» هوش مصنوعی » معرفی مترجم کد برای همه کاربران ChatGPT Plus
هوش مصنوعی

معرفی مترجم کد برای همه کاربران ChatGPT Plus

دی 11, 1348 40106

افزونه مفسر کد برای مدل زبان ChatGPT OpenAI برای توسعه دهندگانی که می خواهند برنامه های پایتون را در رابط ChatGPT کدنویسی و اجرا کنند منتشر شده است. همچنین می‌توان از آن برای انجام کارهای مختلفی از جمله تجزیه و تحلیل داده، پردازش تصویر، ویرایش کد و موارد دیگر از جمله دسترسی به فایل‌هایی که در ChatGPT آپلود شده‌اند استفاده کرد.

این افزونه در حال حاضر برای همه مشترکین ChatGPT Plus در دسترس است. در این مقاله، استفاده از Code Interpreter را بررسی کرده و مراحل استفاده از آن را بررسی خواهیم کرد.

مترجم کد ChatGPT چیست؟

OpenAI یک افزونه داخلی برای توسعه دهندگان پایتون ساخت تا کدها را بنویسند و برنامه ها را در رابط ChatGPT اجرا کنند. این افزونه دارای حافظه و جعبه ابزار بزرگی است که توسعه دهندگان می توانند به راحتی با یک فایل 100 مگابایتی کار کنند. کاربران همچنین می توانند به قابلیت های داخلی زیر دسترسی داشته باشند:

  • نمودارها
  • نقشه ها
  • تجسم داده ها و گرافیک
  • لیست های پخش موسیقی را تجزیه و تحلیل کنید
  • فایل های HTML تعاملی ایجاد کنید
  • پاک کردن مجموعه داده ها
  • استخراج پالت های رنگی از تصاویر

مفسر کد ChatGPT را فعال کنید

برای آشنایی با نحوه استفاده از آن می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

برای دسترسی به پلتفرم ChatGPT برای یکی ثبت نام کنید. شما باید عضو ChatGPT Plus باشید، بنابراین برای طرح پلاس مشترک شوید.

ورود به OpenAI

Code Interpreter

به پلتفرم OpenAI وارد شوید و منوی سه نقطه‌ای را که در کنار نام ورود به سیستم خود قرار دارد انتخاب کنید.Search.

تنظیمات OpenAI

Code Interpreter

به منوی ویژگی‌های بتا بروید و گزینه «Plugins» را فعال کنید. اگر می‌خواهید ChatGPT بتواند به اینترنت نیز دسترسی داشته باشد، مرور وب را فعال کنید.

تغییر نوع مدل GPT

Code Interpreter

نوع مدل را به GPT-4 تغییر دهید و Code Interpreter را انتخاب کنید.

اکنون افزونه ChatGPT خود را در پلتفرم OpenAI خود فعال کرده اید.

با راه‌اندازی این افزونه، نگرانی‌هایی را نیز در رابطه با حریم خصوصی و مسائل حقوقی که OpenAI باید به آنها رسیدگی و حل کند، ایجاد کرده است. اجرای کد و آپلود فایل‌ها از طریق Code Interpreter یا دیگر افزونه‌های ChatGPT شامل اطلاعات حساسی است که برای OpenAI برای اطمینان از حفاظت از داده‌ها و رسیدگی به هرگونه مشکل حق نسخه‌برداری ضروری است.

اگر به این نگرانی‌ها به اندازه کافی رسیدگی نشود، کاربرانی که برای حفظ حریم خصوصی ارزش قائل هستند و به دنبال محتوای باکیفیت هوش مصنوعی مولد هستند، ممکن است به دنبال گزینه‌های ربات چت جایگزینی باشند که از چت‌ربات‌های پیشرو هوش مصنوعی فعلی بهتر است.

همچنین بخوانید:

نتیجه گیری

راه اندازی اخیر افزونه Code Interpreter توسط OpenAI یک پیشرفت بزرگ در زمینه برنامه نویسی است. مفسر کد به برنامه نویسان اجازه می دهد تا کد پایتون را در رابط ChatGPT بدون زحمت اجرا کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×