» هوش مصنوعی » 10 ابزار کدنویسی هوش مصنوعی که باید در سال 2023 امتحان کنید
هوش مصنوعی

10 ابزار کدنویسی هوش مصنوعی که باید در سال 2023 امتحان کنید

دی 11, 1348 1050

زمینه توسعه نرم افزار در نتیجه هوش مصنوعی (AI) در حال تغییر است. ابزارهای کدنویسی هوش مصنوعی می توانند به توسعه دهندگان در کاهش زمان صرف شده برای فعالیت های تکراری و در عین حال تقویت نوآوری کمک کنند. 10 ابزار کدنویسی برتر هوش مصنوعی که باید در سال 2023 استفاده کنید در این پست توضیح داده شده است. این برنامه‌ریزی‌شده به تعدادی از موضوعات مرتبط با کدگذاری، از جمله تولید کد، اشکال‌زدایی، آزمایش، مستندسازی و موارد دیگر می‌پردازد. صرف نظر از سطح تخصص خود، چیز جالب و مفیدی را در این لیست خواهید یافت.

در دنیای هوش مصنوعی که به سرعت در حال تکامل است، جلوتر ماندن از منحنی بسیار مهم است. این مقاله فهرستی جامع از 10 ابزار برتر کدنویسی هوش مصنوعی را ارائه می‌کند که برای توسعه‌دهندگان و علاقه‌مندان ضروری است و کارایی و نوآوری بی‌نظیری در توسعه هوش مصنوعی ارائه می‌دهد.

ChatGPT

Ai Coding Tool

OpenAI یک مدل زبان هوش مصنوعی پیشرفته به نام ChatGPT ایجاد کرد. در کارهای مکالمه عالی است، اما می‌تواند به کدهای هوش مصنوعی نیز کمک کند. ChatGPT می‌تواند به توسعه‌دهندگان در کارهای کدنویسی کمک کند، پیشنهادهایی ارائه دهد، و به آنها اطلاعاتی در مورد ابزارها و روش‌های کدنویسی هوش مصنوعی بدهد، زیرا داده‌های آموزشی قابل توجهی دارد و درک زبان. ChatGPT، مسلماً شناخته‌شده‌ترین ابزار هوش مصنوعی، برای پاسخ به سؤالات شما، طرح سؤالات بعدی، تصحیح تصورات غلط و رد درخواست‌های نامناسب ساخته شده است. بنابراین، استفاده از ChatGPT از چندین جنبه شبیه به حذف مفاهیم از یک همکار تیزبین است.

ویژگی های ChatGPT

 • یادگیری مداوم: OpenAI به طور مداوم ChatGPT را به روز می کند و بهبود می بخشد و مطمئن می شود که به آخرین استانداردهای کدنویسی و پیشرفت های هوش مصنوعی پایبند است.
 • دستیار کد: ChatGPT می‌تواند با ارائه تکه‌های کد، تصحیح نحو، و کمک به اشکال‌زدایی، کمک 24 ساعته در زمینه کدنویسی ارائه دهد.
 • تولید کد: ChatGPT بسته به پارامترهای ارائه شده می‌تواند قطعه‌های کد تولید کند که در زمان و تلاش در طول کدنویسی صرفه‌جویی می‌کند.

CodeT5

Codet5

یک ابزار کدنویسی هوش مصنوعی به نام CodeT5 می تواند کد را در تعدادی از زبان های برنامه نویسی مختلف ایجاد، اصلاح و بهینه کند. از یک مدل زبانی قابل توجه و از پیش آموزش دیده استفاده می کند که می تواند هم زبان طبیعی و هم نحو کد رایانه را درک کند. با خودکار کردن فرآیندهایی مانند جایگزینی اشکال، بازسازی کد، فشرده سازی کد و ترجمه کد، CodeT5 می تواند به توسعه دهندگان در صرفه جویی در زمان و تلاش کمک کند. CodeT5 برای یادگیری و استفاده با سیستم های فعلی و محیط های توسعه ساده ساخته شده است.

ویژگی های Code T5

 • تولید متن به کد: مشابه با ربات چت، CodeT5 به شما امکان می‌دهد یک درخواست را تایپ کنید و کدی را ایجاد می‌کند که با آنچه می‌خواهید مطابقت دارد.
 • ترجمه کد به کد: اگر تیم شما از چندین زبان برنامه نویسی مختلف استفاده می کند، CodeT5 می تواند کد پایتون شما را گرفته و به جاوا اسکریپت ترجمه کند.
 • خلاصه کد: این ابزار می تواند آنچه را که یک قطعه کد انجام می دهد با کلمات ساده توصیف کند، که می تواند حتی به نرم افزارهای حرفه ای باتجربه در یادگیری زبان ها و چارچوب های جدید کمک کند.

Open Codex AI

Openai Codex

یک شرکت مشابه که ChatGPT، OpenAI را ایجاد کرد، اهداف بالایی برای هوش مصنوعی دارد: آنها می خواهند هوش مصنوعی ایجاد کنند که بتواند مشکلات را در سطح انسانی حل کند. تکنیک آنها از مدل‌های زبان بزرگ (LLM) با یادگیری عمیق استفاده می‌کند، که هوش مصنوعی (AI) را برای انجام وظایف – در این مثال، وظایف کدگذاری – با ارائه مقدار زیادی داده به آن آموزش می‌دهد.

آنها از مهارت های پردازش زبان طبیعی پلت فرم GPT-3 و میلیاردها خط کد برای آموزش سیستم Codex استفاده کردند. Codex می‌تواند دستورالعمل‌های متنی شما را به لطف روش‌های آموزشی کامل خود در زمان واقعی به کد عالی تبدیل کند.

ویژگی های Open AI Codex

 • رابط زبان طبیعی: Codex درخواست‌های زبان طبیعی را تشخیص می‌دهد و به آن واکنش نشان می‌دهد، و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا با آن به زبان انگلیسی ساده ارتباط برقرار کنند و آن را کاربرپسند و در دسترس می‌سازد.
 • تولید کد: با استفاده از مشخصات ارائه شده، Codex می‌تواند قطعات کد یا حتی عملکردهای کامل تولید کند، زمان توسعه را کاهش داده و پایه‌ای برای اصلاحات بیشتر ارائه دهد.
 • پشتیبانی Refactoring: Codex می‌تواند با پیشنهاد بهبود، شناسایی کد اضافی، و اطمینان از خوانایی و نگهداری کد به Refactor کد کمک کند.

کپیلوت GitHub

Github Copilot

OpenAI Codex، یک سیستم هوش مصنوعی ایجاد شده توسط OpenAI و آموزش داده‌های مختلف از منابع متعدد، موتور GitHub Copilot است. این اپلیکیشن هوش مصنوعی به دو روش مختلف به طور خودکار قطعات کد را تولید و تکمیل می کند. همانطور که شروع به تایپ کد می کنید، برنامه به طور خودکار راه هایی را برای تکمیل آن پیشنهاد می کند. وقتی به زبان ساده آنچه را که می‌خواهید بسازید توضیح می‌دهید، کد را برای شما تولید می‌کند.
با جمع‌آوری زمینه از فایل‌های کد فعلی یا مرتبط، این ابزار پیشنهاداتی را ارائه می‌دهد. تمام زبان های برنامه نویسی را می توان با آن فهمید و تحویل داد. می‌توانید GitHub Copilot را در IDE مورد نظر خود، مانند Visual Studio Code قرار دهید.

ویژگی های GitHub Copilot

 • پیشنهادات کد هوشمند: Copilot پیشنهادهای کد هوشمندی را در زمان واقعی و همزمان با تایپ توسعه دهندگان ارائه می دهد و به آنها در نوشتن کد سریعتر و با اشتباهات کمتر کمک می کند.
 • پشتیبانی زبان: چندین زبان برنامه نویسی، از جمله زبان های معروفی مانند Python، JavaScript، TypeScript، Java، C++، و دیگران توسط Copilot ارائه می شوند.
 • تکمیل کد متنی: Copilot زمینه کد در حال نوشتن را درک می‌کند و پیشنهادات مرتبط با زمینه را در حالی که متغیرها، توابع و کتابخانه‌های مورد استفاده در کد را در نظر می‌گیرد، ارائه می‌کند.

پولی کدگذار

Poly Code

مشابه Codex، Poly coder یک ابزار کدنویسی منبع باز است، اما بر خلاف سایر ابزارهای منبع باز، تمام داده های آموزشی خود را نیز به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می دهد. هر کسی که بخواهد به مجموعه داده اضافه یا تغییر دهد، آزاد است که این کار را انجام دهد. هوش مصنوعی زمینه ای است که دائما در حال توسعه است.

ویژگی های Poly Coder

 • یادگیری مداوم: Poly Coder یکی از هیجان‌انگیزترین پروژه‌های منبع باز از زمان وردپرس است زیرا هر کسی می‌تواند آن را با آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی جدید، تغذیه مجموعه داده‌های آن از مخازن کد اضافی، یا افزایش درک زبان طبیعی، آن را بهبود بخشد.
 • کدنویسی زبان C: در حالی که Poly Coder در 12 زبان برنامه نویسی مهارت دارد، C جایی است که بیشترین درخشش را دارد. اگرچه می‌توان Poly Coder را آموزش داد تا در زبان دلخواه شما مهارت بیشتری کسب کند، سایر ابزارهای کد AI ممکن است در جاوا، پایتون یا SQL بهتر کار کنند.

تابنین

Ai Coding Tool

این کمک کننده هوش مصنوعی مخصوصاً برای مهندسان نرم افزار ایجاد شده است. این یک ابزار تکمیل کد هوش مصنوعی (AI) است که با نوشتن کل توابع و خطوط کد، گردش کار شما را تسریع می کند. با استفاده از نحو شما، می تواند خط بعدی کد شما را پیش بینی و توصیه کند. تصور کنید که شبیه به پیشنهادات پیام در تلفن هوشمند شما باشد. در حالی که ممکن است همیشه پیشنهادات آن چیزی نباشد که شما جستجو کرده اید، اما وقتی هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای ارسال روی آنها کلیک کنید. پس از آن، می توانید به کد زیر بروید.

ویژگی های Tabine

بهترین عملکرد صرفه‌جویی در زمان Tabnine ویژگی پیش‌بینی یادگیری ماشینی آن است که می‌تواند خط بعدی کد شما را در حین وارد کردن پیشنهاد کند.
Tabnine ممکن است توسط یک سازمان ابری، لپ‌تاپ، سروری که از آن محافظت می‌کند، استفاده شود. خط‌مشی‌های امنیتی.
زبان‌های برنامه‌نویسی پشتیبانی‌شده توسط Tabnine عبارتند از JavaScript، Python، TypeScript، Rust، Go و Bash.

Google Bard

Google Bard

یک ربات چت هوش مصنوعی همه کاره با مهارت های کدنویسی خوب Google Bard نامیده می شود. توانایی های برنامه نویسی آن در پرتو نسخه های اخیر به طور قابل توجهی بهبود یافته است. ابزار ارزشمندی برای مهندسان، Google Bard بر اساس مفهوم قوی Palm 2 ساخته شده است و در مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی، از جمله C، C++، Python، C#، JavaScript و غیره می درخشد.

ویژگی های Google Bard

 • شعر سفارشی: با استفاده از NLP و یادگیری ماشینی، Google Bard اشعاری را می‌سازد که متناسب با سلیقه، تمایلات و موضوعات کاربرانش باشد. ژانرها و فرم های خود را انتخاب کنید، یا اجازه دهید یک شعر غافلگیرکننده شما را غافلگیر کند.
 • اشتراک گذاری اجتماعی: شعر خود را در وب سایت های معروفی مانند توییتر، فیس بوک، اینستاگرام و تیک تاک به اشتراک بگذارید. با شاعران محلی ارتباط برقرار کنید، انتقادات را به اشتراک بگذارید، و کارهای خلاقانه پیدا کنید.
 • پشتیبانی از آموزش: با مقالات، پادکست‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌هایی که با دقت انتخاب شده‌اند، دنیای شعر را کشف کنید. از چالش ها، تست ها و درس ها برای تقویت توانایی های نوشتن خود استفاده کنید. دوست غزلی که شما دارید Google Bard است.

کودیگا

Codiga

معرفی Codigaیک ابزار تحلیل استاتیک پیچیده است که کارایی کد و امنیت را در اولویت قرار می دهد. سازگار با انواع زبان های شناخته شده از جمله جاوا اسکریپت، پایتون، روبی و کاتلین. برای تصحیح سریع هر گونه نقص کد، Codiga یک تعمیر خودکار راحت و تست آسیب‌پذیری بلادرنگ را ارائه می‌کند. گزینه های پرداخت در دسترس هستند، با نرخ ماهانه برای هر صندلی که از 14 دلار شروع می شود. برای اطلاعات بیشتر، به صفحه فرود Codiga بروید.

ویژگی های Codiga

 • تحلیل استاتیک بی‌درنگ: Codiga به سرعت اشتباهات، حفره‌های امنیتی و سایر مشکلات را شناسایی می‌کند. این نرم افزار به راحتی با IDE هایی مانند GitHub، GitLab یا Bitbucket ادغام می شود، از زبان های پرکاربرد پشتیبانی می کند و قوانین سفارشی را ارائه می دهد.
 • Auto-Fixer: ویژگی رفع خودکار Codiga نه تنها مشکلات را پیدا می کند بلکه راه حل های سریع را نیز توصیه می کند. به لطف تعمیر اشتباهات خودکار Codiga و کاهش کار دستی، کیفیت کد را به راحتی بهبود بخشید.
 • قطعات کد: برای یافتن سریع راه حل ها، از کتابخانه وسیعی از قطعه کدهای آزمایش شده استفاده کنید. اسنیپت های خود را ایجاد کنید و آنها را در جامعه یا اعضای تیم Codiga خود توزیع کنید. با استفاده از پاسخ های از پیش ساخته شده برای مشکلات مکرر، کدنویسی را آسان تر کنید.

پونیکد

Ai Coding Tool

Ponicode، دستیار کد مبتنی بر هوش مصنوعی، فرآیندهای کدگذاری توسعه دهندگان را تغییر می دهد. این کد با استفاده از NLP و یادگیری ماشین از توضیحات تعریف شده توسط کاربر ایجاد می‌کند. Ponicode، که CircleCI ایجاد و نگهداری می‌کند، بهره‌وری را بهبود می‌بخشد و فرآیند هم‌کاری را ساده می‌کند.

ویژگی های Ponicode

 • تست نسل مبتنی بر هوش مصنوعی: با افزونه‌های Ponicode’s VS Code یا IntelliJ، ایجاد تست‌های واحد برای پروژه‌های JavaScript، TypeScript، Python و Java ساده است. آزمایش با توانایی CLI برای تولید آزمایش برای جاوا اسکریپت، تایپ اسکریپت و پایتون ساده شده است.
 • گزارش کیفیت تست: از قابلیت SQUAR Ponicode برای تجزیه و تحلیل پوشش کد و کیفیت تست برای هر مخزن استفاده کنید. پیشنهادات و بینش های عملی را برای بهبود استراتژی آزمون واحد خود دریافت کنید. از گزارش رایگان استفاده کنید یا آن را به GitHub اضافه کنید.
 • مستندات کد: با اکشن GitHub DogString Ponicode’s DogString، مستندات و رشته های اسناد را برای توابع پایتون به طور خودکار ایجاد کنید. مطمئن شوید کد شما دارای نظرات واضح و ثابتی است تا درک و نگهداری آسان‌تر شود.

PyCharm

Ai Coding Tool

درباره PyCharm، یک ابزار قوی تکمیل کد هوش مصنوعی JetBrains بیاموزید. پیشنهادهای کد هوشمند جاوا، پایتون، جاوا اسکریپت و زبان‌های دیگر موجود است. دقت تشخیص داده شده PyCharm به توسعه دهندگان کمک می کند تا بهره وری را افزایش دهند و زمان پرهزینه کدنویسی را کاهش دهند. اطلاعات قیمت، که فقط از 24.90 دلار در ماه برای هر صندلی شروع می شود، در صفحه فرود PyCharm موجود است.

ویژگی های PyCharm

 • ویرایشگر کد پیشرفته: از برجسته‌سازی نحو، تورفتگی خودکار، قالب‌بندی کد، قطعه‌ها، تا کردن و برجسته کردن خطا در ویرایشگر کد پیشرفته بهره ببرید. بر اساس زمینه و سبک کاری شما، PyCharm پیشنهاداتی را برای تکمیل کد ارائه می دهد. از Alt+Enter برای رفع سریع و از Ctrl+Space برای تکمیل کد استفاده کنید.
 • تجزیه و تحلیل کامل کد و بازسازی مجدد: PyCharm کد شما را هنگام نوشتن آنالیز می کند و کد تکراری، اشتباهات و بوی کد را پیدا می کند. به منظور افزایش کیفیت و خوانایی، بازرسی کد و رفع سریع را ارائه می دهد. با بازآفرینی ساده PyCharm، می‌توانید متغیرها، متدها، کلاس‌ها و ماژول‌ها را به راحتی تغییر دهید.
 • پیمایش مؤثر کد: از ویژگی های هوشمندانه PyCharm برای پیمایش آسان در پایگاه کد خود استفاده کنید. هر موردی در کد منبع، اقدامات کاربر یا اجزای UI را می توان با استفاده از Search Everywhere پیدا کرد. برای یافتن سریع بخش‌های کد مربوطه، از Go to Declaration، Go to Definition، Go to Implementation یا Find Usages استفاده کنید. PyCharm کاوش کد را آسان تر می کند.

همچنین بخوانید: نحوه استفاده از LinkedIn AI Post Generator

نتیجه گیری

این پست با فهرست کردن 10 ابزار برتر کدنویسی هوش مصنوعی که برای سال 2023 امیدوارکننده هستند، به پایان می‌رسد. این فناوری‌ها صنعت توسعه نرم‌افزار را بازتعریف می‌کنند و تکنیک‌های توسعه جدید و نوآورانه را ارائه می‌کنند. انتظار می‌رود این ابزارها به لطف قابلیت‌های برتر هوش مصنوعی، بهره‌وری و کارایی را در فرآیند کدنویسی بهبود بخشند و آن‌ها را برای توسعه‌دهندگان در سال آینده ضروری می‌سازند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×