» هوش مصنوعی » ابزار جدید گوگل به شما کمک می کند تصاویر جعلی را تشخیص دهید
هوش مصنوعی

ابزار جدید گوگل به شما کمک می کند تصاویر جعلی را تشخیص دهید

دی 11, 1348 1066

تصاویر جعلی در همه جای اینترنت وجود دارد، از عکس‌های دستکاری شده تا دیپ‌فیک. اما چگونه می توان تشخیص داد که یک تصویر واقعی است یا نه؟ گوگل ابزار جدیدی دارد که می تواند به شما کمک کند تقلبی ها را شناسایی کنید. برای کمک به کاربران برای درک بهتر و اعتماد به تصاویری که آنلاین می بینند، گوگل در حال توسعه ابزار جدیدی به نام «درباره این تصویر» است. این به کاربران امکان می دهد پس زمینه و قابلیت اطمینان تصاویری را که در اینترنت با آنها مواجه می شوند تعیین کنند.

Google با ارائه اطلاعاتی مانند مکان تصویر، زمانی که برای اولین بار ظاهر شد و مقالات خبری مرتبط، از کاربران می‌خواهد که بتوانند تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد دستکاری یا جعلی بودن تصویر بگیرند.

مقابله با اطلاعات غلط تصویر

در Google متوجه می‌شود که اطلاعات نادرست در اینترنت رایج‌تر می‌شود و نه تنها محتوا، بلکه تصاویر را نیز شامل می‌شود. بسیاری از مردم مرتباً با محتوای گمراه کننده یا نادرست مواجه می شوند. به همین دلیل است که گوگل تلاش های خود را برای کمک به کاربران در ارزیابی نه تنها محتوا، بلکه تصاویر نیز گسترش می دهد. با تمرکز بر سواد اطلاعاتی و بصری، Google قصد دارد ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار دهد که برای تشخیص درست یا جعلی بودن یک تصویر نیاز دارند.

ابزار «درباره این تصویر» Google اطلاعات پس‌زمینه ارزشمندی درباره تصاویری که آنلاین می‌بینند در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران می توانند این اطلاعات را با کلیک بر روی سه نقطه کنار یک تصویر در Google Images یا با کشیدن انگشت به بالا در Google App دریافت کنند. این ابزار اطلاعات دقیقی را ارائه می دهد، مانند اینکه تصویر از کجاست، زمانی که برای اولین بار ظاهر شد، مقالات خبری مرتبط، و جایی که در سایر نقاط اینترنت به اشتراک گذاشته شده است.

Fake Images

بهبود ارزیابی تصویر

معرفی “درباره این تصویر” به کاربران کمک می کند تا در مورد قابلیت اطمینان تصاویری که با آنها روبرو می شوند بهتر قضاوت کنند. کاربران می توانند به طور موثرتری متوجه شوند که آیا تصویر تغییر کرده است، در زمینه اشتباه استفاده شده است یا از منبع قابل اعتمادی آمده است. هنگام مشاهده تصاویر، این فناوری کاربران را تشویق می‌کند تا انتقادات و دقت بیشتری داشته باشند.

نشانه‌گذاری تصویر ایجاد شده با هوش مصنوعی

Ai Generated Image Markup

همچنین بخوانید:

نتیجه گیری

از آنجایی که اطلاعات نادرست همچنان یک مشکل اصلی آنلاین است، ابزار جدید «درباره این تصویر» Google گامی مثبت در جهت بهبود درک ما از تصاویر آنلاین است. Google قصد دارد با ارائه جزئیات مهم و اطلاعات پس‌زمینه در مورد تصاویر، به کاربران در تصمیم‌گیری هوشمندانه و محدود کردن انتشار تصاویر دستکاری شده یا گمراه‌کننده کمک کند.

علاوه بر این، گنجاندن نشانگرهای خاص بر روی تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی شفافیت را فراهم می کند و تشخیص اینکه آیا یک تصویر توسط هوش مصنوعی ساخته شده است یا یک عکس واقعی را برای بینندگان ساده تر می کند. هدف از این پیشرفت‌ها تشویق رویکردی دقیق‌تر و انتقادی‌تر نسبت به مشاهده تصویر آنلاین و ایجاد یک محیط اطلاعاتی قابل اعتمادتر است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×