» هوش مصنوعی » نحوه استفاده از GPT-4 و ChatGPT در سرویس Azure OpenAI
هوش مصنوعی

نحوه استفاده از GPT-4 و ChatGPT در سرویس Azure OpenAI

دی 11, 1348 2064

ChatGPT و GPT-4 مدل‌های زبان بزرگی از OpenAI هستند که ممکن است برای تولید متن، ترجمه زبان‌ها، نوشتن انواع مختلف مطالب خلاقانه و ارائه پاسخ‌های مفید به سؤالات شما استفاده شوند. هر دوی آنها در سرویس Azure OpenAI موجود هستند و ادغام آنها در برنامه های شما را ساده می کند. در این مقاله، نحوه استفاده از ChatGPT در سرویس Azure OpenAI را گام به گام به شما نشان خواهم داد.

پیش نیازها

 • یک اشتراک Azure را می توان به صورت رایگان ایجاد کرد.
 • به Azure OpenAI به اشتراک Azure مورد نظر دسترسی داده شده است.
 • در حال حاضر، دسترسی به این سرویس فقط از طریق برنامه در دسترس است. می‌توانید با پر کردن فرم در https://aka.ms/oai/access برای دسترسی Azure OpenAI درخواست دهید. اگر مشکلی دارید، لطفاً یک موضوع را در این مخزن باز کنید.
 • منبع سرویس OpenAI Azure که مدل‌های gpt-35-turbo یا gpt-41 را اجرا می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد استقرار مدل، راهنمای استقرار منبع را ببینید.

سرویس OpenAI Azure چیست؟

سرویس OpenAI Azure یک API REST ارائه می‌کند که از طریق آن می‌توانید از مدل‌های زبان پیشرفته OpenAI از جمله GPT-3، Codex، Embeddings، GPT-4 و ChatGPT استفاده کنید. این مدل‌ها را می‌توان برای طیف وسیعی از وظایف، از جمله تولید محتوا، خلاصه‌سازی، جستجوی معنایی و زبان طبیعی برای ترجمه کد اعمال کرد. این سرویس از طریق REST API، Python SDK یا رابط مبتنی بر وب در استودیوی Azure OpenAI قابل دسترسی است.

چگونه به استودیوی Azure OpenAI دسترسی داشته باشیم؟

این مراحل را برای دسترسی به استودیوی Azure OpenAI و استفاده از زمین بازی Chat دنبال کنید.

 1. به وب سایت Azure OpenAI Studio در https://oai.azure.com/
 2. با اعتبارنامه هایی که برای دسترسی به منبع OpenAI خود استفاده می کنید وارد سیستم شوید. برای ورود ایمن به سیستم، جزئیات ضروری احراز هویت را ارائه دهید.
 3. اگر از شما خواسته شد، دایرکتوری مناسب مرتبط با حساب Azure خود را در مرحله ورود به سیستم انتخاب کنید.
 4. سپس، اشتراک Azure را انتخاب کنید که به منبع Azure OpenAI شما دسترسی دارد.
 5. پس از ورود موفقیت آمیز به سیستم و انتخاب دایرکتوری و اشتراک مناسب، به صفحه اصلی استودیوی Azure OpenAI هدایت خواهید شد.
 6. گزینه «زمین بازی چت» را در صفحه فرود جستجو کنید. این گزینه به شما امکان می‌دهد مدل‌های زبان را آزمایش کرده و با آن‌ها تعامل داشته باشید.
 7. برای دسترسی به زمین بازی چت، روی دکمه “زمین بازی گپ” کلیک کنید.
Chatgpt On Azure

زمین بازی گپ استودیوی Azure OpenAI

زمین بازی Azure OpenAI Studio Chat یک رابط بدون کد برای آزمایش قابلیت‌های OpenAI است. می‌توانید به سرعت ویژگی‌های مختلف را از این صفحه تکرار کرده و آزمایش کنید.

Chatgpt On Azure

نمای کلی زمین بازی گپ استودیوی Azure OpenAI

به‌طور پیش‌فرض، زمین بازی Azure OpenAI Studio Chat دارای سه پنل است: راه‌اندازی دستیار، جلسه چت و تنظیمات.

می‌توانید از نمایش پانل‌ها برای افزودن، حذف یا تنظیم مجدد این پانل‌ها استفاده کنید. اگر پانل را ببندید و باید آن را برگردانید، از Show panels برای بازیابی پانل گم شده استفاده کنید.

ویژگی راه اندازی دستیار

 • منوی کشویی «تنظیم دستیار» را در رابط زمین بازی چت پیدا کنید. این به شما امکان می‌دهد از میان یک کتابخانه از نمونه‌های پیام سیستم از پیش بارگذاری‌شده، برای ارائه دستورالعمل‌ها و زمینه به مدل، انتخاب کنید.
 • یکی از نمونه‌های پیام سیستم از قبل بارگیری شده را از منوی کشویی «تنظیم دستیار» انتخاب کنید. این مثال‌ها می‌توانند به شما در تعریف شخصیت دستیار کمک کنند، مشخص کنید چه چیزی باید و چه چیزی را نباید پاسخ دهد، و به او در مورد نحوه سبک دادن به پاسخ‌ها آموزش می‌دهد.
 • همچنین می‌توانید از تابع “افزودن چند نمونه عکس” برای ارائه مثال‌های مکالمه‌ای برای مدل استفاده کنید تا از درون متن یاد بگیرد. این مثال‌ها به مدل در درک رفتار مورد نیاز و بهبود پاسخ‌های آن بر اساس مثال‌های ارائه‌شده کمک می‌کنند.
 • هنگام تعامل با زمین بازی چت، «مشاهده کد» را انتخاب کنید تا نمونه‌های کد را در Python، curl، و JSON ببینید. این نمونه کدها به طور خودکار بر اساس جلسه چت فعلی و تنظیمات برگزیده شما تولید می شوند. می‌توانید هنگام ایجاد برنامه‌های کاربردی خود به این نمونه‌های کد مراجعه کنید تا همان عملکرد را در خارج از محیط زمین بازی انجام دهید.
 • با استفاده از گزینه‌های تنظیمات دستیار، می‌توانید رفتار و شخصیت دستیار را تعریف کنید، پاسخ‌های آن را بهبود ببخشید و خروجی آن را برای برآورده کردن نیازهای فردی خود تنظیم کنید. زمین بازی Chat به شما امکان می دهد برای ادغام مدل های زبان OpenAI در برنامه های خود، آزمایش، آزمایش، و بینش دریافت کنید.

جلسه گپ

ارسال متن: متن دلخواه خود را در کادر متن ورودی تایپ کنید و دکمه «ارسال» را فشار دهید. این متن را به API تکمیل می‌کند و مدل بر اساس ورودی پاسخ می‌دهد. سپس واکنش مدل در فیلد متن نمایش داده می‌شود و امکان گفتگوی رفت و برگشت را فراهم می‌کند.

پاک کردن سابقه گپ: روی دکمه «پاک کردن گپ» کلیک کنید تا تاریخچه مکالمه فعلی پاک شود و دوباره شروع شود. این اقدام همه پیام‌های چت قبلی را از کادر متن حذف می‌کند و یک صفحه خالی برای مکالمات جدید باقی می‌گذارد.

تنظیمات اضافی

تنظیم توضیحات پیش‌فرض
نام استقرار نام استقرار که حاوی ChatGPT یا GPT-> تصادفی بودن خروجی مدل را کنترل می کند. دماهای بالاتر پاسخ‌های خلاقانه‌تر و غیرمنتظره‌تری ایجاد می‌کند، در حالی که دماهای پایین‌تر پاسخ‌های واقعی‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر را تولید می‌کنند. 0.5
Top P احتمال انتخاب مدل‌های به احتمال زیاد top-p را کنترل می‌کند. مقادیر بالاتر، پاسخ‌های خلاقانه‌تر و غیرمنتظره‌تری ایجاد می‌کنند، در حالی که مقادیر پایین‌تر، پاسخ‌های واقعی‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر را تولید می‌کنند. 0.9
حداکثر نشانه‌ها حداکثر تعداد نشانه‌هایی که مدل می‌تواند تولید کند. class body می‌تواند ایجاد کند. tion”>تنظیمات

چگونه از زمین بازی Azure ChatGPT استفاده کنیم؟

دستورالعمل های گام به گام برای استفاده از GPT-4 و ChatGPT در سرویس Azure OpenAI.

مرحله 1: نماینده خدمات مشتری Xbox را از لیست کشویی راه اندازی دستیار انتخاب کنید.

مرحله ۲: وقتی از شما پرسیده شد که آیا می‌خواهید پیام سیستم را به‌روزرسانی کنید، ادامه را انتخاب کنید.

مرحله 3: در صفحه جلسه چت، “من علاقه مند به خرید یک Xbox جدید هستم” را تایپ کنید و Send را فشار دهید.

مرحله ۴: چیزی شبیه این دریافت خواهید کرد:

Chatgpt On Azure

مرحله 5: یک سوال بعدی اضافه کنید، مانند “کدام مدل ها از 4K پشتیبانی می کنند؟”

Chatgpt On Azure

مرحله ۶: اکنون که یک مکالمه اولیه دارید، کد View را از تنظیمات دستیار انتخاب کنید تا کدی را که در پشت کل مکالمه تا کنون پخش شده است مشاهده کنید:

#توجه: پشتیبانی از کتابخانه openai-python برای Azure OpenAI در پیش نمایش است.
واردات سیستم عامل
واردات openai
openai.api_type = "لاجوردی"
openai.api_base = "https://docs-test-001.openai.azure.com/"
openai.api_version = "15-05-2023"
openai.api_key = os.getenv("OPENAI_API_KEY")

answer = openai.ChatCompletion.create(
 engine="gpt-35-turbo"، # این مقدار را با نامی که هنگام استقرار مدل مرتبط انتخاب کردید، جایگزین کنید.
 پیام ها =[
 {
  "نقش": "سیستم"،
  "content": "شما یک نماینده پشتیبانی مشتری Xbox هستید که هدف اصلی آن کمک به کاربران با مشکلاتی است که با دستگاه های Xbox خود با آن مواجه می شوند. شما دوستانه و مختصر هستید. شما فقط به سوالات واقعی پاسخ می دهید و پاسخ هایی را ارائه نمی دهید که مربوط به Xbox نیست."
 }،
 {
  "نقش": "کاربر"،
  "content": "PS5 چقدر است؟"
 }،
 {
  "نقش": "دستیار"،
  "content": "عذرخواهی می کنم، اما اطلاعاتی در مورد قیمت سایر دستگاه های بازی مانند PS5 ندارم. تمرکز اصلی من کمک به مشکلات مربوط به دستگاه های Xbox است. آیا مشکل خاصی با دستگاه Xbox خود دارید که بتوانم در مورد آن کمک کنم؟"
 }
 ]،
 دما=0
 max_tokens=350،
 top_p=0.95،
 frequency_penalty=0،
 present_penalty=0،
 stop=هیچکدام)

ساختار درخواست

توکن های ویژه مورد استفاده در ChatGPT در Azure

 • |im_start|>: این نشانه شروع پیام ورودی را نشان می‌دهد.
 • : این نشانه پایان پیام ورودی را نشان می‌دهد.
 • |as_start|>: این نشانه شروع پاسخ دستیار را نشان می‌دهد.
 • : این نشانه پایان پاسخ دستیار را نشان می‌دهد.

توکن‌های |im_start|> و |im_end|> به ترتیب شروع و پایان پیام سیستم را نشان می‌دهند. نشانه‌های |as_start|> و |as_end|> به ترتیب شروع و پایان پاسخ دستیار را نشان می‌دهند.

ChatGPT می‌تواند درک کند که پیام سیستم یک پیام خوش‌آمدگویی است و کاربر می‌خواهد با استفاده از این نشانه‌ها درباره ChatGPT اطلاعات بیشتری کسب کند. این ChatGPT را قادر می‌سازد تا پاسخی با صدای طبیعی‌تر ارائه دهد که متناسب با نیازهای فردی کاربر است.

همچنین می‌توانید این نشانه‌ها را در پنجره جلسه چت با استفاده از دکمه تغییر حالت دستوری نمایش خام نمایش دهید. این می‌تواند برای عیب‌یابی یا درک نحوه برخورد ChatGPT با درخواست‌ها مفید باشد.

همچنین بخوانید: برای یک نمای کلی جامع تر DataStax به راهنمای ما مراجعه کنید نتیجه گیری

در نهایت، ChatGPT در سرویس Azure OpenAI ابزارهای عالی برای پردازش زبان طبیعی و هوش مصنوعی مکالمه است. توسعه دهندگان به دلیل رابط کاربر پسند و مستندات گسترده می توانند به سادگی این مدل ها را در برنامه های خود ادغام کنند. همانطور که درک زبان و توانایی های تولید بهبود می یابد، این خدمات به ابزارهای ارزشمندی برای ایجاد تعاملات مکالمه ای هوشمند و جذاب تبدیل می شوند. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×