» هوش مصنوعی » هر آنچه باید درباره Adobe Firefly بدانید
هوش مصنوعی

هر آنچه باید درباره Adobe Firefly بدانید

دی 11, 1348 1088

Adobe Firefly یک ابزار هوش مصنوعی مولد جدید است که به متخصصان خلاق کمک می کند تا به سرعت به تولید تصاویر و جلوه های متنی با کیفیت بالا کمک کند. Adobe Sensei، پلتفرم هوش مصنوعی ادوبی، Firefly را تقویت می‌کند که بر روی مجموعه داده عظیمی از تصاویر و متن آموزش داده شده است. این کار به Firefly امکان می‌دهد مطالب واقعی و منحصربه‌فرد را تولید کند که با نیازهای فردی کاربر مطابقت دارد.

Adobe Firefly چیست

Adobe Firefly یک سیستم سریع ساده ارائه می دهد که در آن شما به سادگی کلمات یا توضیحات را می نویسید و سیستم بسته به ورودی شما، گرافیک تولید می کند. از آنجایی که Adobe Firefly هنوز در مرحله بتا است، عکس‌ها در حال حاضر فقط برای استفاده شخصی قابل استفاده هستند.

بر خلاف مدل‌های قبلی هوش مصنوعی، به Discord یا هیچ تخصص در شبکه‌های ارتباطی اجتماعی یا اجتماعی نیاز ندارید. برای لذت بردن از بتای Adobe Firefly، فقط باید وارد شوید یا برای Adobe بپیوندید.

نکته مهم، Adobe Firefly مجموعه‌ای از مدل‌های هوش مصنوعی مولد است که برای کار با ابزارهای Creative Cloud Adobe طراحی شده است.

آیا Firefly Adobe اولین هوش مصنوعی است

نه، اگر مدتی است که از محصولات Adobe استفاده می‌کنید، احتمالاً نام Sensei را شنیده‌اید. این مدل هوش مصنوعی Adobe است و در سال‌های اخیر در Photoshop و دیگر نرم‌افزارهای Adobe برای بهبود بهره‌وری و حذف برخی از کارهای پیچیده‌تر یا تکراری‌تر مرتبط با هنر دیجیتال، ویدیو و ویرایش عکس گنجانده شده است.

در سال‌های اخیر، برای مثال، ابزار Select Subject در فتوشاپ، ترکیب عکس را بسیار آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر کرده است. در حال حاضر، مستقل از Firefly عمل می کند و نشان می دهد که هوش مصنوعی برای مدت طولانی فرآیندهای خلاقانه را ساده تر می کند. Adobe اخیراً Generative Fill در فتوشاپ بتا را با قابلیت Firefly ارائه کرده است.

ویژگی های Adobe Firefly

  • همکاری: Adobe Firefly چندین هنرمند را قادر می‌سازد تا روی یک تصویر به طور همزمان کار کنند و امکان همکاری در زمان واقعی و بهبود فرآیند مشارکت در ابزارهایی مانند فتوشاپ را فراهم می‌کند.
  • ویرایش‌های بی‌درنگ: Firefly به شما امکان می‌دهد تغییرات فوری در آثار هنری یا طرح‌های خود ایجاد کنید، که امکان تکرار سریع‌تر و چرخه‌های بازخورد را فراهم می‌کند.
  • اشتراک‌گذاری بازخورد: Firefly اشتراک‌گذاری بازخورد را برای همکاران آسان می‌کند و پیشنهاد و پذیرش نظرات و تغییرات را آسان‌تر می‌کند.
  • اشتراک‌گذاری طرح: با Firefly، می‌توانید نقاشی‌ها را در زمان واقعی مبادله کنید و امکان اشتراک‌گذاری سریع و کارآمد ایده‌ها و افکار را فراهم کنید.
  • ادغام با Creative Cloud: Firefly به آرامی با سایر محصولات Adobe Creative Cloud ارتباط برقرار می‌کند و امکان تجربه یکپارچه را در چندین حوزه طراحی مانند تصاویر، عکس‌ها، فیلم‌ها و طراحی وب فراهم می‌کند.
  • فرآیند خلاقانه ساده: Firefly با پیوند دادن همه چیز تحت یک برنامه Creative Cloud، به ساده‌سازی فرآیند خلاقانه کمک می‌کند و آن را برای کاربران مؤثرتر و راحت‌تر می‌کند.

Adobe Firefly Generative Fill توضیح داده شد

با ادغام Adobe Firefly در فتوشاپ، ویژگی‌های حیاتی بیشتری با هدف سرعت بخشیدن به تولید و ساده‌تر کردن زندگی معرفی می‌شوند که یکی از آنها Generative Fill است.

این به سادگی به شما امکان می‌دهد از یک براش معمولی برای حذف بخش‌هایی از پس‌زمینه تصویر استفاده کنید و سپس با استفاده از اعلان‌های متنی، پس‌زمینه جدیدی را نقاشی کنید یا در آن رندر کنید. فتوشاپ قبلاً عملکردی مانند این در Content Aware دارد، اما این در سطح بعدی است.

شما نه تنها می‌توانید تمام یا بخش‌هایی از یک پس‌زمینه را تغییر دهید، بلکه می‌توانید لایه‌بندی کنید و عناصر کوچک مانند کاراکترهای اضافی یا اصلاح سایه‌ها و نور را نیز اضافه کنید. بسیاری از نقاشان ممکن است فقط از این به عنوان ابزاری برای تنظیم نور در یک صحنه و تغییر فضای یک نقاشی استفاده کنند، که متعاقباً با دست تمام می شود.

سایر ابزارهای فتوشاپ با قابلیت Firefly شامل ابزار “بسط” است که به شما امکان می دهد پرتره یا جنبه ای از یک نقاشی یا عکس را به یک منظره کامل تبدیل کنید.

آیا Adobe Firefly اخلاقی است

این مفهوم است. چیزی که Adobe Firefly را از دیگر تولیدکنندگان هنر هوش مصنوعی مانند Midjourney متمایز می کند، امکان انصراف از استفاده از کار شما به عنوان بخشی از مجموعه داده برای آموزش هوش مصنوعی است. ممکن است به هر کاری که با استفاده از Adobe Firefly ایجاد شده است، یک تگ «آموزش نکنید» اضافه شود. البته، شما باید انصراف دهید و شرکت نکنید، که ممکن است برای برخی مشکل ساز باشد.

Adobe Firefly

مدل Adobe Firefly که من استفاده می‌کردم، در مورد عکس‌های Adobe Stock، که دارای مجوز عمومی و عکس‌های محتوای عمومی هستند که استفاده از آنها رایگان است، آموزش دیده است.

بحث‌های مداومی در مورد اینکه آیا تولیدکنندگان هوش مصنوعی باید در مورد هر هنر یا عکسی بدون مجوز قبلی هنرمندان آموزش ببینند وجود دارد. اما، در حال حاضر، می‌دانم که نسخه بتا Adobe Firefly که من استفاده می‌کردم، آثار هنری یا عکس‌های کاربران Creative Cloud را ربوده است.

همچنین شایان ذکر است که Adobe با Content Authenticity Initiative (CAI) برای توسعه Firefly، با هدف اطمینان از داشتن AI و برنامه‌های کاربردی آن همکاری کرد. همکاری با هوش مصنوعی Google، Bard، نقاط را به هم متصل می کند و منشأ عکس های استفاده شده در Firefly را تایید می کند. در تئوری، بارد و فایرفلای مشخص خواهند کرد که آیا تصاویر توسط یک شخص ساخته شده است، توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا توسط هوش مصنوعی ویرایش شده است.

ابتکار اصالت مواد یک تلاش مشترک برای مبارزه با اطلاعات نادرست و سوء استفاده، و همچنین سرقت و اصالت مواد دیجیتال است. آنها همچنین در خط مقدم بحث در مورد اعتبار محتوای دیجیتال هستند. CAI ابزارهای رایگان را در اختیار همه قرار می دهد و از طریق C2PA با سایر سازمان های فناوری بزرگ همکاری می کند تا مجموعه استانداردی از دستورالعمل ها را ایجاد کند.

آیا Adobe Firefly رایگان است

Adobe Firefly اکنون برای استفاده رایگان است، اما هنوز در مرحله آزمایش بتا است. شما می‌توانید برای نحوه استفاده از Adobe Firefly بتا – متن به تصویر رایگان

می توانید به راحتی متن سه بعدی بسازید

Adobe Firefly دارای چندین هدف جذاب برای تولید متن و فونت است، علاوه بر این که در تولید تصاویر واقعی و متمایز برای الهام بخشیدن یا به کارگیری در پروژه های شما عالی است. آزمودن تنظیمات جلوه‌های نوشتاری در Adobe Firefly بسیار ارزشمند است زیرا می‌توانید به راحتی به نتایج خارق‌العاده‌ای برسید.

من گرافیست‌هایی را دیده‌ام که علاقه‌مند به تایپوگرافی هستند که واقعاً مشتاق این ویژگی هستند و به کجا می‌رود. برخی از طراحان ممکن است از عدم یادگیری نرم افزارهای سه بعدی اضافی برای تولید جلوه های متنی سه بعدی برای چاپ یا انیمیشن سود ببرند.

Adobe Firefly

ایجاد تصاویر برداری، براش ها و متن

در حال حاضر، قابلیت‌های کلیدی Adobe Firefly شامل تولید تصویر، تولید متن خلاقانه، و اصلاح مبتنی بر برداری از طریق آپلود فایل‌های SVG خودتان است (دوباره، می‌توانید برای ایمن کردن کار خود، برچسب «انصراف را انتخاب کنید).

بردارها، براش‌ها و بافت‌های سفارشی شده از چند کلمه یا حتی یک نقاشی در حال کار هستند. ایده این است که این مورد را در نسل‌های آینده Adobe Firefly، به همراه گزینه‌ای برای تغییر آنچه ایجاد می‌کنید با ابزارهایی که قبلاً می‌شناسید و دوست دارید، بگنجانید.

ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید با تکامل Adobe Firefly ارائه خواهند شد. برخی از ویژگی‌ها، مانند وارد کردن عکس‌های خود، هنوز در دسترس نیستند، زیرا در دیگر تولیدکنندگان هنر هوش مصنوعی وجود دارند. برای من، این یک جنبه مهم از پیشرفت موتور در ارائه تصاویر جدید و تازه برای کشف در هنر دیجیتال خواهد بود.

صادر کردن عکس ها و بافت ها به سایر برنامه های Adobe

هنرمندان ممکن است بدون زحمت تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی را در فرآیندهای موجود خود بگنجانند و خروجی خلاقانه و بهره وری خود را بهبود بخشند، این به لطف ارتباط یکپارچه آن با سایر ابزارهای Adobe Creative Cloud مانند Photoshop است.

ویرایش ویدیوی مبتنی بر متن در راه است

Adobe Firefly آماده مقابله و تولید ویرایش ویدیو است. Adobe قصد دارد ابزارهایی را ایجاد کند که به شما امکان می‌دهد حالت، محیط یا رنگ را در ویدیوهای ضبط شده خود تغییر دهید. می‌توانید آب و هوا و لحن، و همچنین تراکم باران، مه و برف را تغییر دهید.

امکان مشخص کردن آنچه می‌خواهید و تغییر فوری پارامترها برای مطابقت با ویرایش ویدیوی مبتنی بر متن با Adobe Firefly، انقلابی خواهد بود.

Adobe قبلاً عملکرد ویرایش ویدیو را در نسخه تلفن همراه Adobe Premiere Rush اصلاح و ساده کرده است، بنابراین جالب است که ببینید چگونه این ابزارها ممکن است در Adobe Firefly کاوش شوند.

Adobe Firefly نوع جدیدی از هوش مصنوعی مولد است که برای حرفه ای ها و خلاقانی طراحی شده است که نیاز به سرعت بخشیدن به گردش کار بدون جایگزینی کامل فرآیند هنری دارند.

همچنین بخوانید: ابزارهای قدرتمند هوش مصنوعی مولد در فتوشاپ بتا

این مقاله برای کمک به یادگیری Adobe Firefly است. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×