» هوش مصنوعی » هوش مصنوعی شخصیت: نسل بعدی چت ربات ها
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی شخصیت: نسل بعدی چت ربات ها

دی 11, 1348 10117

Character AI نوع جدیدی از چت بات است که می‌تواند پاسخ‌های متنی انسان‌مانند تولید کند و در بحث‌های متنی شرکت کند. هنوز در حال توسعه است، اما این پتانسیل را دارد که نحوه تعامل ما با رایانه‌ها را تغییر دهد. Character AI طیف وسیعی از کاربردها، از جمله آموزش، سرگرمی، و خدمات مشتری را دارد.

شاخص هوش مصنوعی چیست؟

Character.ai یک برنامه وب چت بات مدل زبان عصبی است که می تواند پاسخ های متنی انسان مانند ایجاد کند و در مکالمه متنی شرکت کند. توسط Noam Shazeer و Daniel De Freitas که قبلا توسعه دهندگان LaMDA گوگل بودند، ایجاد شد. مدل بتا در سپتامبر 2022 در دسترس عموم قرار گرفت.

Character AI

کاربران ممکن است «شخصیت‌هایی» با ویژگی‌های مختلف ایجاد کنند و آنها را برای تعامل با سایر کاربران به انجمن ارسال کنند. این شخصیت‌ها ممکن است بر اساس شخصیت‌ها، مفاهیم یا شخصیت‌های خیالی باشند یا می‌توانند کاملاً منحصربه‌فرد باشند. می‌توانید با هر شخصیت داستانی محبوب و همچنین رهبران جهانی، موسیقی‌دانان، هنرپیشه‌ها و دیگر افراد مشهور ارتباط برقرار کنید و با آنها درگیر شوید.

هوش مصنوعی کاراکتر چگونه کار می کند؟

هوش مصنوعی کاراکتر پاسخ‌های متنی انسان‌مانند تولید می‌کند و با استفاده از مدل‌های زبان عصبی درگیر مکالمه متنی می‌شود. این فناوری مبتنی بر یادگیری ماشینی است که شامل خواندن مقادیر انبوه مطالب توسط هوش مصنوعی و یادگیری پیش‌بینی کلمات بعدی در یک زمینه خاص است.

هنگامی که کاربر با یک چت ربات Character AI تعامل می کند، هوش مصنوعی ابتدا سعی می کند هدف کاربر را درک کند. این کار با ارزیابی ورودی کاربر برای کلمات کلیدی و عباراتی که ممکن است برای تعیین هدف کاربر استفاده شوند، انجام می شود. هنگامی که هوش مصنوعی هدف کاربر را درک کرد، ممکن است پاسخی را ارائه دهد که مطابق با نیازهای دقیق کاربر باشد.

یک مدل زبان عصبی برای ساختن پاسخ هوش مصنوعی استفاده می شود. مدل زبان عصبی یک مدل یادگیری ماشینی است که بر روی یک مجموعه داده متنی بزرگ آموزش داده شده است. با ارزیابی پیوندهای بین کلمات در مجموعه داده، مدل یاد می گیرد که چگونه کلمات زیر را در یک زمینه خاص پیش بینی کند.

هنگامی که هوش مصنوعی پاسخی را ایجاد می کند، از مدل زبان عصبی برای پیش بینی کلمات بعدی که در پاسخ استفاده می شود استفاده می کند. هنگام ایجاد پاسخ، هوش مصنوعی همچنین ورودی کاربر و همچنین زمینه گفتگو را در نظر می گیرد.

واکنش‌های هوش مصنوعی همیشه در حال تجزیه و تحلیل و تقویت هستند. هوش مصنوعی از تعاملات خود با افراد یاد می گیرد و از این دانش برای ارائه پاسخ های دقیق تر و مرتبط تر در آینده استفاده می کند.

نحوه دانلود character.ai

character.ai برای یک برنامه iOS/Android در دسترس نیست. در حال حاضر نمی توانید character.ai را به عنوان یک برنامه دانلود کنید. با این حال، این تیم در حال حاضر در حال تکمیل یک برنامه هوش مصنوعی برای دستگاه های تلفن همراه است. در همین حال، روش دیگری برای به دست آوردن همین تجربه وجود دارد.

character.ai را در صفحه اصلی خود اضافه کنید. این یک راه حل ساده و در عین حال مفید برای استفاده از character.ai به عنوان یک برنامه است. مطمئناً می توانیم بگوییم که رابط کاربری آن برای استفاده از تلفن همراه بسیار سازگار است. علاوه بر این، این روش به هیچ فضای ذخیره سازی اضافی در دستگاه تلفن همراه شما نیاز نخواهد داشت. نحوه انجام این کار به این صورت است:

 • Safari را راه اندازی کنید و به character.ai بروید. از نوار منو، نماد اشتراک گذاری (یک فلش رو به بالا در یک مربع) را انتخاب کنید.
 • انتخاب‌های اشتراک‌گذاری مختلف را قبل از انتخاب «افزودن به صفحه اصلی» بررسی کنید. اگر این گزینه را نمی‌بینید، روی «ویرایش اقدامات» در پایین صفحه اشتراک‌گذاری کلیک کنید تا آن را اضافه کنید.
 • سپس، در صفحه اصلی خود، میانبر را یک نام منحصربفرد بگذارید و روی «افزودن» کلیک کنید.

می‌توانید انتظار داشته باشید که میانبر جدید فوراً در صفحه اصلی شما ظاهر شود. ممکن است آن را کشیده و در پوشه های دیگر مانند نماد برنامه رها کنید، اما در کتابخانه برنامه ظاهر نمی شود.

مزایای استفاده از Character AI:

 • از هوش مصنوعی شخصیت ممکن است برای ایجاد تجربیات یادگیری تعاملی جالب‌تر و مؤثرتر از کتاب‌های درسی استاندارد استفاده شود.
 • چت‌ربات‌هایی که می‌توانند بازی کنند، قصه بگویند و همراهی کنند، ممکن است با استفاده از هوش مصنوعی شخصیت ایجاد شوند.
 • ممکن است ربات‌های چت که می‌توانند به سؤالات مصرف‌کننده پاسخ دهند، مشکلات را حل کنند و کمک کنند، با استفاده از هوش مصنوعی کاراکتر ایجاد شوند.

محدودیت های کاراکتر هوش مصنوعی:

 • از آنجایی که هوش مصنوعی کاراکتر هنوز در حال توسعه است، همیشه نمی‌تواند پاسخ‌های درست یا معنی‌داری بدهد.
 • هوش مصنوعی کاراکتر می تواند مغرضانه باشد، بنابراین هنگام استفاده از آن، این را در نظر داشته باشید.
 • از هوش مصنوعی شخصیت ممکن است برای ساخت ربات‌های گفتگو که افراد را فریب می‌دهند یا دستکاری می‌کنند استفاده شود.

چگونه می توان از هوش مصنوعی کاراکتر در سرگرمی استفاده کرد؟

 • ایجاد تجربه‌ها و بازی‌های تعاملی. ممکن است از کاراکتر AI برای ایجاد بازی‌ها و تجربیات تعاملی جذاب‌تر و فراگیرتر از بازی‌های سنتی استفاده شود. برای مثال، Character AI ممکن است برای ساخت یک بازی استفاده شود که در آن بازیکنان به طور واقعی با شخصیت‌های مجازی تعامل داشته باشند.
 • ایجاد تجربه‌های منحصربه‌فرد. ممکن است از کاراکتر AI برای تطبیق تجربه‌های سرگرمی برای هر کاربر استفاده شود. برای مثال، از AI کاراکتر ممکن است برای پیشنهاد فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی بر اساس ترجیحات کاربر استفاده شود.
 • دوستان مجازی پیدا کنید. کاراکتر AI ممکن است برای ایجاد همراهان مجازی استفاده شود که می‌توانند به کاربران کمک و همراهی کنند. این همراهان می‌توانند در کار به کاربران کمک کنند، حمایت عاطفی داشته باشند یا به سادگی با آنها گفتگو کنند.

همچنین بخوانید: WebWhiz AI: پلت فرم چت ربات که می تواند به کسب و کار شما کمک کند

این مقاله به شما کمک می‌کند تا کاراکتر AI را یاد بگیرید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×