breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter راهنمای گام به گام برای فعال کردن و استفاده از افزونه‌های ChatGPT
هوش مصنوعی

راهنمای گام به گام برای فعال کردن و استفاده از افزونه‌های ChatGPT

دی 11, 1348 008

افزونه‌های ChatGPT یک رویکرد عالی برای بهبود عملکرد ChatGPT هستند. آنها می توانند برای به دست آوردن داده ها، انجام محاسبات یا دسترسی به خدمات شخص ثالث استفاده شوند. این پست نحوه فعال کردن و استفاده از افزونه‌های ChatGPT را نشان می‌دهد.

افزونه های ChatGPT

افزونه‌های ChatGPT افزونه‌های نرم‌افزاری یا افزونه‌هایی هستند که طراحی شده‌اند برای افزایش عملکرد و قابلیت های ChatGPT، که یک مدل زبانی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. ChatGPT خود یک مدل زبان بزرگ است که با استفاده از تکنیک‌های یادگیری عمیق آموزش داده شده و قادر به ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌مانند بر اساس اعلان‌های ورودی است.

افزونه‌های ChatGPT می‌توانند قابلیت‌های ChatGPT را با ارائه ویژگی‌ها یا عملکردهای اضافی که می‌توانند در برنامه‌ها یا پلتفرم‌ها ادغام شوند، گسترش دهند. این افزونه‌ها را می‌توان توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث یا OpenAI توسعه داد، و معمولاً از قابلیت‌های ChatGPT برای تولید متن بازنویسی یا بازنویسی شده، ارائه پیشنهادات یا بهبود عملکرد وظایف خاص، مانند ایجاد محتوا، ترجمه زبان، خلاصه‌سازی، استفاده می‌کنند. و بیشتر.

افزونه‌های ChatGPT را می‌توان در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از جمله ایجاد محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سئو، ربات‌های چت، دستیاران مجازی، کمک نوشتن و سایر موارد استفاده که در آن تولید متن یا بازنویسی متن مورد نیاز است، استفاده کرد. هدف این افزونه ها ارائه انعطاف پذیری، سفارشی سازی و کارایی بیشتر کاربران در استفاده از ChatGPT برای نیازهای خاص آنهاست.

توجه به این نکته مهم است که افزونه‌های ChatGPT موجودیت‌هایی مجزا از مدل اصلی ChatGPT هستند و برای استفاده نیاز به نصب و ادغام در پلتفرم‌ها یا برنامه‌های خاص دارند. هر افزونه ممکن است مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، عملکردها و تنظیمات خاص خود را داشته باشد که می‌توان آنها را بر اساس نیازهای کاربر سفارشی کرد.

دریافت اشتراک ChatGPT Plus

  • اولین و مهمترین چیزی که باید درک کنید این است که افزونه های ChatGPT فقط با عضویت در ChatGPT Plus در دسترس هستند. این سرویس در سطح جهانی در دسترس است و 20 دلار در ماه هزینه دارد.
  • برای شروع به سادگی به حساب ChatGPT معمولی خود متصل شوید و «ارتقا به پلاس» را انتخاب کنید.
  • پس از آن، “طرح ارتقا” را انتخاب کنید و خرید را تمام کنید تا در ChatGPT Plus مشترک شوید.
ChatGPT Plugins

فعال کردن افزونه ها در ویژگی های بتا

  • بعد از اینکه عضویت ChatGPT Plus را خریداری کردید، روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. سپس «تنظیمات» را انتخاب کنید.
webbrowsing 1

در منوی تنظیمات، به برگه «ویژگی‌های بتا» در نوار کناری سمت چپ بروید.

ChatGPT Plugins

پس از خرید عضویت ChatGPT Plus، روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. سپس «تنظیمات» را انتخاب کنید.

beta features 1

نحوه دسترسی به پلاگین های ChatGPT با GPT-4

با فعال بودن تنظیمات، بیایید استفاده از افزونه‌ها را با چت ربات هوش مصنوعی شروع کنیم. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ویژگی های جدید موجود در به روز رسانی ChatGPT همراه با افزونه ها.

نسخه جدید همچنین دارای قابلیت‌های جستجوی اینترنتی به‌روزرسانی شده است که می‌تواند اطلاعات به‌روزتر از آنچه در داده‌های آموزشی آن بود پیدا کند. علاوه بر این، به‌روزرسانی جدید می‌تواند به سؤالات درباره موضوعات و رویدادهای اخیر پاسخ دهد. به عنوان مثال، می تواند جدیدترین اتفاقات در زمینه هوش مصنوعی مولد در هفت روز گذشته را فهرست کند.

ChatGPT plugins

افزونه‌های اولیه ChatGPT شامل افزونه‌های Expedia، Instacart، Kayak، Klarna، OpenTable، Shopify، Slack و سایرین هستند. به عنوان مثال، افزونه OpenTable می تواند یک رستوران را برای آخر هفته توصیه کند و پیوند رزرو ارائه دهد.

Expedia: Expedia فروشگاه یک‌جای شما برای همه نیازهای سفر شما است. این افزونه ChatGPT می‌تواند هزینه‌های سفر را جستجو کند و هتل‌ها و فعالیت‌های محلی را توصیه کند.

FiscalNote: دسترسی به مجموعه‌های داده‌های بی‌درنگ و پیشرو بازار را برای داده‌ها و اطلاعات قانونی، سیاسی و نظارتی فراهم می‌کند و در دسترس قرار می‌دهد.

Instacart: اگر تا به حال با برنامه ریزی غذا و خرید مواد غذایی مشکل داشته اید. با این حال، با افزونه جدید Instacart ChatGPT، می توانید مشکلات برنامه ریزی غذای خود را به الهام و لذت سریع تبدیل کنید.

قایق کایاک: به‌دنبال پروازها، هتل‌ها و اجاره‌ای ماشین باشید. برای همه سایت‌هایی که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید، توصیه‌هایی دریافت کنید.

Klarna: قیمت‌های هزاران فروشگاه آنلاین را مقایسه کنید.

Milo: Milo یک پلاگین ChatGPT با کمک خلبان هوش مصنوعی است که برای والدین ایجاد شده است تا به آنها کمک کند تا از آشفتگی‌های خانوادگی و مسئولیت‌های روزانه خانه عبور کنند.

OpenTable: توصیه‌های رستوران و پیوند رزرو را ارائه می‌دهد.

خرید: میلیون‌ها کالا از بهترین مارک‌های جهان را پیدا کنید.

Speak: Speak، مربی زبان شما با هوش مصنوعی، به شما می‌آموزد که چگونه هر چیزی را به زبان دیگری بگویید.

Wolfram: Wolfram Alpha و Wolfram Language دسترسی به محاسبات، ریاضیات، دانش نظارتی، و داده‌های هم‌زمان را فراهم می‌کنند.

Zapier: با بیش از 5000 برنامه از جمله Google Sheets، Trello، Gmail، HubSpot و Salesforce تعامل داشته باشید.

همچنین نحوه استفاده از ویژگی مرور ChatGPT.

برای این پلاگین ها، OpenAI یک برنامه توزیع برنامه ریزی شده ایجاد کرده است که شامل لیست انتظار است. در حال حاضر افزونه‌های ChatGPT برای برخی از کشورهای منتخب محدود شده‌اند. ChatGPT همچنین افزونه های ChatGPT را برای کاربران ChatGPT Plus ارائه می دهد.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا با نحوه فعال کردن و استفاده از افزونه ChatGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×