» هوش مصنوعی » نحوه استفاده از ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2
هوش مصنوعی

نحوه استفاده از ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2

دی 11, 1348 1050

Midjourney V5.2 اخیراً یک ویژگی جدید Zoom Out اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد میدان دید تصاویر تولید شده خود را گسترش دهند. استفاده از ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2 آسان است و با کلیک بر روی دکمه «کوچک کردن» در زیر تصویر تولید شده قابل دسترسی است. کاربران می توانند از بین دو سطح بزرگنمایی 1.5 برابر و 2 برابر انتخاب کنند. سپس هوش مصنوعی تصویر جدیدی ایجاد می‌کند که عریض‌تر از تصویر اصلی است و فضای خالی را با محتوای جدید پر می‌کند.

به روز رسانی Midjourney v5.2

جدیدترین نسخه Midjourney v5.2 نام دارد و پیشرفته ترین نسخه برنامه هوش مصنوعی مولد ایجاد شده توسط Midjourney, Inc است. این برنامه توسط آزمایشگاه تحقیقاتی Midjourney در سانفرانسیسکو میزبانی می شود. مانند سایر مولدهای هوش مصنوعی موجود در بازار، Midjourney نسخه 5.2 همچنان از اعلان‌های مشابه DALL-E 2 یا Stable Diffusion برای تولید تصاویر بر اساس توضیحات زبان طبیعی استفاده می‌کند.

این آخرین نسخه در ژوئن 2023 منتشر شد و در سرورهای آنها در دسترس کاربران است. برای دسترسی به آن، کاربران به سادگی می‌توانند «پارامتر v5.2» را به انتهای پیام‌های خود اضافه کنند یا آخرین نسخه را در تنظیمات سرور انتخاب کنند.

علاوه بر ویژگی جدید Zoom Out، که به کاربران امکان می دهد میدان دید را در تصاویر تولید شده گسترش دهند، به روز رسانی v5.2 بهبودهایی در وضوح، رنگ، کنتراست و ترکیب بندی به ارمغان می آورد. هوش مصنوعی Midjourney به یادگیری و اصلاح قابلیت‌های تولید تصویر خود ادامه می‌دهد و در نتیجه تصاویری با کیفیت بهتر تولید می‌کند.

Midjourney کوچک کردن تصویر با استفاده از Prompt

بزرگترین به روز رسانی ویژگی در Midjourney، درخواست جدید Zoom Out است. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا از هوش مصنوعی بخواهند روی یک تصویر آپلود شده یا ایجاد شده «کوچک‌نمایی» کند و زمینه اضافی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را فراهم کند.

Midjourney یک دکمه Zoom Out در زیر تصاویر ایجاد شده اضافه کرده است که به کاربران دو گزینه می دهد: “کوچک نمایی 1.5x” یا “zoom out 2x”. کاربران می توانند انتخاب کنند که چه میزان پوشش بیشتری را می خواهند که هوش مصنوعی ایجاد کند. علاوه بر این، Midjourney گزینه “Make Square” را در نظر گرفته است که از همان فناوری سریع برای تبدیل تصاویر غیر مربعی به تصاویر مربعی استفاده می کند. این ویژگی به ویژه برای کسانی که می خواهند به تصاویر خود ظاهری شبیه به اینستاگرام بدهند، جذاب خواهد بود.

بزرگنمایی ویدیو

ابزارهای دیگری در زمینه هوش مصنوعی مولد مانند ابزار Adobe Firefly’s Generative Fill وجود دارد که ویژگی‌های مشابهی را ارائه می‌دهد. با این حال، محبوبیت Midjourney در میان کاربرانی که در حال آزمایش با هوش مصنوعی هستند، ویژگی جدید Zoom Out را بسیار قابل توجه می کند. احتمالات جالبی را می‌گشاید و نظریه‌هایی را در مورد توسعه آینده هوش مصنوعی برای ویدیو در پلتفرم Midjourney ایجاد می‌کند.

از آنجایی که Midjourney به نوآوری و بهبود قابلیت‌های تولید تصویر خود ادامه می‌دهد، منطقی است که گسترش بالقوه در تولید ویدیو را در نظر بگیریم. اگرچه این در حال حاضر یک ایده تئوری است، پیشرفت‌های هوش مصنوعی مولد که در تولید تصویر Midjourney دیده می‌شود، می‌تواند به طور بالقوه منجر به پیشرفت‌های مشابه در تولید ویدیو شود. این یک چشم انداز هیجان انگیز برای کسانی است که به تقاطع هوش مصنوعی و ایجاد ویدیو علاقه مند هستند.

چگونه از ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2 استفاده کنیم؟

استفاده از ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2 بسیار ساده است. Midjourney’s Discord نسخه V5.2 را به‌روزرسانی نسخه پیش‌فرض برای حداکثر تست و دید قرار داده است. این بدان معناست که دسترسی به ویژگی کوچکنمایی Midjourney V5.2 ساده است. اما واقعاً چگونه از آن استفاده می کنید؟

Midjourney V5.2 Zoom Out

برای استفاده از Midjourney V5.2 از ویژگی‌های ساده

 • دسترسی به Midjourney: از پلتفرم Midjourney دیدن کنید یا به سرور Discord آنها بپیوندید، جایی که به‌روزرسانی V5.2 به طور پیش‌فرض فعال است.
 • ایجاد تصویر: از هوش مصنوعی برای ایجاد تصویر بر اساس یک درخواست یا آپلود تصویر خود استفاده کنید.
 • دکمه Zoom Out را پیدا کنید: پس از ایجاد تصویر، دکمه Zoom Out را در زیر آن خواهید یافت.
 • انتخاب سطح بزرگنمایی: روی دکمه Zoom Out کلیک کنید، و با سه گزینه روبرو خواهید شد: “کوچک نمایی 1.5x” یا “کوچک نمایی 2x و بزرگ نمایی سفارشی” سطح بزرگنمایی مورد نظر را برای گسترش میدان دید و ایجاد زمینه اضافی در اطراف تصویر انتخاب کنید.
 • اختیاری: مربع بسازید: اگر می خواهید یک تصویر غیر مربعی را به مربع تبدیل کنید، می توانید گزینه “Make Square” را نیز پیدا کنید. این از همان فناوری سریع برای تبدیل تصویر به فرمت مربع استفاده می کند.
 • اعلام خود را با بزرگنمایی سفارشی تغییر دهید

  با ویژگی زوم سفارشی، می‌توانید درخواست را قبل از گسترش تصویر خود تغییر دهید و کنترل دقیق‌تری بر نتیجه نهایی در اختیار شما قرار دهد. برای مثال، اگر اعلان را به «یک عکس قاب‌دار روی دیوار،» تغییر دهید، می‌توانید انتظار نتیجه‌ای را داشته باشید که با توضیحات اصلاح‌شده شما همسو باشد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد فرآیند تولید را تنظیم کنید و به نتیجه تصویر دلخواه برسید.

  Custom Zoom

  همچنین بخوانید:

  نتیجه گیری

  ویژگی کوچکنمایی midjourney V5.2 یک ویژگی قدرتمند است که می توان از آن برای ایجاد تصاویر خیره کننده و با جزئیات استفاده کرد. با گسترش میدان دید، ویژگی Zoom Out به شما امکان می‌دهد تا زمینه بیشتری را در اطراف یک تصویر ببینید، تصاویر دقیق‌تری ایجاد کنید، یا تصاویری را که برش داده شده‌اند یا به‌طور دیگری قطع شده‌اند، اصلاح کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سؤالی دارید، لطفاً نظر خود را در زیر بنویسید.

  به این نوشته امتیاز بدهید!

  افراد نیوز

  افراد نیوز

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×