» هوش مصنوعی » بهترین افزونه های ChatGPT برای VS Code
هوش مصنوعی

بهترین افزونه های ChatGPT برای VS Code

دی 11, 1348 1053

ChatGPT از زمانی که در دسترس عموم قرار گرفت، بازی را برای توسعه‌دهندگان تغییر داد و فرصت‌های زیادی را برای گنجاندن قابلیت‌های هوش مصنوعی در برنامه‌های مختلف فراهم کرد. دیگر اینطور نیست که ChatGPT فقط یک ربات چت هوش مصنوعی باشد. بلکه به یک برنامه نویس هوش مصنوعی شخصی تبدیل شده است.

توسعه دهندگان می توانند از قابلیت ChatGPT در ویرایشگر کد ترجیحی خود به لطف در دسترس بودن پسوندهای Visual Studio Code (VSCode) استفاده کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند کد ایجاد کنند، پاسخ‌های زبان طبیعی تولید کنند، و با استفاده از ChatGPT، امکانات جدیدی را در ویرایشگر کد VS ترجیحی خود کشف کنند.

این مقاله به شش افزونه برتر که از ChatGPT برای بهبود تجربه برنامه نویسی استفاده می کنند، نگاه می کند.

نصب ChatGPT در VS Code

مرحله 1: کد ویژوال استودیو (VSCode) را در رایانه خود راه اندازی کنید.

مرحله ۲: در سمت چپ پنجره VS Code، روی نماد «برنامه‌های افزودنی» که شبیه چهار مربع است، کلیک کنید.

مرحله 3: در کادر جستجو در بالای پنجره، “ChatGPT” را تایپ کنید.

مرحله ۴: از نتایج جستجو، پسوند «ChatGPT» را انتخاب کنید.

مرحله 5: شما به صفحه برنامه افزودنی هدایت خواهید شد. روی دکمه «نصب» کلیک کنید.

مرحله ۶: منتظر بمانید تا برنامه افزودنی نصب شود. بسته به سرعت اتصال اینترنت شما، این فرآیند ممکن است چند لحظه طول بکشد.

مرحله 7: برای فعال کردن برنامه افزودنی ChatGPT، ممکن است لازم باشد VSCode را دوباره بارگیری کنید. در صورت درخواست، روی دکمه «بارگیری مجدد» کلیک کنید یا برنامه را مجدداً راه اندازی کنید.

Install Chatgpt Extensionکار خوب! شما ChatGPT را با موفقیت در Visual Studio Code نصب کرده اید. اکنون می توانید از مزایای این افزونه قدرتمند هوش مصنوعی برای کارهای برنامه نویسی خود لذت ببرید.

6 برنامه افزودنی برتر ChatGPT برای VS Code

توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از ChatGPT، کد ایجاد کنند، پاسخ‌های زبان طبیعی تولید کنند، و امکانات جدیدی را در ویرایشگر کد VS ترجیحی خود کشف کنند.

در اینجا بهترین افزونه‌های ChatGPT برای VS Code در حال حاضر، در زیر فهرست شده‌اند.

1. ChatGPT – EasyCode

Chatgpt Easycode

Chatgpt–easycodeCallowerdeopsycode” easycode chatgpt-3.5 chatgpt-4 openai api open ai gpt-4>

اگرچه ایجاد یک حساب کاربری یا ورود به سیستم توسط برنامه‌نویس پیشنهاد شده است، افزونه ChatGPT EasyCode یک دستیار هوش مصنوعی انعطاف‌پذیر ارائه می‌کند که ممکن است بدون آن مورد استفاده قرار گیرد. کاربران می توانند از ویژگی های ChatGPT حتی بدون ایجاد حساب کاربری به دلیل انعطاف پذیری آن استفاده کنند. ChatGPT می‌تواند به انواع سؤالات برنامه‌نویسی پاسخ دهد، چه کاربران به دنبال کمک برای تک تک کدها هستند یا می‌خواهند پایگاه کد کامل را به‌طور کامل بررسی کنند.

2. CodeGPT توسط Tim Kmecl

Codegpt By Tim Kmecl

افزونه CodeGPT که توسط از مدل‌های ChatGPT-3 برای ارائه کمک هوش مصنوعی برای کارهای برنامه‌نویسی استفاده می‌کند. CodeGPT شامل ویژگی‌های مفیدی از جمله درخواست‌های داخلی و امکان ایجاد درخواست‌های سفارشی از طریق جعبه چت است، حتی اگر ممکن است به اندازه برنامه‌های افزودنی که از GPT-3.5 و GPT-4 استفاده می‌کنند، منابع نداشته باشد. با این انعطاف‌پذیری، توسعه‌دهندگان می‌توانند با یک کلیک پاسخ ایجاد کنند یا درخواست‌های تخصصی را ایجاد کنند که مطابق با نیازهای آنها باشد.

طیف وسیعی از مدل‌های GPT-3 از جمله ChatGPT، text-curie-001، text-davinci-003، code-davinci-002، و code-cushman-002 را ارائه می‌کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مدل پیش فرض کار با پسوند text-davinci-003 است. اگر در حین استفاده خطایی رخ داد، توصیه می‌شود مدل انتخابی را مرور کرده و تنظیمات برنامه افزودنی را به text-davinci-003 تنظیم کنید.

یک کلید OpenAI API برای این برنامه افزودنی مورد نیاز است که می‌توانید پس از نصب آن را در منوی تنظیمات ارائه دهید. اگر اعتبار OpenAI رایگان شما تمام شده باشد، ممکن است برنامه افزودنی بارگیری نشود.

3. کد GPT

Codegpt

برنامه افزودنی Code Open یک سرویس هوش مصنوعی جامع فراتر از خدمات AI پیش‌فرض را ارائه می‌دهد. با افزودن گزینه‌های جایگزین ChatGPT مانند Cohere، AI21، و Anthropic علاوه بر پشتیبانی از GPT-3.5 و GPT-4، گنجاندن را در بر می‌گیرد. این انتخاب گسترده از مدل‌های هوش مصنوعی، عملکرد و انعطاف‌پذیری برنامه افزودنی را به طیف وسیع‌تری از اولویت‌های توسعه‌دهنده گسترش می‌دهد.

بهره‌وری توسعه‌دهنده و توانایی‌های تولید کد با برنامه افزودنی CodeGPT بهینه شده‌اند. کاربران باید کلید OpenAI API خود را که به راحتی با استفاده از یک فرمان داخلی پیکربندی می شود، وارد کنند تا بتوانند از آن به طور کامل استفاده کنند. برای استفاده کارآمد از این سرویس، مطمئن شوید که اعتبار رایگان کافی یا یک طرح ممتاز دارید. قابلیت این برنامه افزودنی برای استخراج درخواست‌ها از نظرات کد و ارائه تکه‌های کد عملی در زبان برنامه‌نویسی هدف یکی از ویژگی‌های برجسته آن است.

افزونه CodeGPT هر دو درخواست داخلی و سفارشی را برای تسهیل تولید کد ارائه می دهد. مهم است که به یاد داشته باشید که برنامه افزودنی حداکثر 800 محدودیت توکن را در هر درخواست اعمال می کند. در نتیجه، در مقایسه با برخی از ارائه دهندگان دیگر، حداکثر طول متن قابل پردازش تا حدودی کمتر است. علی‌رغم این محدودیت، CodeGPT مطمئن می‌شود که کد به طور مؤثر و کارآمد تولید می‌شود و در عین حال به محدودیت‌های رمز مشخص شده پایبند است.

4. ChatGPT Helper

Chatgpt Helper

دستیار هوش مصنوعی کاربرپسند و کارآمد توسط ChatGPT Helper افزونه VS Code برای حل سریع مشکلات برنامه نویسی. اگر به دنبال راه حل ساده ای هستید که پشتیبانی سریع را در اولویت قرار دهد، این افزونه عالی است.

کاربران می توانند با کمک افزونه ChatGPT Helper بین GPT-3.5 و GPT-4 جابجا شوند. به محض اینکه اولین درخواست پس از نصب ارسال شد، می توانید یک کلید OpenAI API ایجاد کنید که لازم است.

پالت فرمان VS Code را می‌توان برای ارائه درخواست‌های سفارشی با استفاده از پسوند ChatGPT Helper، که قابلیت چت ندارد، استفاده کرد. کاربران می توانند ذخیره کنند و متعاقباً به پاسخ های سریع دسترسی داشته باشند زیرا پاسخ ها به راحتی در فایل های متنی جداگانه نوشته می شوند.

5. ChatGPT توسط Genie AI

Chatgpt By Genieai

برنامه افزودنی ChatGPT از Genie AI ظاهری پیشرفته، تجربه کاربری دلسوزانه و اعلان های داخلی ارائه می دهد. قابلیت‌های هوش مصنوعی انعطاف‌پذیری را به مشتریان ارائه می‌دهد و از GPT-3، GPT-3.5 و GPT-4 پشتیبانی می‌کند. همچنین برای ادغام آسان به کلید OpenAI API نیاز دارد، درست مانند سایر برنامه های افزودنی ChatGPT.

با افزونه ChatGPT Genie AI می‌توانید بین پاسخ‌های دقیق، متعادل یا تخیلی یکی را انتخاب کنید، که به شما آزادی انتخاب دماهای دقیق را بر اساس نیازتان می‌دهد. افزونه علاوه بر اعلان‌های داخلی، عملکرد جعبه چت را نیز ارائه می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد با سؤالات خاص‌تر ChatGPT را درگیر کرده و پشتیبانی تخصصی دریافت کنند.

افزونه ChatGPT از Genie AI با نوشتن خودکار پاسخ‌ها در فایل‌های کد مناسب، تولید کد را بدون دردسر می‌کند و نیاز به کپی پیست دستی را از بین می‌برد. این افزونه همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت محلی گفتگوهای خود را حفظ کنند، و به آنها اجازه می‌دهد از جایی که متوقف شده‌اند از سر بگیرند و به تبادلات قبلی برای استفاده در آینده دسترسی داشته باشند.

همچنین نحوه استفاده از مترجم کد ChatGPT را نیز بخوانید.

6. افزونه ChatGPT VS Code توسط Jay Barnes

Chatgpt Vscode

اگرچه ممکن است با VS Code به صورت رایگان از ChatGPT استفاده کنید، تنظیم آن به مهارت فنی نیاز دارد و گاهی اوقات ممکن است با شکست مواجه شود. همچنین اغلب نشانه‌های دسترسی خود را بازخوانی می‌کنید زیرا همراه با جلسه آنلاین ChatGPT شما منقضی می‌شوند.

افزونه ChatGPT VS Code جی بارنز یک جایگزین رایگان برای استفاده از ChatGPT در VS Code ارائه می دهد. ما آن را در لیست بهترین برنامه‌های افزودنی ChatGPT قرار ندادیم، حتی اگر دارای درخواست‌های داخلی باشد و به شما امکان می‌دهد موارد سفارشی را از طریق منوی چت اضافه کنید. با این وجود، هنگامی که اعتبار رایگان شما تمام شد، ممکن است مفید باشد. اما رعایت احتیاط و جلوگیری از ربودن جلسه ضروری است.

نتیجه:

این افزونه‌های ChatGPT برای Visual Studio Code روند توسعه شما را بسیار بهبود می‌بخشد. این افزونه ها کمک هوشمندانه کد، اشکال زدایی مؤثر و ایجاد سریع اسناد را ارائه می دهند.

از قدرت ChatGPT استفاده کنید و تجربه برنامه نویسی VS Code خود را با این پیشرفت های ضروری بهبود بخشید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×