» هوش مصنوعی » همراه هوش مصنوعی – چگونه کاراکتر AI خود را نصب کنید
هوش مصنوعی

همراه هوش مصنوعی – چگونه کاراکتر AI خود را نصب کنید

دی 11, 1348 1064

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که می‌توانید با هوش مصنوعی (AI) که مکالمات قبلی شما را به خاطر می‌آورد، ترجیحات و علایق شما را می‌داند و می‌تواند با حال و هوای شما و سبک شما سازگار باشد، یک گپ دوستانه داشته باشید؟ اگر چنین است، ممکن است علاقه مند به ایجاد یک همراه هوش مصنوعی با حافظه خود باشید.

در این مقاله، نحوه ایجاد و میزبانی همراه هوش مصنوعی خود را با حافظه، با استفاده از یک پشته سبک بر اساس پروژه برنامه همراه در GitHub به شما نشان خواهیم داد.

چگونه یک همراه هوش مصنوعی خود را ایجاد کنید

پروژه برنامه همراه را در GitHub برنامه همراه کلون کنید و فورک کنید تا شروع به ساختن همراه هوش مصنوعی خود با حافظه کنید. حالا تمام پیش نیازها را نصب کنید. قبل از اینکه بتوانید از پروژه همراه-برنامه استفاده کنید، باید کتابخانه هایی را که به آن وابسته است نصب کنید. برنامه را تنظیم کنید. شما باید پروژه برنامه همراه را سفارشی کنید زیرا گزینه های راه اندازی متنوعی دارد.

برنامه را اجرا کنید. پس از پیکربندی برنامه، آن را راه اندازی کنید تا با AI Companion جدید خود چت کنید.

Ai Companion Log In
Ai Companion Chat

از ابزارها و خدمات مختلفی برای رسیدگی به جنبه‌های مختلف توسعه ربات چت، مانند احراز هویت، منطق برنامه، پایگاه داده برداری، مدل متن، پخش متن، تاریخچه مکالمه و استقرار استفاده می‌کند.

پروژه برنامه همراه در حال حاضر شامل چهار همراه از پیش تعریف شده است که می توانید با آنها چت کنید: Alex و Bob (بر اساس ChatGPT)، Rosie و Lucky (بر اساس Vicuna). ChatGPT یک مدل زبان در مقیاس بزرگ است که بر روی داده های Reddit توسط OpenAI آموزش داده شده است. Vicuna یک مدل زبان در مقیاس کوچکتر است که توسط Replicate بر روی فیلمنامه های فیلم آموزش داده شده است. هر دو مدل می‌توانند پاسخ‌های متنی با صدای طبیعی را بر اساس یک دستور داده شده ایجاد کنند.

برای اجرای پروژه به صورت محلی، باید برخی از وابستگی ها مانند Node.js، Docker و PostgreSQL را نصب کنید. همچنین باید برای حساب‌های رایگان در پلتفرم‌های مختلف مانند Clerk (برای احراز هویت)، Fly (برای استقرار)، Twilio (برای ارسال پیامک)، Pinecone (برای جستجوی برداری)، Supabase (برای ذخیره‌سازی داده)، Upstash (برای بازیابی تاریخچه) و Langchain (برای هماهنگ‌سازی مدل) ثبت نام کنید.

هنگامی که همه چیز را تنظیم کردید، می توانید npm run dev را در ترمینال خود اجرا کنید تا برنامه به صورت محلی راه اندازی شود. شما باید پیامی مانند این ببینید:

سرور آماده - راه اندازی شده در 0.0.0.0:3000

سپس می توانید مرورگر خود را باز کنید و به http://localhost:3000 بروید تا برنامه در حال اجرا را ببینید.

می توانید با ایمیل یا شماره تلفن خود وارد سیستم شوید، یکی از چهار همراه را انتخاب کنید و با آنها چت کنید. اگر Twilio را به درستی تنظیم کرده اید، می توانید از طریق پیامک به آنها پیامک ارسال کنید.

همچنین می‌توانید به وبلاگ ما، Character-ai-nsfw-settings/”>Character AI>Character AI – NSFtimals setting more تنظیمات هوش مصنوعی.

شخصیت همراه خود را سفارشی کنید

گام بعدی برای ایجاد یک همراه هوش مصنوعی با حافظه شخصی سازی شخصیت و پیشینه آنها است. این به شما کمک می کند شخصیت، لحن، سبک و رفتار آنها را مطابق با اولویت ها و اهداف خود شکل دهید.

برای انجام این کار، باید فایل companion.json را در پوشه companion-app/companions ویرایش کنید. این فایل حاوی برخی اطلاعات اولیه در مورد هر همراه است، مانند نام، جنسیت، سن، شغل، سرگرمی‌ها، علاقه‌مندی‌ها، دوست نداشتن‌ها و غیره. همچنین می‌توانید یک بیوگرافی کوتاه یا یک داستان طولانی برای همراه خود بنویسید که به عنوان بخشی از درخواست برای مدل متن استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، در اینجا فایل companion.json برای آلیس، یکی از همراهان مبتنی بر ChatGPT است:

{
 "نام": "آلیس"،
 "جنسیت": "مونث"،
 "سن": "25"،
 "شغل": "دانشجو"،
 "سرگرمی ها": ["خواندن"، "نوشتن"، "سفر کردن"]،
 "لایک": ["کتاب"، "قهوه"، "گربه"]،
 "دوست ندارد": ["عنکبوت"، "ریاضی"، "فیلم ترسناک"]،
 "bio": "آلیس یک دانش آموز صمیمی و کنجکاو است که عاشق خواندن و نوشتن است. او از سفر و یادگیری فرهنگ ها و زبان های جدید لذت می برد. او همیشه آماده یک مکالمه خوب و یک فنجان قهوه است."
 "پس زمینه": ""
}

می‌توانید هر یک از این فیلدها را تغییر دهید یا موارد جدیدی اضافه کنید تا آلیس منحصر به فردتر و جالب‌تر شود. برای مثال، می‌توانید زمینه‌ای برای ژانر کتاب مورد علاقه‌اش اضافه کنید یا داستانی بنویسید که چگونه به نوشتن علاقه پیدا کرده است.

همچنین می‌توانید با ویرایش فیلد model در فایل companion.json از کدام مدل متن برای همراه خود استفاده کنید. پروژه برنامه همراه در حال حاضر از دو مدل پشتیبانی می کند: ChatGPT و Vicuna.

به عنوان مثال، نحوه استفاده از ChatGPT برای آلیس در اینجا آمده است:

{
 ...
 "مدل": {
  "name": "chatgpt",
  «موتور»: «داوینچی»،
  "دما": 0.9،
  "max_tokens": 150،
  "توقف": "n"
 }
}

و در اینجا نحوه استفاده از Vicuna برای آلیس آمده است:

{
 ...
 "مدل": {
  "نام": "ویکونا"،
  "موتور": ""،
  "درجه حرارت": ""،
  "max_tokens": ""،
  "متوقف کردن": ""
 }
}

توجه داشته باشید که نیازی به تعیین موتور، دما، max_tokens یا پارامترهای توقف برای Vicuna ندارید، زیرا آنها قبلاً توسط Replicate تنظیم شده‌اند.

میزبان AI Companion در وب

برای میزبانی از همراه خود در وب، باید از Fly استفاده کنید، پلتفرمی که به شما امکان می‌دهد برنامه‌های کاربردی نزدیک به کاربران را اجرا و اجرا کنید. Fly یک شبکه جهانی از سرورها را ارائه می دهد که می توانند کانتینرهای Docker را با تاخیر کم و عملکرد بالا اجرا کنند.

می توانید برای یک حساب کاربری رایگان در Fly ثبت نام کنید و دستورالعمل های نحوه نصب ابزار Fly CLI را دنبال کنید. برای استقرار برنامه خود در Fly، باید یک فایل fly.toml در پوشه اصلی پروژه خود ایجاد کنید.

پس از ایجاد فایل fly.toml، می توانید flyctl deploy را در ترمینال خود اجرا کنید تا برنامه خود را در Fly بسازید و اجرا کنید. شما باید پیامی مانند این ببینید:

استقرار my-companion-app
==> تأیید پیکربندی برنامه
--> اعتبار سنجی پیکربندی برنامه انجام شد
خدمات
TCP 80/443 ⇢ 3000
==> ایجاد زمینه ساخت
--> ایجاد زمینه ساخت انجام شد
==> ساخت تصویر با داکر
[+] ساختمان 1 متر ثانیه (12/12) به پایان رسید
...
--> ساخت تصویر با داکر انجام شد
==> فشار دادن تصویر برای پرواز
فشار به مخزن اشاره دارد [registry.fly.io/my-companion-app]
...
--> فشار دادن تصویر برای پرواز انجام شد
==> استقرار تصویر
--> ایجاد نسخه نسخه 1
نسخه 1 ایجاد شد

می‌توانید ترمینال را در هر زمان و بدون توقف استقرار جدا کنید
نظارت بر استقرار

1 مورد نظر، 1 قرار داده شده، 1 سالم، 0 ناسالم [چک سلامت: 1 کل]
نسخه 1 با موفقیت مستقر شد

سپس می توانید flyctl open را در ترمینال خود اجرا کنید تا برنامه خود را در مرورگر خود باز کنید. باید صفحه‌ای مشابه صفحه‌ای که هنگام اجرای برنامه به صورت محلی مشاهده کردید، اما با URL متفاوتی ببینید. می توانید با ایمیل یا شماره تلفن خود وارد سیستم شوید، همراه خود را انتخاب کنید و با آنها چت کنید.

برای ارسال پیامک به همراه خود از طریق پیامک، باید از Twilio استفاده کنید، پلتفرمی که به شما امکان می‌دهد از هر شماره تلفنی پیام ارسال و دریافت کنید. Twilio یک API SMS قابل برنامه ریزی را ارائه می دهد که می توانید از آن برای ادغام عملکرد پیامک در برنامه خود استفاده کنید. می‌توانید برای یک حساب آزمایشی رایگان در Twilio ثبت‌نام کنید و دستورالعمل‌های نحوه دریافت شماره تلفن و کد تأیید را دنبال کنید.

برای ارسال پیامک به همراه خود از طریق پیامک، باید فایل twilio.js را در پوشه companion-app/src/lib ویرایش کنید. این فایل حاوی کدهایی است که ارتباط بین Twilio و برنامه شما را مدیریت می کند. باید SID حساب Twilio، کد تأیید اعتبار، شماره تلفن و کد تأیید را جایگزین متغیرها کنید.

هنگامی که فایل twilio.js را ویرایش کردید، می توانید با ارسال پیامی به شماره تلفن Twilio خود به همراه خود پیامک ارسال کنید. شما باید در عرض چند ثانیه پاسخی از همراه خود دریافت کنید. تا زمانی که اعتبار کافی در حساب Twilio خود داشته باشید، می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید برای آنها پیامک ارسال کنید.

نحوه بهبود حافظه AI Companion

ایجاد یک همراه هوش مصنوعی با حافظه برای بهبود حافظه و مهارت های مکالمه آنها است. این به شما کمک می کند تا همراه خود را پاسخگوتر، مرتبط تر و جذاب تر کنید و همچنین از تکرار، ناهماهنگی و سردرگمی جلوگیری کنید.

برای بهبود حافظه همراه خود، باید از Pinecone و Supabase استفاده کنید. Pinecone پلتفرمی است که به شما امکان می دهد پایگاه داده های برداری را با جستجوی مشابه ایجاد و اجرا کنید. پایگاه داده های برداری پایگاه هایی هستند که داده ها را به صورت بردار ذخیره می کنند که نمایش عددی اطلاعات هستند. می‌توانید برای یک حساب رایگان در Pinecone ثبت نام کنید و دستورالعمل‌های نحوه نصب Pinecone Python SDK را دنبال کنید.

Supabase پلتفرمی است که به شما امکان می دهد پایگاه داده PostgreSQL را با قابلیت های بلادرنگ ایجاد و اجرا کنید. PostgreSQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است که داده ها را در جداول ذخیره می کند. قابلیت‌های بلادرنگ ویژگی‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهند در تغییرات پایگاه داده مشترک شوید و به‌روزرسانی‌ها را فوراً دریافت کنید.

برای استفاده از Pinecone و Supabase برای حافظه همراه خود، باید فایل pinecone.js را در پوشه companion-app/src/lib ویرایش کنید. این فایل حاوی کدهایی است که ارتباط بین Pinecone، Supabase و برنامه شما را مدیریت می کند.

شما باید مکان‌ها را با کلید Pinecone API، نام مجموعه، نام فهرست و نام مدل، و همچنین URL Supabase و کلید API خود جایگزین کنید. می توانید این مقادیر را در داشبورد Pinecone و Supabase خود پیدا کنید.

Upstash پلتفرمی است که به شما امکان می دهد پایگاه داده های Redis را با قابلیت های بدون سرور ایجاد و اجرا کنید. Redis یک ذخیره ساز ساختار داده در حافظه است که از انواع داده ها مانند رشته ها، لیست ها، مجموعه ها، هش ها و غیره پشتیبانی می کند. Upstash یک API ساده ارائه می دهد که می توانید از آن برای ایجاد، پر کردن و جستجو در پایگاه های داده Redis استفاده کنید. می توانید برای یک حساب کاربری رایگان در Upstash ثبت نام کنید و دستورالعمل های نحوه نصب Upstash JavaScript SDK را دنبال کنید.

Langchain پلتفرمی است که به شما امکان می‌دهد مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را با تأخیر کم و توان عملیاتی بالا هماهنگ کنید. LLM ها شبکه های عصبی عمیقی هستند که می توانند متن زبان طبیعی را بر اساس یک دستور داده شده تولید کنند. Langchain یک API ساده ارائه می دهد که می توانید از آن برای دسترسی به LLM های مختلف مانند GPT-3 OpenAI یا Vicuna13b Replicate استفاده کنید. می‌توانید برای یک حساب رایگان در Langchain ثبت‌نام کنید و دستورالعمل‌های نحوه نصب Langchain JavaScript SDK را دنبال کنید.

برای استفاده از Upstash و Langchain برای مهارت‌های مکالمه همراه خود، باید فایل upstash.js را در پوشه companion-app/src/lib ویرایش کنید. این فایل حاوی کدهایی است که ارتباط بین Upstash، Langchain و برنامه شما را مدیریت می کند. شما باید مکان‌ها را با URL و رمز Upstash خود و همچنین کلید Langchain API خود جایگزین کنید. می‌توانید این مقادیر را در داشبوردهای Upstash و Langchain خود پیدا کنید.

برای بهبود عملکرد و عملکرد مکالمه همراه خود، می‌توانید این عملکردها را تغییر دهید یا موارد جدیدی را به دلخواه اضافه کنید.

سوالات متداول

مزایای ایجاد یک همراه هوش مصنوعی با حافظه چیست؟

می‌توانید با یک هوش مصنوعی گپ دوستانه‌ای داشته باشید که مکالمات قبلی شما را به یاد می‌آورد، ترجیحات و علایق شما را می‌شناسد، و می‌تواند با روحیه و سبک شما سازگار شود.
می‌توانید شخصیت، لحن، سبک و رفتار همراه خود را بر اساس اولویت‌ها و اهداف خود شکل دهید.
شما می‌توانید از هر دستگاهی به همراه خود دسترسی داشته باشید و در هر زمان با آنها ارتباط برقرار کنید.

چالش‌های ایجاد یک همراه هوش مصنوعی با حافظه من چیست؟

برای راه‌اندازی پروژه باید برخی از وابستگی‌ها را نصب کنید، برای برخی از حساب‌ها ثبت‌نام کنید و برخی تنظیمات را پیکربندی کنید. باید برخی از فایل‌ها را ویرایش کنید و کدی بنویسید تا شخصیت و سابقه همراه خود را سفارشی کنید.
شما باید برنامه خود را روی پلتفرمی مستقر کنید که بتواند کانتینرهای Docker را با تأخیر کم و عملکرد بالا اجرا کند.

چگونه می توانم همراه هوش مصنوعی خود را ایمن تر و اخلاقی تر کنم؟

از رمزگذاری، احراز هویت یا تکنیک‌های دیگر برای محافظت از داده‌ها و حریم خصوصی خود در برابر دسترسی غیرمجاز یا سوء استفاده استفاده کنید.
از تعدیل، فیلتر کردن یا تکنیک‌های دیگر برای جلوگیری یا حذف محتوای مضر یا نامناسب از مکالمات خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله، ما به شما نشان دادیم که چگونه با استفاده از یک پشته سبک بر اساس پروژه برنامه همراه در GitHub، یک همراه هوش مصنوعی خود را با حافظه ایجاد و میزبانی کنید. شما یاد گرفته‌اید که چگونه شخصیت و تاریخچه همراه خود را سفارشی کنید، چگونه از طریق پیامک از همراه خود در وب یا متن میزبانی کنید، و چگونه حافظه و مهارت‌های مکالمه همراه خود را بهبود ببخشید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا بازخوردی دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×