» هوش مصنوعی » خبرنگار هوش مصنوعی گوگل: آیا Google Genesis می تواند جایگزین گزارشگران انسانی شود؟
هوش مصنوعی

خبرنگار هوش مصنوعی گوگل: آیا Google Genesis می تواند جایگزین گزارشگران انسانی شود؟

دی 11, 1348 2042

Google در حال کار بر روی Genesis است، یک ابزار انقلابی هوش مصنوعی که پتانسیل تغییر نحوه گزارش اخبار را دارد. Genesis یک مدل زبان مولد برای ایجاد اخبار از ابتدا است. این ابزار هنوز در دست توسعه است، اما قبلاً مقالاتی را تولید کرده است که با مقالاتی که توسط روزنامه نگاران انسانی نوشته شده اند متفاوت است.

در این مقاله، ابزارهای هوش مصنوعی چیست، چگونه می‌توانند به روزنامه‌نگاران کمک کنند، چالش‌ها و خطرات استفاده از آنها چیست، ابزار روزنامه‌نگار هوش مصنوعی گوگل برای روزنامه‌نگاری چیست.

Google یکی از شرکت‌های فناوری پیشرو است که در حال توسعه و کاوش ابزارهای هوش مصنوعی برای روزنامه‌نگاری است. یکی از جدیدترین محصولات آن Genesis است، یک ابزار هوش مصنوعی که می‌تواند به روزنامه‌نگاران کمک کند تا اخبار را از روی اطلاعات بنویسند.

چند نمونه از ابزارهای هوش مصنوعی برای روزنامه نگاری عبارتند از:

  • تجمع‌کننده‌های اخبار: اینها پلتفرم‌هایی هستند که اخبار را از منابع مختلف بر اساس اولویت‌ها یا الگوریتم‌های کاربر جمع‌آوری و مدیریت می‌کنند. به عنوان مثال می توان به Google News، Flipboard، Apple News و غیره اشاره کرد.
  • خبرساز: اینها پلتفرم هایی هستند که از تولید زبان طبیعی (NLG) برای ایجاد داستان های خبری از داده ها یا اطلاعات استفاده می کنند.
  • ویراستاران خبر: اینها پلتفرم هایی هستند که از درک زبان طبیعی (NLU) یا پردازش زبان طبیعی (NLP) برای بررسی دستور زبان، املا، سبک، لحن یا احساسات داستان های خبری استفاده می کنند.
  • خلاصه‌نویس‌های اخبار: اینها پلتفرم‌هایی هستند که از پردازش زبان طبیعی (NLP) یا تولید زبان طبیعی (NLG) برای ایجاد خلاصه‌های کوتاه یا سرفصل‌های اخبار استفاده می‌کنند.
  • تحلیل‌کننده‌های اخبار: اینها پلتفرم‌هایی هستند که از پردازش زبان طبیعی (NLP)، بینایی کامپیوتری (CV) یا تجزیه و تحلیل داده‌ها برای استخراج بینش، روندها، الگوها یا حقایق از داستان‌های خبری استفاده می‌کنند.
  • توزیع کنندگان اخبار: اینها پلتفرم هایی هستند که از تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی، بهینه سازی محتوا یا شخصی سازی برای ارائه داستان های خبری به مخاطبان یا پلتفرم های هدف استفاده می کنند.

ابزار جنسیس Google از تولید زبان طبیعی (NLG) برای ایجاد داستان‌های خبری از اطلاعات استفاده می‌کند. می تواند انواع مختلفی از اطلاعات مانند داده ها، حقایق، نقل قول ها، تصاویر، ویدئوها و غیره را دریافت کند و بر اساس آن اطلاعات یک خبر تولید کند. Genesis همچنین می‌تواند پیشنهادهایی برای سرفصل‌ها یا سبک‌های نوشتاری مختلف برای روزنامه‌نگاران ارائه دهد.

Google در حال توسعه Google AI Journalist است زیرا فرصتی را می بیند تا از تخصص و منابع خود در هوش مصنوعی برای حمایت از صنعت اخبار و منافع عمومی استفاده کند. گوگل معتقد است که ابزارهای هوش مصنوعی می توانند به روزنامه نگاران کمک کنند تا کار و بهره وری خود را بهبود بخشند، درست مانند اینکه ابزارهای کمکی را برای افراد در Gmail و Google Docs در دسترس قرار می دهد.

Google روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال راه حل های مجهز به هوش مصنوعی برای ناشران اخبار است.

این شرکت در تویتر که در حال همکاری با ناشران اخبار برای بررسی چگونگی کمک ابزارهای هوش مصنوعی به خبرنگاران است.

Google در بیانیه‌ای گفت: «در مشارکت با ناشران اخبار، به‌ویژه ناشران کوچک‌تر، ما در مراحل اولیه بررسی ایده‌هایی برای ارائه بالقوه ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی برای کمک به روزنامه‌نگاران در کارشان هستیم. > t.

Google Ai Journalist

می‌توانید وبلاگ ما را نیز بررسی کنید، Google Gemini: پروژه هوش مصنوعی جدید که می تواند بهتر از ChatGPT عمل کند برای راهنمایی ها و آموزش های بیشتر در مورد پروژه Google Gemini AI.

ابزارهای هوش مصنوعی می توانند به طرق مختلف به خبرنگاران کمک کنند، مانند:

صرفه‌جویی در زمان و منابع: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند کارهای تکراری یا خسته‌کننده‌ای که زمان و منابع زیادی را برای روزنامه‌نگاران مصرف می‌کنند، مانند جمع‌آوری داده‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها، تجسم داده‌ها، بررسی حقایق، نوشتن، خودکار کنند. داستان‌های ساده از منابع داده ساختاریافته مانند گزارش‌های درآمد یا امتیازات ورزشی و غیره.

افزایش کیفیت و دقت: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند کیفیت و دقت اخبار را با ارائه پیشنهاداتی برای سرفصل‌ها، سبک‌های نوشتاری، دستور زبان، املا، لحن، احساسات یا بررسی واقعیت بهبود بخشند.

افزایش بهره‌وری و خلاقیت: ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند بهره‌وری و خلاقیت روزنامه‌نگاران را با ایجاد ایده‌ها، موضوعات، زوایا یا دیدگاه‌های جدید برای داستان‌های خبری یا با ارائه اطلاعات، بینش یا منابع مرتبط افزایش دهند. برای تحقیق.

چالش ها و خطرات استفاده از Google AI Journalist

ابزارهای هوش مصنوعی همچنین چالش‌ها و خطراتی را برای روزنامه‌نگاری به همراه دارند، مانند:

از دست دادن تماس و قضاوت انسانی: ابزارهای هوش مصنوعی ممکن است نتوانند تفاوت‌های ظریف، احساسات، یا زمینه‌های داستان‌های انسانی را به تصویر بکشند، یا نتوانند قضاوت اخلاقی، انتقادی یا سرمقاله‌ای را که روزنامه‌نگاران انسانی دارند اعمال کنند.

تهدید کننده حریم خصوصی و امنیت: ابزارهای هوش مصنوعی ممکن است داده های حساس یا شخصی روزنامه نگاران یا منابع را بدون رضایت یا اطلاع آنها جمع آوری، ذخیره یا به اشتراک بگذارند یا آنها را در معرض حملات سایبری یا نظارت قرار دهند.

اخلال در کار و اقتصاد: ابزارهای هوش مصنوعی ممکن است جایگزین یا جابجایی خبرنگاران انسانی از شغل یا نقش خود شوند یا رقابت ناعادلانه یا انحصار در صنعت خبر ایجاد کنند.

مزایای پیدایش برای ناشران اخبار

  • افزایش کارایی و مقیاس‌پذیری: Genesis می‌تواند به ناشران اخبار کمک کند تا در زمان کمتر و با منابع کمتر داستان‌های خبری بیشتری تولید کنند، به‌ویژه برای موضوعات یا دامنه‌هایی که مبتنی بر داده‌ها هستند یا به گزارش ساده نیاز دارند.
  • بهبود کیفیت و تنوع: Genesis می تواند به ناشران اخبار کمک کند تا کیفیت و تنوع داستان های خبری خود را با ارائه اطلاعات، بینش یا منابع دقیق، منسجم و مرتبط برای داستان های خود یا با تولید دیدگاه ها، صداها یا روایت های مختلف برای داستان هایشان.
  • افزایش خلاقیت و نوآوری: جنسیس می‌تواند به ناشران اخبار کمک کند تا خلاقیت و نوآوری خود را با ایجاد ایده‌ها، موضوعات، زوایای جدید یا دیدگاه‌های جدید برای داستان‌های خود یا با ارائه گزینه‌های مختلف برای تیترها یا سبک‌های نوشتاری افزایش دهند. برای داستان هایشان.

نتیجه گیری

ابزارهای هوش مصنوعی در روزنامه‌نگاری رایج‌تر و قدرتمندتر می‌شوند. آنها می توانند مزایایی را برای Google AI Journalist ارائه دهند، مانند صرفه جویی در زمان و منابع، افزایش کیفیت و دقت، افزایش بهره وری و خلاقیت، و گسترش پوشش و تنوع.

اگر این مقاله را مفید می‌دانید، لطفاً نظر خود را با ما در میان بگذارید. خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
  • ×