی را در زمان واقعی ایجاد کند، که آن را برای برنامه‌هایی مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی عالی می‌کند.

همچنین خوانده شده: شما همچنین می توانید راهنمای ما را در مورد نتیجه گیری

در حال حاضر ابزارهای قدرتمند زیادی وجود دارد که به لطف توسعه سریع مولدهای مدل های سه بعدی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به شما در ساختن مدل های سه بعدی فوق العاده در عرض چند دقیقه کمک کنند. در این مقاله، ما به هشت مورد از باورنکردنی ترین ژنراتورهای مدل سه بعدی هوش مصنوعی موجود نگاه کردیم.

اگر این مقاله را مفید می‌دانید، لطفاً نظر خود را با ما در میان بگذارید. خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×