» هوش مصنوعی » هوش مصنوعی گیجی: موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی گیجی: موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی

دی 11, 1348 1066

Perplexity AI تازه وارد به تجارت ربات چت هوش مصنوعی است. این یک جایگزین رایگان برای رهبر فعلی بازار، ChatGPT است. Perplexity 26 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است که به آن باند قابل توجهی برای رشد می دهد. مشخص نیست که مدل تجاری Perplexity چه خواهد بود، اما در حال حاضر، ارائه رایگان آن یک مزیت بزرگ است.

Perplexity شامل تعدادی ویژگی است که آن را به یک جایگزین قانع کننده برای ChatGPT تبدیل می کند. دارای طیف وسیع تری از ویژگی ها، از جمله توانایی جستجو در وب، تولید متن و ترجمه زبان ها است. همچنین دارای یک برنامه موبایل اختصاصی است که استفاده از آن را در حین حرکت راحت تر می کند. اگر موتور جستجویی دقیق‌تر، مرتبط‌تر و شخصی‌تر از موتورهای جستجوی معمولی می‌خواهید، Perplexity AI گزینه خوبی است.

هوش مصنوعی Perplexity چیست؟

Perplexity AI یک موتور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربران کمک می کند دانش را به طور مؤثرتری پیدا کنند و به اشتراک بگذارند. برخلاف ChatGPT، هوش مصنوعی Perplexity همچنین پیوندهایی را به منابعی که برای تولید پاسخ‌های خود استفاده می‌کرد، ارائه می‌دهد و تأیید اطلاعات را برای کاربران آسان می‌کند.

Perplexity AI از یک مدل زبان بزرگ برای تولید پاسخ‌های دقیق و آموزنده به درخواست‌های کاربر استفاده می‌کند. این بدان معنی است که می توانید مطمئن باشید اطلاعاتی که از هوش مصنوعی Perplexity به دست می آورید دقیق و به روز هستند.

Perplexity Ai

Perplexity AI Bird SQL را معرفی کرد، یک رابط جستجوی توییتر که توسط موتور جستجوی ساختار یافته Perplexity طراحی شده است. Bird SQL از OpenAI Codex برای ترجمه زبان طبیعی به SQL استفاده می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که پایگاه داده گسترده توییتر را بدون هیچ دانش قبلی SQL جستجو کنند.
Bird SQL در حال حاضر یک محصول تجاری نیست و خروجی آن به داده‌های Twitter محدود می‌شود.

با این حال، همچنان می‌تواند نتایج را با آمار و نمودارهای مشتق‌شده از زبان طبیعی با کد تعبیه‌شده تجسم، خلاصه و ارائه کند. Bird SQL منحصر به فرد است زیرا توانایی های آن فراتر از موتورهای جستجوی معمولی است.

هوش مصنوعی Perplexity چه کاری می تواند انجام دهد؟

Perplexity، برخلاف موتورهای جستجوی استاندارد، از رابطی شبیه ربات چت استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد به زبان طبیعی سؤال بپرسند. سپس Perplexity از داده های منابع وب متعدد برای ارائه پاسخ های دقیق و آموزنده استفاده می کند. کاربران می‌توانند سؤالات بعدی را بپرسند تا عمیق‌تر در یک موضوع خاص غوطه‌ور شوند و Perplexity بر اساس متن پاسخ‌های قبلی خود پاسخ خواهد داد.

برای مثال، اگر از Perplexity بپرسید “پایتخت فرانسه چیست؟”، با “پاریس” پاسخ خواهد داد. اگر بپرسید “جمعیت پاریس چقدر است؟”، Perplexity با “2،165،423” پاسخ می دهد. همچنین می توانید سوالات پیچیده تری بپرسید، مانند “تاریخچه برج ایفل چیست؟”. Perplexity با ارائه تاریخچه مختصری از برج ایفل، از جمله اطلاعاتی در مورد ساخت، طراحی و اهمیت آن، به این سوال پاسخ خواهد داد.

Perplexity می‌تواند پاسخ‌های جامع و آموزنده‌ای به پرسش‌های کاربران ارائه دهد. همچنین می توان از آن برای پرسیدن سؤالات بعدی به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع خاص استفاده کرد.

Perplexity AiAi-Power

فناوری پشت سرگشتگی هوش مصنوعی

Perplexity AI یک هوش مصنوعی محاوره‌ای است که از یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی برای تعامل با کاربران به روشی شبیه به ChatGPT استفاده می‌کند. با این حال، هوش مصنوعی Perplexity همچنین می‌تواند داده‌ها را در وب‌سایت‌ها واکشی کند و خلاصه‌هایی را به کاربران نشان دهد یا هر اطلاعاتی را در یک URL یا دامنه خاص دریافت کند. همچنین ویژگی چت صوتی Bing AI مایکروسافت را بخوانید

چگونه به هوش مصنوعی Perplexity Login کنیم؟

 • به https://www.perplexity.ai/
 • بروید

 • دکمه “ثبت نام” را در سمت چپ کلیک کنید.
  Sign Up
 • روی «ادامه با Google» کلیک کنید.
  Login With Google
 • یک نام کاربری برای Perplexity ایجاد کنید و پس از تأیید ثبت نام روی «ادامه» کلیک کنید.
 • آفرین! شما یک حساب در Perplexity AI ایجاد کرده اید.

مزایای هوش مصنوعی Perplexity

 • دقت: هوش مصنوعی Perplexity نرخ‌های دقت بالایی را ارائه می‌کند که می‌توان آن را به‌خوبی تنظیم کرد. این بدان معناست که می توان مدل را بر اساس نیازهای فردی کاربر کم و بیش دقیق آموزش داد.
 • کارایی: هوش مصنوعی Perplexity چندین قابلیت NLP را برای تجزیه و تحلیل متن بهبود یافته فراهم می کند. ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل احساسات، مدل سازی موضوع، و شناسایی موجودیت نامگذاری شده گنجانده شده است. می توان از این ویژگی ها برای به دست آوردن درک بهتری از متن در حال پردازش استفاده کرد و در نتیجه خروجی های دقیق و کارآمدتری به دست آورد.
 • سرعت: هوش مصنوعی Perplexity از نظر سرعت کندتر از ChatGPT است. این به این دلیل است که هوش مصنوعی Perplexity مدل پیچیده تری دارد که نیاز به محاسبات بیشتری دارد.
 • کاربر دوستی: هوش مصنوعی Perplexity دارای داشبورد با کاربری آسان و رابط کاربری ساده است. این امر شروع استفاده از مدل و آموزش آن را برای مطابقت با نیازهای فردی آنها برای کاربران ساده می کند.

چگونه از هوش مصنوعی Perplexity استفاده کنیم؟

هوش مصنوعی Perplexity چندین مزیت را نسبت به موتورهای جستجوی سنتی ارائه می‌کند، از جمله:

سوال بپرسید

پس از ایجاد یک حساب کاربری، می توانید یک سوال یا درخواست را در کادر جستجو تایپ کنید. هوش مصنوعی Perplexity پاسخ های دقیقی ارائه می دهد، و همچنین می توانید نتایج را برای یافتن مناسب ترین پاسخ فیلتر کنید.

Perplexity Ai

سوالات بعدی بپرسید

Perplexity AI به شما امکان می دهد برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع خاص سؤالات بعدی بپرسید. در کادر نوشتاری «پیگیری سؤال»، سؤال خود را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. اگر از منابع داده شده راضی نیستید، می توانید برای دریافت منابع بیشتر روی علامت سه نقطه در کنار سوال کلیک کنید.

Perplexity Ai

اطلاعات را خلاصه کنید

Perplexity AI می‌تواند اطلاعات را برای شما خلاصه کند، که می‌تواند ساعت‌ها در مرور اینترنت و خواندن منابع مختلف برای شما صرفه‌جویی کند. می‌توانید از افزونه مرورگر Perplexity برای فعال کردن Perplexity استفاده کنید و از آن بخواهید تا وب‌سایتی را که در آن هستید خلاصه کند.

Perplexity Ai

ویرایش درخواست

برای ویرایش درخواست اصلی خود در Perplexity AI، روی دکمه “Edit Query” کلیک کنید و سوال خود را دوباره بنویسید. این به شما امکان می دهد تمرکز جستجوی خود را تغییر دهید یا زمینه بیشتری را به سؤال خود اضافه کنید.

تمرکز جستجو

Perplexity AI به طور پیش‌فرض کل اینترنت را جستجو می‌کند تا به سؤالات شما پاسخ دهد. با این حال، می توانید با شروع یک جستجوی جدید، تمرکز جستجو را تغییر دهید. برای انجام این کار، روی گزینه «موضوع جدید» کلیک کنید یا به صفحه اصلی بروید.

Perplexity Ai

سپس، «همه» را از منوی کشویی انتخاب کنید.

Perplexity Ai>

با انتخاب گزینه مورد نظر، نحوه تمرکز جستجو را از منوی بازشده انتخاب کنید.

Perplexity Aiهمه سوالات بعدی در این رشته، جستجو را روی دامنه انتخابی شما متمرکز می کند.

ذخیره و اشتراک گذاری موضوعات

همچنین می‌توانید رشته‌های خود را ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید، اگر به حساب خود وارد شده‌اید.

برای مشاهده رشته‌های خود، «رشته‌های شما» را از منوی پیمایش سمت چپ انتخاب کنید.

Perplexity Ai

سپس، رشته‌ای را که می‌خواهید به آن نگاه کنید انتخاب کنید.

Perplexity Ai/>برای اشتراک‌گذاری رشته، به گوشه سمت راست بالای صفحه بروید و روی نماد «اشتراک‌گذاری» کلیک کنید. سپس نحوه اشتراک گذاری رشته خود را انتخاب کنید. توییتر، فیسبوک، واتساپ، و یک پیوند.

/>حذف موضوعات

برای حذف یک رشته، «حذف» را از «منوی سه نقطه» انتخاب کنید (…). اکنون نمی توانید پرس و جوهای فردی و پاسخ های آنها را از یک رشته حذف کنید. شما فقط می توانید کل موضوع را حذف کنید.

Perplexity Ai

نتیجه گیری

گیجی یک پارامتر مهم در ارزیابی مدل‌های زبان و درک وظایف پردازش زبان طبیعی است. با این حال، محدودیت‌هایی دارد، مانند ناتوانی در پیش‌بینی دقیق احتمال استفاده از کلمات یا عبارات خاص با هم.
علی‌رغم این محدودیت‌ها، گیجی همچنان یک ابزار مفید در تحقیقات هوش مصنوعی است. با ادامه کشف روش‌های جدید و رسیدگی به چالش‌های ناشی از گیجی، می‌توانیم دقت و کاربرد آن را در کارهای مختلف NLP بهبود بخشیم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×