» هوش مصنوعی » پلتفرم هوش مصنوعی مولد گوگل “Vertex AI” اکنون در دسترس است
هوش مصنوعی

پلتفرم هوش مصنوعی مولد گوگل “Vertex AI” اکنون در دسترس است

دی 11, 1348 2061

Google اخیراً اعلام کرد که فناوری یادگیری ماشینی آنها، معروف به “Vertex AI” اکنون به طور کلی در دسترس است. پلتفرم پیشرفته هوش مصنوعی مولد گوگل، Vertex AI، ابزارها و قابلیت های گسترده ای را برای طراحی و استقرار مدل های یادگیری ماشین ارائه می دهد. Vertex AI به توسعه دهندگان امکان دسترسی به مدل زبان بزرگ Google را می دهد،

Vertex Ai

Codey، روش جدید تکمیل کد Google، توسط چندین شریک Google استفاده می‌شود. GitLab از Codey برای فعال کردن ابزار «تبیین این آسیب‌پذیری» استفاده می‌کند که به مهندسان در درک و تعمیر نقص‌های امنیتی در کدشان کمک می‌کند. Canva از ویژگی ترجمه Vertex AI برای سازگاری بهتر کاربران غیر انگلیسی خود استفاده می کند. Canva همچنین در حال آزمایش پارادایم PaLM است که ممکن است برای تبدیل کلیپ‌های ویدیویی کوچک به روایت طولانی‌تر استفاده شود.

Vertex AI مجموعه‌ای از ابزارهایی است که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد مدل‌های یادگیری ماشین را ایجاد، استقرار و مدیریت کنند. Vertex AI اولین ML PaaS درجه سازمانی است که یادگیری تقویتی با بازخورد انسانی (RLHF) را در ماه مه 2023 ارائه می‌کند. RLHF سرویسی است که دقت مدل‌های تنظیم‌شده را با استفاده از بازخورد انسانی آموزش داده شده در مجموعه داده‌های سفارشی را بهبود می‌بخشد.

همچنین نحوه فعال کردن جستجوی مولد هوش مصنوعی Google را نیز بخوانید.

Vertex AI اکنون مجموعه گسترده‌تری از ابزارها را برای توسعه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی مولد سفارشی با انتشار اخیر Generative AI Studio ارائه می‌کند. روش‌های تنظیم چندگانه برای مدل‌های بزرگ در این ابزار گنجانده شده است، که می‌تواند سازندگان را قادر سازد تا این برنامه‌ها را بسیار سریع‌تر بسازند.

Google هنگام استفاده از Vertex AI و Gen App Builder به مشتریان اطمینان می دهد که داده های آنها ایمن و ایمن است. Google داده‌های مشتری را برای هدفی غیر از ارائه خدمات به اشتراک نمی‌گذارد یا از آنها استفاده نمی‌کند و Google مدل‌های خود را در مورد داده‌های مشتری آموزش نمی‌دهد. Google به‌شدت مدل‌های جدید را تجزیه و تحلیل می‌کند تا اطمینان حاصل کند که آنها به اصول هوش مصنوعی مسئولیت‌پذیر خود پایبند هستند، و همه سرویس‌های هوش مصنوعی تولیدی ما دارای همان امنیت کاربر، مدیریت داده‌ها و محدودیت‌های دسترسی هستند که کاربران Google Cloud انتظار داشتند.

Vertex AI چیست؟

Vertex AI یک پلت‌فرم کاملاً مدیریت‌شده یادگیری ماشینی است که به شما کمک می‌کند تا از Google Cloud استفاده کنید. ML سریعتر از همیشه مدل می شود.

Vertex AI Vision یک پلتفرم کاملاً مدیریت شده است که از هوش مصنوعی برای جذب، تجزیه و تحلیل و ذخیره داده های ویدیویی استفاده می کند. این شامل رابط کاربری ساده شده است که ساخت و استقرار برنامه های بینایی کامپیوتر را آسان می کند.

Vertex AI Vision API ابزاری قوی برای ایجاد برنامه‌های سطح بالا با استفاده از APIهای سطح پایین است. گردش‌های کاری که چندین درخواست API فردی را ترکیب می‌کنند، می‌توانند ایجاد و به‌روزرسانی شوند. سپس می‌توان این گردش‌های کاری را با ارسال یک درخواست استقرار به سرور پلتفرم Vertex AI Vision به عنوان یک واحد اجرا کرد.

مزایای Vertex AI

ایجاد با هوش مصنوعی مولد

  • Model Garden دسترسی آسان به مجموعه ای از مدل های فونداسیون از پیش آموزش دیده را فراهم می کند.
  • استودیوی هوش مصنوعی مولد به شما امکان می‌دهد تا مدل‌ها را سفارشی کنید، آموزش دهید، و مدل‌ها را برای رفع نیازهای فردی خود تنظیم کنید.

تسریع مدل‌ها برای تولید

  • با ابزارهای هدفمند برای آموزش، پالایش و استقرار مدل‌های ML، دانشمندان داده می‌توانند سریع‌تر حرکت کنند.
  • زیرساخت بهینه هوش مصنوعی زمان و هزینه های آموزشی را کاهش می دهد.

مدل های خود را با اطمینان مدیریت کنید.

ابزارهای MLO مانند Vertex AI Pipelines، که عملکرد خطوط لوله ML را ساده می‌کند، و Vertex AI Feature Store، که فناوری‌های هوش مصنوعی را به عنوان ویژگی‌های ML ارائه می‌کند و از آن استفاده می‌کند، پیچیدگی نگهداری مدل را کاهش می‌دهد.

ویژگی های کلیدی رئوس هوش مصنوعی

مدلی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد: Vertex AI طیف وسیعی از مدل‌های از پیش آموزش دیده را ارائه می‌کند و به شما امکان می‌دهد بهترین مدل را برای پروژه خود انتخاب کنید. مدل Garden همچنین می تواند برای تنظیم و نصب مدل های خود استفاده شود.

از ابزارهای MLOps سرتاسر استفاده کنید: Vertex AI ابزارهایی را برای کمک به شما در خودکارسازی، استانداردسازی و مدیریت پروژه‌های ML خود در طول چرخه عمر توسعه ارائه می‌کند. این می تواند در زمان شما صرفه جویی کند و در عین حال کیفیت مدل های شما را نیز بهبود بخشد.

بارهای کاری داده و هوش مصنوعی خود را پیاده سازی کنید: هوش مصنوعی Vertex با BigQuery، Dataproc و Spark یکپارچه کار می کند. این امر ادغام Vertex AI با داده‌های موجود و زیرساخت هوش مصنوعی را ساده می‌کند.

استفاده از ابزار کم‌کد و بدون کد: Vertex AI ابزارهای کم‌کد و بدون کد را ارائه می‌کند که یادگیری ماشین را برای توسعه‌دهندگان در تمام سطوح مهارت قابل دسترسی می‌کند. این به شما کمک می کند یادگیری ماشینی را سریعتر و آسانتر شروع کنید.

معقولیت و سازگاری

قیمت گذاری Vertex AI به مصرف بستگی دارد، با تعدادی راه حل که نیازهای مختلفی را برآورده می کند. این تضمین می‌کند که Vertex AI می‌تواند توسط افراد و سازمان‌های کوچک با حداقل منابع بدون نیاز به هزینه‌های اولیه قابل استفاده باشد.

نتیجه گیری

پلت‌فرم یادگیری ماشینی شگفت‌انگیز Google، هوش مصنوعی را برای طیف وسیع‌تری از کاربران قابل دسترس‌تر می‌کند. Generative AI Studio جدید یک پلتفرم با کد کم است که به کاربران اجازه می دهد بدون نوشتن کد، مدل های مولد را طراحی و اجرا کنند. این به همه اجازه می دهد، صرف نظر از توانایی فنی، از پتانسیل هوش مصنوعی استفاده کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×