» هوش مصنوعی » 7 بهترین برنامه افزودنی تبدیل متن به گفتار کروم
هوش مصنوعی

7 بهترین برنامه افزودنی تبدیل متن به گفتار کروم

دی 11, 1348 1069

تبدیل متن به گفتار فناوری است که متن نوشتاری را با استفاده از هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی (NLP) به صوتی گفتاری تبدیل می‌کند. می توان از آن برای اهداف مختلفی مانند دسترسی، آموزش، سرگرمی و ارتباطات استفاده کرد. ابزارها و برنامه‌های زیادی وجود دارند که تبدیل متن به گفتار را ارائه می‌دهند، اما برخی از آنها به دلیل کیفیت، ویژگی‌ها و سهولت استفاده متمایز هستند.

در این مقاله، 7 افزونه برتر تبدیل متن به گفتار Chrome را به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید در مرورگر خود برای گوش دادن به هر صفحه وب، سند یا PDF با صدای طبیعی و واقعی استفاده کنید.

بهترین افزونه های متن به گفتار برای Chrome

بسیاری از افزونه‌های تبدیل متن به گفتار در Chrome موجود است، اما برخی از آنها به دلیل کیفیت، ویژگی‌ها و سهولت استفاده متمایز هستند. در این مقاله، 7 افزونه برتر کروم را برای تبدیل متن به گفتار به شما معرفی می‌کنم که می‌توانید در مرورگر خود برای گوش دادن به هر صفحه وب، سند یا PDF با صدای طبیعی و واقعی استفاده کنید.

معیارهای انتخاب 7 بهترین افزونه تبدیل متن به گفتار Chrome (tts) عبارتند از:

 • کیفیت و تنوع صداها
 • سهولت استفاده و سفارشی سازی تنظیمات
 • سازگاری و ادغام با صفحات وب و قالب‌های مختلف
 • در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن سرویس

بر اساس این معیارها، 7 بهترین افزونه تبدیل متن به گفتار Chrome در اینجا آمده است:

خواننده طبیعی

Noreferrer noopener noopenerat oneto-topollow محبوب ترین است”> مبدل های موجود در بازار بیش از 10 میلیون کاربر دارد و بیش از 200 صدای طبیعی را به 50 زبان ارائه می دهد. می‌توانید صداهای استاندارد، ممتاز یا عصبی را انتخاب کنید که از هوش مصنوعی برای تولید گفتار واقعی استفاده می‌کنند.

می توانید سرعت صدا، زیر و بم و میزان صدا را تنظیم کنید، مکث و تاکید اضافه کنید، اندازه و رنگ فونت را تغییر دهید و فایل های صوتی را از متن ایجاد کنید. همچنین می‌توانید اسناد خود را در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی کنید و به آنها به صورت آفلاین دسترسی داشته باشید.

همچنین می‌توانید هر سند یا فایل PDF را در برنامه آپلود یا بکشید و رها کنید و بخواهید با صدای بلند خوانده شود. همچنین می‌توانید از برنامه به فایل‌های Google Drive، Dropbox یا OneDrive خود دسترسی داشته باشید.

Text-To-Speech Extensions

مزایای NaturalReader:

 • انتخاب زیادی از صداهای با کیفیت بالا در زبان ها و لهجه های مختلف دارد
 • اینترفیس کاربرپسند و گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد

معایب NaturalReader:

 • برای اکثر ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 20 دقیقه در روز برای کاربران رایگان دارد

خواندن با صدای بلند

خواندن با صدای بلند یک برنامه افزودنی ساده و سبک وزن برای تبدیل متن به گفتار است که به شما امکان می دهد با یک کلیک به هر صفحه وب گوش دهید. از Google Text-to-Speech API برای تولید صداهایی با صدای طبیعی در بیش از 40 زبان استفاده می کند.

می توانید سرعت، زیر و بم و میزان صدا را تنظیم کنید، سبک خواندن را تغییر دهید، صداهای مختلف را برای زبان های مختلف انتخاب کنید و پخش را با میانبرهای صفحه کلید کنترل کنید.

برای استفاده از Read Aloud در Chrome، باید افزونه Read Aloud: A Text to Speech Voice Reader را از فروشگاه وب Chrome نصب کنید. پس از نصب، می توانید روی نماد Read Aloud در نوار ابزار کلیک کنید تا شروع به خواندن با صدای بلند صفحه وب فعلی کنید.

Read Aloud

مزایای خواندن با صدای بلند:

 • استفاده از آن سریع و آسان است
 • طراحی مینیمالیستی و رابط کاربری واضحی دارد

معایب خواندن با صدای بلند:

 • برای اکثر ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 5000 کاراکتر در هر درخواست برای کاربران رایگان دارد

Readme

آیا می‌خواهید مطالب را با صدای بلند بشنوید اما نمی‌خواهید افزونه دیگری را در نوار مرورگر خود نصب کنید؟ Readme یک برنامه افزودنی متن به گفتار ساده است که به شما امکان می دهد با کلیک راست روی متن به آن گوش دهید.

پس از نصب Readme، می توانید روی هر متنی در یک صفحه وب کلیک راست کنید تا با صدای بلند خوانده شود. همچنین می توانید بلندی، زیر و بم و جنسیت صدای خروجی تبدیل متن به گفتار را تنظیم کنید. Readme همچنین از شش زبان انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، روسی و پرتغالی پشتیبانی می‌کند.

Text-To-Speech

مزایای Readme:

 • استفاده از آن سریع و آسان است
 • طراحی مینیمالیستی و رابط کاربری واضحی دارد

معایب Readme:

 • برای اکثر ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 5000 کاراکتر در هر درخواست برای کاربران رایگان دارد

بگیر و بخوانید 

Snap & Read یک افزونه قدرتمند متن به گفتار Chrome است که به دانش آموزان و بزرگسالان در خواندن کمک می کند. می توانید از Snap & Read to:

استفاده کنید

متن را می توان با صدای بلند به بیش از 100 زبان خواند. واژگان دشوار را ساده کنید. مشاهده تصاویر کلمات از فرهنگ لغت. برای خوانایی بهینه، اندازه قلم، فاصله و طول خط را تنظیم کنید. همه عناصر حواس پرتی را از صفحات وب حذف کنید.

Snap &Amp; Read 

Snap & read برای هر کسی که به دنبال بهبود درک مطلب است ایده آل است. چه دانش آموزی باشید که برای درک یک کتاب درسی تلاش می کند، چه بزرگسالی که یک زبان جدید یاد می گیرد یا فردی با ناتوانی در یادگیری، Snap & Read می تواند به شما کمک کند راحت تر و موثرتر بخوانید.

مزایای Snap & Read:

 • انتخاب زیادی از صداهای با کیفیت بالا در زبان ها و لهجه های مختلف دارد
 • اینترفیس کاربرپسند و گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد

معایب Snap & Read:

 • برای برخی از ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد.
 • محدودیت 10 دقیقه در روز برای کاربران رایگان دارد

Speechify

Speechify یک برنامه افزودنی متن به گفتار هوشمند و مبتکرانه است که به شما امکان می‌دهد به صفحه‌های PDF طبیعی، واقعی، صوتی و یا هر صفحه وب گوش دهید. از AI Neural TTS برای تولید صدای انسان مانند در بیش از 50 زبان استفاده می کند.

می توانید سرعت، زیر و بم و میزان صدا را تنظیم کنید، سبک خواندن را تغییر دهید، صداهای مختلف را برای زبان های مختلف انتخاب کنید و پخش را با میانبرهای صفحه کلید کنترل کنید.

Speechify

برای استفاده از Speechify در Chrome، باید افزونه Speechify Text To Speech Dyslexia Reading OCR را از فروشگاه وب Chrome نصب کنید. پس از نصب، می توانید هر متنی را در هر صفحه وب انتخاب کنید و روی نماد Speechify در نوار ابزار کلیک کنید تا به آن گوش دهید. همچنین می‌توانید روی متن کلیک راست کرده و «Read with Speechify» را انتخاب کنید.

مزایای Speechify:

 • مجموعه زیادی از صداهای طبیعی به زبان ها و لهجه های مختلف دارد
 • اینترفیس هوشمند و گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد

معایب Speechify:

 • برای برخی از ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 30 دقیقه در روز برای کاربران رایگان دارد

SpeakIt!

SpeakIt! یکی دیگر از برنامه های افزودنی ساده و سبک وزن متن به گفتار است که به شما امکان می دهد با یک کلیک به هر صفحه وب گوش دهید. از Google Text-to-Speech API برای تولید صداهایی با صدای طبیعی در بیش از 40 زبان استفاده می کند.

SpeakIt! آسان برای استفاده و سفارشی است. می توانید سرعت، زیر و بم و میزان صدا را تنظیم کنید، سبک خواندن را تغییر دهید، صداهای مختلف را برای زبان های مختلف انتخاب کنید و پخش را با میانبرهای صفحه کلید کنترل کنید.

برای استفاده از SpeakIt! در کروم، باید SpeakIt را نصب کنید! برنامه افزودنی از فروشگاه وب کروم. پس از نصب، می توانید هر متنی را در هر صفحه وب انتخاب کنید و روی SpeakIt کلیک کنید! نماد در نوار ابزار برای گوش دادن به آن. همچنین می توانید روی متن کلیک راست کرده و “SpeakIt!” را انتخاب کنید.

Speakit!

مزایای SpeakIt!:

 • استفاده از آن سریع و آسان است
 • طراحی مینیمالیستی و رابط کاربری واضحی دارد

معایب SpeakIt!:

 • برای اکثر ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 5000 کاراکتر در هر درخواست برای کاربران رایگان دارد.

متن به گفتار

متن به گفتار یکی دیگر از برنامه‌های افزودنی ساده و سبک وزن به گفتار است که به شما امکان می‌دهد با یک کلیک به هر صفحه وب گوش دهید. از Google Text-to-Speech API برای تولید صداهایی با صدای طبیعی در بیش از 40 زبان استفاده می کند.

استفاده از متن به گفتار آسان و سفارشی است. می توانید سرعت، زیر و بم و میزان صدا را تنظیم کنید، سبک خواندن را تغییر دهید، صداهای مختلف را برای زبان های مختلف انتخاب کنید و پخش را با میانبرهای صفحه کلید کنترل کنید.

Text To Speech

برای استفاده از Text to Speech در Chrome، باید افزونه Text to Speech را از فروشگاه وب Chrome نصب کنید. پس از نصب، می توانید هر متنی را در هر صفحه وب انتخاب کنید و روی نماد Text to Speech در نوار ابزار کلیک کنید تا به آن گوش دهید. همچنین می‌توانید روی متن کلیک راست کرده و «Text to Speech» را انتخاب کنید.

مزایای متن به گفتار:

 • استفاده از آن سریع و آسان است
 • طراحی مینیمالیستی و رابط کاربری واضحی دارد

معایب متن به گفتار:

 • برای اکثر ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد
 • محدودیت 5000 کاراکتر در هر درخواست برای کاربران رایگان دارد

همچنین می‌توانید وبلاگ ما را بررسی کنید، 

سؤالات متداول

تبدیل متن به گفتار چیست؟

تبدیل متن به گفتار فناوری است که متن نوشتاری را با استفاده از هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی (NLP) به صوتی گفتاری تبدیل می‌کند.

افزونه های Chrome چیست؟

افزونه‌های Chrome برنامه‌های نرم‌افزاری کوچکی هستند که قابلیت‌هایی را به مرورگر Chrome شما اضافه می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با افزودن ویژگی‌های جدید، سفارشی‌سازی صفحات وب یا ادغام با سایر سرویس‌ها، تجربه مرور شما را افزایش دهند.

چگونه می توانم از تبدیل متن به گفتار در مرورگر خود استفاده کنم؟

یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از تبدیل متن به گفتار. تبدیل در مرورگر شما استفاده از افزونه های کروم است. می‌توانید هر یک از
7 بهترین افزونه تبدیل متن به گفتار Chrome را که در این مقاله ذکر کرده‌ام نصب کنید و از آنها برای گوش دادن به هر صفحه وب، سند یا PDF با صدای طبیعی و واقعی استفاده کنید.

نتیجه گیری

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دسترسی به تبدیل متن به گفتار در مرورگر، استفاده از برنامه‌های افزودنی Chrome است. آنها می توانند تجربه مرور شما را با افزودن ویژگی های جدید، سفارشی کردن صفحات وب یا ادغام با سایر سرویس ها افزایش دهند. در این مقاله، 7 بهترین افزونه تبدیل متن به گفتار کروم را به شما معرفی کرده‌ام که می‌توانید از آنها در مرورگر خود برای گوش دادن به هر صفحه وب، سند یا PDF با صدای طبیعی و واقعی استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد در مورد پسوندهای تبدیل متن به گفتار و نحوه استفاده از آن در مرورگر خود با افزونه‌های Chrome اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر سؤال یا بازخوردی دارید، لطفاً نظر خود را در زیر بنویسید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×