» هوش مصنوعی » نحوه ایجاد و ویرایش تصاویر با DragGAN
هوش مصنوعی

نحوه ایجاد و ویرایش تصاویر با DragGAN

دی 11, 1348 1072

تصاویر برای جلب توجه، انتقال ایده‌ها و افزایش جذابیت بصری در دنیای توسعه محتوای دیجیتال ضروری هستند. ایجاد و دستکاری عکس‌ها در نتیجه پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی (AI)، به‌ویژه در حوزه شبکه‌های متخاصم (GAN) آسان‌تر و مؤثرتر شده است. DragGAN یکی از این روش‌های پیشرفته است که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی عکس‌ها را با یک رابط کاربرپسند کشیدن و رها کردن ایجاد و ویرایش کنند.

در این مقاله، نحوه استفاده از این ابزار شگفت‌انگیز برای آزاد کردن تخیل و تولید تصاویری خیره‌کننده را بررسی خواهیم کرد.

پیش نیازها

مطمئن شوید که یک سیستم GPU دارید و درایورهای لازم برای Nvidia، Cuda، CuDNN و سایر بسته‌های Anaconda را برای اجرای DragGAN نصب کرده‌اید. اگر از قبل همه درایورها را در جای خود دارید، می توانید به مرحله بعدی بروید.

برای نصب و پیکربندی سیستم یا سرور خود، راهنمای زیر را دنبال کنید.

نحوه راه‌اندازی یادگیری عمیق با Nvidia، CUDA، cuDNN در اوبونتو 22.04

DragGAN در Google Colab

Google Colab یک ابزار عالی است که روی نوت بوک Jupyter ساخته شده است، که عمدتاً برای تحقیق و پیکربندی هوش مصنوعی استفاده می شود. می‌توانید نحوه بازی با این ابزار را در Google Colab و بازی با تصاویر بررسی کنید.

Deaggan Editing Tool Official srcset=”https://media.cloudbooklet.com/uploads/2023/05/28170818/DeagGAN-Editing-Tool-Official.jpg 700w, https://media.cloudbooklet.com/uploads/2023/05/28170818/28170818/28170818/28170818/28170818/DeagGAN-Editing-Tool-Official.jpg 700w w” sizes=”(max-width: 700px) 100vw, 700px” title=”نحوه ایجاد و ویرایش تصاویر با Draggan”/>

DragGAN را نصب کنید

برای ایجاد محیط و نصب بسته‌های لازم، دستورالعمل‌های زیر را صادر کنید:

conda env create python=3.7 -f environment.yml
conda activate stylegan3

سپس نیازهای اضافی را نصب کنید.

pip install -r requirements.txt

برای دانلود وزن StyleGAN2 دستور زیر را اجرا کنید:

sh scripts/download_model.sh

اگر می‌خواهید سایر مدل‌های از پیش آموزش‌دیده StyleGAN را امتحان کنید، وزنه‌ها را دانلود کرده و در فهرست ./checkpoints قرار دهید.

برای راه‌اندازی رابط کاربری گرافیکی، این موارد را اجرا کنید:

python visualizer_drag_gradio.py

چگونه با استفاده از DragGAN AI عکس ها را ویرایش کنیم؟

استفاده از ابزار DragGAN AI برای تغییر عکس ها ساده است. برای به حداکثر رساندن استفاده از این ابزار مؤثر، این مراحل را دنبال کنید:

ابتدا تصویر را در colub آپلود کنید.

تصویر را آپلود کنید

تصویر مورد نظر برای اصلاح را پس از بارگیری رابط کاربری آپلود کنید. به دنبال گزینه آپلود تصویر باشید که معمولاً به طور برجسته در رابط وب سایت نشان داده می شود.

برای انتخاب تصویر از فایل های رایانه خود، روی منطقه ای که انتخاب شده است کلیک کنید.

Draggan

ویرایش تصویر

پس از آپلود تصویر، به سادگی کلیک کرده و بکشید. تعداد گام‌ها افزایش می‌یابد، و عکس مطابق دستورالعمل‌های رابط کاربری این ابزار، واکنش را تغییر می‌دهد.

مشاهده تغییرات در زمان واقعی

Draggan

الگوریتم‌های هوش مصنوعی DragGAN تصویر را تجزیه و تحلیل می‌کنند و به‌روزرسانی می‌کنند تا با استفاده از کشیدن تعداد مراحل به 8 افزایش یابد. اگر لبخند بیشتری می‌خواهید، تعداد گام‌ها را افزایش می‌دهید. تغییر شکل تصویر را در زمان واقعی مشاهده خواهید کرد که منعکس کننده تنظیماتی است که انجام می دهید.

ادامه ویرایش

خوش آمدید که بکشید، تعداد گام‌ها برای انجام ویرایش‌های بیشتر در تصویر افزایش می‌یابد، یا می‌توانید از

ذخیره تغییرات خود

هنگامی که از تصویر ویرایش شده راضی شدید، “ذخیره” یا یک گزینه مشابه ارائه شده توسط DragGAN را انتخاب کنید. این به برنامه دستور می دهد تا تصویر تغییر یافته را در دستگاه شما ذخیره کند. در صورت لزوم، با انتخاب پوشه یا فرمت فایل مقصد، مراحل ذخیره را تکمیل کنید.

ویژگی های جدید DragGAN 1.1.1

  • رفع مشکل مهمی که باعث خراب شدن برخی عکس‌ها شده بود، برطرف شد.
  • تولید تصاویر اکنون با سرعت بیشتری انجام می شود.
  • کد منبع رسمی DragGAN در دسترس قرار گرفته است.

به‌روزرسانی‌های اخیر

  • DragGAN 1.1.0b2 یک نسخه بتا جدید است که مدل‌های بیشتری و بهبود سرعت ارائه می‌دهد.
  • DragGAN اکنون ممکن است با استفاده از دستور pip install Dragan نصب شود زیرا در PyPI فهرست شده است.
  • دیگر هیچ مشکل رایج CUDA که برخی از کاربران با آن مواجه بودند وجود ندارد.
  • StyleGAN2-ada که کیفیت تصویر بهتر و پشتیبانی از انواع تصاویر بیشتر را ارائه می دهد، اکنون توسط این ابزار پشتیبانی می شود.
  • یک نسخه نمایشی آنلاین خارج از جعبه اکنون در InternGPT، یک سیستم تعاملی بصری، یکپارچه شده است.
  • با وارونگی GAN، اکنون می‌توان از تصاویر سفارشی استفاده کرد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که نتایج ممکن است به دلیل محدودیت‌های وارونگی GAN منحرف شوند. علاوه بر این، برخی از تغییرات ممکن است به دلیل نحوه اجرای این ابزار موفق نباشند.

همچنین بخوانید: همچنین ممکن است راهنمای ما در مورد ابزار ویرایش تصویر مجهز به هوش مصنوعی که ویرایش تصاویر را آسان می کند، مفید باشد

نتیجه گیری

در پایان، DragGAN یک برنامه قوی و کاربرپسند برای تولید و اصلاح تصاویر است. شما می توانید با پیروی از دستورالعمل های نصب و ایجاد محیط لازم از ویژگی های StyleGAN3 و رابط گرافیکی DragGAN بهره ببرید. این توانایی را به شما می دهد که به راحتی تصاویر را تولید و تغییر دهید، چه از یک پردازنده گرافیکی سازگار با CUDA استفاده کنید، چه از شتاب GPU در MacOS استفاده می کنید یا فقط از CPU استفاده می کنید. قابلیت‌های DragGAN را بررسی کنید تا تخیل خود را آزاد کنید و گرافیک‌های شخصی‌سازی شده و زیباشناختی ایجاد کنید.

لطفاً نظرات و بازخورد خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×